Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica
Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
Dane kontaktowe: +48 696 086 546 |biuro@spiks.org.pl |Facebook

Kolejna nominacja do Dolnośląskiego Klucza Sukcesu

Stowarzyszenie Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich odebrało 16 września podczas Gali Dolnośląskich Kluczy Sukcesukolejną, drugą już nominację. Gala odbyła się tym razem w Świdnicy.

 

– Dolnośląski Klucz Sukcesu to wyróżnienie promujące najlepszych z najlepszych. Wszyscy, którzy tutaj są, bez względu na to, czy będą laureatami, czy otrzymają samą nominację, są już zwycięzcami – mówił Zbigniew Szczygieł, członek Zarządu Województwa dolnośląskiego podczas otwarcia gali. Z radością – jako członkowie stowarzyszenia – przyjęliśmy informacje, że zgłoszony przez nas tygodnik „Wiadomości Świdnickie” otrzymał klucz w kategorii najlepsza gazeta lokalna (w tej kategorii rywalizują też portale internetowe). Dolnośląski Klucz Sukcesu odebrało także Miasto Świdnica w kategorii najbardziej gospodarna gmina miejska. – Drodzy mieszkańcy, to jest wasz sukces, to jest wasza ciężka praca, a my tylko ją zwieńczamy – mówił Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy odbierając nagrodę Dolnośląskiego Klucza Sukcesu dla miasta.

– Prowadzenie gazety lokalnej to ciężki kawałek chleba. Nie byłoby jej, gdyby nie kilka czynników: czytelnicy, klienci, którzy reklamują się w gazecie, wydawca, który daje nam zaplecze do działania, i moja wspaniała, najlepsza na świecie redakcja – mówiła Anita Odachowska-Mazurek, redaktor naczelna „Wiadomości Świdnickich”.

Dolnośląski Klucz Sukcesu to wyróżnienie przyznawane od czternastu lat z inicjatywy Stowarzyszenia na Rzecz Promocji Dolnego Śląska. Ważący ponad osiem kilogramów klucz jest dziełem artysty kowala Ryszarda Mazura – honorowego klucznika miasta Wrocławia. Wyróżnienia przyznawane są przez Kapitułę Wyróżnienia wybieraną na dwa lata przez Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia, spośród osób cieszących się uznaniem i autorytetem na Dolnym Śląsku.

Dolnośląski Klucz Sukcesu jest najwyższym regionalnym wyróżnieniem cieszącym się dużym zainteresowaniem i uznaniem w środowiskach gospodarczych, kulturalnych i samorządowych Dolnego Śląska. Jest jednym z ważniejszych elementów integrujących Dolny Śląsk. Znacznie wyprzedzając zmiany administracyjne dążono do umacniania więzi regionalnych i promowania na zewnątrz tego co najlepsze na Dolnym Śląsku. – Chcemy przedstawić to, co jest dobre na Dolnym Śląsku. Pokazać to czym, można się chwalić – mówił podczas gali w Świdnicy Sławomir Najnigier, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Promocji Dolnego Śląska.

Gala finałowa co roku organizowana jest w innym mieście na Dolnym Śląsku. Tym razem odbyła się w Świdnicy. Dało to okazję do zaprezentowania gościom z całego województwa naszych lokalnych talentów – wystąpiły zespoły i wokaliści z Młodzieżowego Domu Kultury oraz Zespół Tańca Narodowego i Estradowego Krąg. Wszyscy zebrali rzęsiste oklaski.

A oto lista nominatów i laureatów XIV edycji „Dolnośląskiego Klucza Sukcesu”:

Największa osobowość w promocji regionu
laureat: dr inż. arch. Marek Staffa

Dolnośląska firma najlepiej współpracująca ze społecznością lokalną i organizacjami pozarządowymi
laureat: Przedsiębiorstwo Simet SA
nominowani: Alba Dolny Śląsk Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „Gedeon”, Centrum Budowlane „Sirbud” Spółka Jawna.

Dolnośląski powiat najlepiej realizujący zadania publiczne
laureat: Powiat Głogowski
nominowani: Powiat Legnicki, Powiat Lubiński, Powiat Ząbkowicki.

Najbardziej gospodarna gmina miejska i wiejsko-miejska
laureat: Miasto Świdnica
nominowani: Miasto i Gmina Bardo, Miasto i Gmina Bogatynia, Miasto i Gmina Kąty Wrocławskie, Miasto i Gmina Strzegom.

Najlepsza dolnośląska organizacja pozarządowa
laureat: Polski Czerwony Krzyż – Zarząd Rejonowy w Bolesławcu
nominowani: Stowarzyszenie Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich, Stowarzyszenie Przedsiębiorców Kąteckich, Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta – Koło Jeleniogórskie, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci – Oddział Okręgowy w Legnicy

Najlepsza instytucja kultury lub inicjatywa kulturalna
laureat: „Noce Kościołów”
nominowani: Bogatyński Ośrodek Kultury, Zespół Pieśni i Tańca „Nowa Ruda”, Międzynarodowy Festiwal Filmowy ZOOM-ZBLIŻENIA

Najlepsza szkoła, instytucja lub inicjatywa edukacyjna
laureat: Zespół Szkół Nr 2 im. H. Kołłątaja w Wałbrzychu
nominowani: Międzynarodowa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. mjr H. Sucharskiego w Bolesławcu, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy

Najlepszy klub sportowy, ośrodek sportu i rekreacji, przedsięwzięcie turystyczne lub organizator masowych imprez rekreacyjnych
laureat: Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska
nominowani: Kompleks Hotelowo-Sportowy „Rokita” w Brzegu Dolnym, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bogatyni, Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze – Oddział „Sudety Zachodnie”

Najlepsza gazeta lokalna lub lokalny portal internetowy
laureat: Wiadomości Świdnickie. Tygodnik Powiatowy
nominaci portale: www.mojaolesnica.pl, www.swiebodzice.pl, www.powiat-lubin.pl .

WYRÓŻNIENIA SPECJALNE
Maja Włoszczowska – za wicemistrzostwo olimpijskie i mistrzostwo świata w kolarstwie górskim
Zespół Szkół nr 14 we Wrocławiu – za wybitne osiągnięcia edukacyjne

Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
SPIKS | Wszelkie prawa zastrzeżone 2014