Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica
Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
Dane kontaktowe: +48 696 086 546 |biuro@spiks.org.pl |Facebook

Monopol przełamany

Po raz szósty w Zamku Książ odbyła się uroczystość wręczenia Muflonów – nagród dla najbardziej przedsiębiorczych firm i gmin regionu wałbrzyskiego. Tym razem wałbrzyski monopol został przełamany – wśród nagrodzonych znalazły się firmy ze Świdnicy i Świebodzic, a konkurs na najbardziej przedsiębiorczą gminę roku wygrało Kłodzko.

Do konkursu nominowano kilka firm, których właściciele zrzeszeni są w Stowarzyszeniu Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich. Ich start zakończył się dużym sukcesem – firma Steinbudex Jerzego Majorka zdobyła Muflona w kategorii „Najlepsza usługa”;. Hotel „Piast-Roman”; zdobył trzecie miejsce w kategorii „Najlepsze małe przedsiębiorstwo”.

Jestem kompletnie zaskoczony tym wyborem. Dowodem na to niech będzie fakt, że nie przygotowałem sobie żadnej mowy. To duży zaszczyt, na który nie pracuje się rok czy dwa – mówił po uroczystości wzruszony Jerzy Majorek.

Właściciel hotelu Piast-Roman na uroczystości stawili się w komplecie – byli państwo Krzyżanowscy i Tymczyszynowie, ale nagrodę odebrał senior rodu, Roman Krzyżanowski. To kolejne wyróżnienie, jakie hotel zdobył w ciągu ostatnich miesięcy.

Na nominowanych głosują członkowie kapituły, w skład której wchodzą osobowości życia gospodarczego regionu. Kapitule przewodniczył w tym roku Sławomir Hunek, prezes zarządu Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A w Wałbrzychu. Wraz z nim przedsiębiorców oceniali: Jerzy Ignaszak – wiceprezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, Piotr Kruczkowski – prezydent Wałbrzycha, Wojciech Murdzek – prezydent Świdnicy, Zdzisław Olejczyk – prezes Sudeckiej Izby Przemysłowo–Handlowej oraz Polsko – Czeskiej Izby Handlowej, Edward Szywała – prezes Stowarzyszenia Kupców i Przedsiębiorców Świdnickich i Andrzej Zibrow – prezes Dolnośląskiej Spółki Inwestycyjnej z Lubina.

Bardzo się cieszę, że wałbrzyski monopol został wreszcie przełamany. Na pewno miała znaczenie obecność w kapitule prezydenta Wojciecha Murdzka i moja. To dobrze, że nasz samorząd włączył się do organizacji tej imprezy, bo to znakomita promocja ludzi, którzy tworzą nową polską rzeczywistość. W czasach, gdy jest tak trudno, gdy ludzie biznesu borykają się z tyloma problemami, trzeba dostrzegać i nagradzać tych, którzy starają się nie bacząc na kłopoty i trudności wciąż iść do przodu – skomentował Edward Szywała.

Świdnickie akcenty dostrzec można było także wśród nominowanych. O tytuł „Najlepszego produktu” ubiegał się Majonez Świdnicki z firmy J&M, którego współwłaścicielem jest Zdzisław Jadczak. O tytuł „Najlepszej średniej firmy” ubiegała się spółka Piramida Bogusława Solimy, a w podobnej kategorii, ale dla dużych firm, nominowana została spółka Pebek, której właścicielem jest Józef Suchorzewski. Tym razem skończyło się na nominacjach, ale w przyszłym roku świdniczanie na pewno pokażą, co potrafią.

Dlaczego właśnie Muflon. – Bo to zwierzę piękne, silne i rzadkie. Taki pomysł przyświecał nam przed kilku laty, gdy wymyśliliśmy konkurs. Dziś okazuje się, że z każdym rokiem wokół Zamku Książ stada muflonów – tych prawdziwych – są coraz liczniejsze. Mam nadzieję, że tak też dzieje się z przedsiębiorczymi firmami i ludźmi, którzy je tworzą – z roku na rok będzie ich przybywać – tłumaczy Aldona Ziółkowska, redaktor naczelna „Nowych Wiadomości Wałbrzyskich”, która tego dnia pełniła honory gospodarza.

Prócz redakcji „NWW” patronat medialny nad imprezą sprawowało Radio BRW. Nagrodzeni otrzymali w prezencie od obu redakcji wartościowe talony na przeprowadzeni kampanii reklamowo-promocyjnej. Impreza ściągnęła do Zamku Książ wielu dziennikarzy z całego województwa dolnośląskiego.

Patronat honorowy sprawowali poseł Marek Dyduch i marszałek Henryk Gołębiewski. Niestety, wydarzenia w łonie Sojuszu Lewicy Demokratycznej spowodowały, że obaj panowie nie mogli uczestniczyć w uroczystości wręczenia Muflonów. Dopisali za to samorządowcy, przedsiębiorcy, ludzie polityki i kultury. O dobry nastrój zadbały między innymi dzieci z wałbrzyskiej szkoły muzycznej. Organizatorom należy się też pochwała za profesjonalne przygotowane filmowe prezentacje nagrodzonych firm. Zebrani czuli się niemal jak na… oskarowej gali. Tym bardziej, że przygotowany po uroczystości bankiet w staropolskim stylu zaspokoił najbardziej wybredne gusta. Całości dopełnił wspaniały tort z Cukierni Świerczyński, który redakcja „NWW” otrzymał z okazji swoich szóstych urodzin.

 

Statuetki Muflona za 2003 otrzymali:

W kategorii: Najlepsze małe przedsiębiorstwo

I miejsce – Kompleks

II miejsce – Invest Park

III miejsce – Piast Roman

W kategorii: Najlepsze średnie przedsiębiorstwo

I miejsce – Enitra

II miejsce – Nordis

III miejsce – Salon Toyoty Jana Nowakowskiego

W kategorii: Najlepsze duże przedsiębiorstwo

I miejsce – Ronal

II miejsce – Cersanit

III miejsce – Camela

W kategorii: Najlepszy Produkt

I miejsce – „GROSSMAN” kierownice R230

II miejsce – Fabryka Porcelany Krzysztof

III miejsce – Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej

W kategorii: Najlepsza Usługa

I miejsce – Firma Steinbudex

II miejsce – Invest- Park zarządzająca WSSE oraz Salon Toyoty ze Świebodzic Jan Nowakowskiego

III miejsce – Firma Impel

W kategorii: Najbardziej Przedsiębiorcza Gmina

I miejsce – Kłodzko – gmina wiejska

Stare Bogaczowice – specjalna nagroda Komitetu Integracji Europejskiej za wprowadzanie europejskich standardów

Muflona w kategorii Osobowość Gospodarcza Regionu za rok 2003 otrzymał Mirosław Greber- prezes zarządu

Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
SPIKS | Wszelkie prawa zastrzeżone 2014