Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica
Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
Dane kontaktowe: +48 696 086 546 |biuro@spiks.org.pl |Facebook

Dwa lata UKS Dekoria

Nasz stowarzyszeniowy kolega, Piotr Kurnicki, w pracy zajmuje się poważną działką – finansami. Po pracy garnitur zamienia na sportowy strój, a jego zajęcie zmienia się diametralnie. Od dwóch już lat prowadzi uczniowski klub sportowy, w którym trenują młodzi przyszli mistrzowie siatkówki.

 

Piotr Kurnicki z okazji jubileuszu przesłał nam do wykorzystania okolicznościowy artykuł. Gratulujemy uporu, konsekwencji i efektów pracy!

 

„UKS Dekoria „Świdnica” – piłka siatkowa chłopców rusza do boju”

 

W październiku minęły dwa lata od daty zarejestrowania klubu. Można dokonać pewnych podsumowań i analiz.

– Etap początkowy mamy już za sobą – mówi Piotr Kurnicki, prezes klubu. – Był to okres wzmożonej pracy i tworzenia podstaw funkcjonowania klubu, szukania źródeł finansowania, a jak wiemy, sport jest tą dziedziną, w której nieustannie pojawia się problem pieniędzy.

Prezes podkreśla, że klubowi udało się ten etap przejść pozytywnie. W tym roku podpisano umowę sponsorską z firmą Dekoria i dzięki temu klub jest w stanie wystawić 2 drużyny – seniorów IV liga i Młodzików – do rozgrywek Ligii Dolnośląskiego Związku Piłki Siatkowej.

Okres tych 2 lat przyniósł również cenne sukcesy. Drużyna juniorów pod wodzą trenera Marcina Kuca zajęła 3 miejsce w Amatorskich Mistrzostwach Polski. Ta sama drużyna przecierała szlaki i rozpoczęła grę w Lidze DZPS , w IV lidze.

Grupa zawodników szkół podstawowych, którą prowadził Piotr Godula, w minisiatkówce „ w czwórkach” dotarła do półfinałów Mistrzostw Polski, a wcześniej zajęła 2 miejsce na Dolnym Śląsku. Jest to tym bardziej cenne, że nowo powstały klub pokonał tak mocne ośrodki siatkarskie, jak Milicz i Złotoryja.

– W tej chwili klub zatrudnia 5 trenerów. Mamy 72 zawodników. Posiadamy grupy zawodników w różnych kategoriach wiekowych, począwszy od 3 klasy szkoły podstawowej, poprzez szkoły gimnazjalne, średnie a kończąc na grupie seniorów. Szczególnie cieszy nas, że w tym roku rozpoczęła treningi , grupa chłopców z klas III – IV SP . Wciąż jeszcze trwa nabór, zapraszamy na treningi chłopców z rocznika 2003 i starszych – mówi Piotr Kurnicki.

Dobrze rokuje na przyszłość to, że Klub podpisał umowy o współpracę w promowaniu siatkówki męskiej w Świdnicy ze Szkołą Podstawową nr 105, z Gimnazjum nr 3, z Zespołem Szkół Mechanicznych oraz I LO w Świdnicy.

W tym roku w wyniku współpracy z Gimnazjum nr 3 otwarto klasę sportową o profilu piłki siatkowej. W przyszłości podobna inicjatywa być może uda się w innych, wymienionych wcześniej szkołach.

 

Siedziba klubu:

UKS Dekoria „ Świdnica”

ul. Kopernika 34

58-100 Świdnica

 

 

Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
SPIKS | Wszelkie prawa zastrzeżone 2014