Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica
Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
Dane kontaktowe: +48 696 086 546 |biuro@spiks.org.pl |Facebook

Andrzej Panas na czele świdnickich kupców

Najstarsza nieprzerwanie działająca organizacja biznesowa w Polsce ma nowego prezesa. Edward Szywała, członek założyciel Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich i swoista ikona organizacji, przekazał władze na ręce Andrzeja Panasa.

Nowy prezes został wybrany podczas Walnego Zebrania członków stowarzyszenia, które odbyło się 27 stycznia. Kandydaturę Andrzeja Panasa zaproponował sam Edward Szywała. Została ona przyjęta jednogłośnie.

Andrzej Panas jest bardzo pracowitym młodym człowiekiem, który swoją karierę rozpoczynał już w szkole średniej i bardzo ciężko pracował, ucząc się jednocześnie, kończąc później studia wyższe na Politechnice Wrocławskiej. W tej chwili prowadzi wspólnie rodzinną firmę stolarską z bratem oraz ojcem, o której osiągnięciach świadczy choćby godło „Teraz Polska”. Ten sukces potwierdza, że jest to człowiek, który konsekwentnie dąży do celu i chce uzyskać jak najlepsze wyniki jakościowe. Ponadto, do propozycji kandydowania na prezesa Andrzej odniósł się z entuzjazmem. Mimo, że prowadzi firmę, ma rodzinę, często wyjeżdża i jest bardzo zajętym człowiekiem, chce coś dać od siebie dla społeczności, choćby w takiej formie, kierując naszym stowarzyszeniem z 26-letnią tradycją – komentuje Edward Szywała.

Nowy prezes, stojący na czele zarządu Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich, swoją funkcję pełnił będzie przez dwa lata.

O tym, że zdecydowałem się kandydować, zadecydowało poczucie obowiązku i potrzeba działania – uzasadnia Andrzej Panas. – Jako prezes organizacji chciałbym przede wszystkim kształtować i upowszechniać zasady etyki w działalności gospodarczej. Poza tym postaram się godnie reprezentować interesy zrzeszonych w SPiKS członków, zarówno w sferze gospodarczej, jak i publicznej oraz oczywiście chciałbym kontynuować i rozszerzać dotychczasowe inicjatywy organizacji – dodaje.

Podczas środowego spotkania, oprócz nowego prezesa, wybrano również zarząd. Wiceprezesem został Sebastian Owczarski, członkami zarządu: Tomasz Karpiński, Radosław Nowicki, Leszek Mazurek, Janusz Szostak i Jerzy Skonieczny. Edward Szywała będzie pełnił natomiast funkcję prezesa honorowego.

Chciałbym, by nowo wybrany prezes kontynuował działania i sprawy, jakie przez 20 lat realizowaliśmy. Oczekuję również, że jako młody człowiek zaproponuje inne formy działania, współpracy w środowisku oraz wdroży nowe pomysły, które będą korzystne nie tylko dla przedstawicieli biznesu, ale dla wszystkich mieszkańców.Mam na myśli przedsięwzięcia biznesowe, charytatywne oraz inne społecznie potrzebne tutaj w regionie – mówi Edward Szywała. Poza tym zależy mi na takim spokojnym przekazywaniu tego, co robiliśmy, następnemu pokoleniu. By ta tradycja biznesowa była nadal kontynuowana w odpowiednim tego słowa znaczeniu – dodaje.

 

Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
SPIKS | Wszelkie prawa zastrzeżone 2014