Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica
Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
Dane kontaktowe: +48 696 086 546 |biuro@spiks.org.pl |Facebook

Dolnośląski Klucz Sukcesu

Stowarzyszenie Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich zdobyło Dolnośląski Klucz Sukcesu w kategorii najlepsza dolnośląska organizacja pozarządowa.

klucz4

 

Podczas Gali, która odbyła się 15 września 2011 roku w Oleśnicy, klucz odebrał prezes SPiKŚ Edward Szywała. Stowarzyszenie było reprezentowane także przez Jacka Domejkę – prezesa-elekta, który będzie kierował działaniami SPiKŚ w latach 2012-2013, Jerzego Lepaka – wiceprezesa SPiKŚ, Andrzeja Lepaka-Przybyłowicza – jednego z członków-założycieli SPiKŚ oraz Leszka Jarząbka – dyrektora Biura Stowarzyszenia.

klucz2

„Bardzo się cieszę. To już była nasza trzecia nominacja i wreszcie się udało. W kuluarach wszyscy nam gratulowali mówiąc, że tak naprawdę ta nagroda od dawna nam się należała” – mówi Edward Szywała.
Osobne gratulacje otrzymaliśmy od prezydenta Świdnicy Wojciecha Murdzka, także uczestniczącego w Gali. Warto nadmienić, że to właśnie Urząd Miejski Świdnicy zgłosił SPiKŚ do nagrody Dolnośląskiego Klucza Sukcesu za 2010 rok.

Dolnośląski Klucz Sukcesu to wyróżnienie przyznawane od 15 lat z inicjatywy Stowarzyszenia na Rzecz Promocji Dolnego Śląska. Ważący ponad osiem kilogramów klucz jest dziełem artysty kowala Ryszarda Mazura – honorowego klucznika miasta Wrocławia. Wyróżnienia przyznawane są przez Kapitułę Wyróżnienia wybieraną na dwa lata przez Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia, spośród osób cieszących się uznaniem i autorytetem na Dolnym Śląsku. DKS jest najwyższym regionalnym wyróżnieniem cieszącym się dużym zainteresowaniem i uznaniem w środowiskach gospodarczych, kulturalnych i samorządowych Dolnego Śląska. Jest jednym z ważniejszych elementów integrujących Dolny Śląsk. Znacznie wyprzedzając zmiany administracyjne dążono do umacniania więzi regionalnych i promowania na zewnątrz tego co najlepsze na Dolnym Śląsku.

 

klucz3

Dolnośląski Klucz Sukcesu dla Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich to już szóste trofeum, które trafiło do Świdnicy. Do tej pory to właśnie nasze Stowarzyszenie miało „szczęśliwą rękę”, rekomendując 4 firmy i instytucje, które później otrzymywały Dolnośląskie Klucze Sukcesu.
W poprzednich latach zgłaszaliśmy do tej nagrody:

w 2008 roku:

  • firmę Cloos Polska sp. z o.o. , która otrzymała klucz sukcesu w kategorii
  • „najlepsza dolnośląska firma zatrudniająca do 250 osób”,
  • Gminę Świdnica – klucz sukcesu w kategorii „najbardziej gospodarna gmina wiejska”,

w 2010 roku:

  • Miasto Świdnica – klucz sukcesu w kategorii „najbardziej gospodarna gmina miejska”,
  • „Wiadomości Świdnickie”- klucz sukcesu w kategorii „najlepsza gazeta lokalna”

A oto lista nominatów i laureatów w kategorii „najlepsza dolnośląska organizacja pozarządowa” XV edycji „Dolnośląskiego Klucza Sukcesu”

laureat:

Stowarzyszenie Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich

nominowani:

  • Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej,
  • Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Oddział Okręgowy w Legnicy,
  • Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

 

 

Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
SPIKS | Wszelkie prawa zastrzeżone 2014