Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica
Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
Dane kontaktowe: +48 696 086 546 |biuro@spiks.org.pl |Facebook

Na następne 10 lat

Wiele dobrych słów i serdecznych życzeń padło podczas jubileuszu Wałbrzyskiej Strefy Ekonomicznej, które hucznie obchodzono w Zamku Książ pod koniec maja. Inwestorzy, samorządowcy, przedstawiciele licznych instytucji, w tym banków, które często wspierają strefowe przedsięwzięcia, mieli możliwość poznać pełny zakres dokonań spółki zarządzającej Invest-Park, kierowanej przez prezesa Mirosława Grebera, która przez dekadę wywindowała wałbrzyską strefę na pierwsze miejsce w kraju pod względem efektywności.

W gronie zebranych byli także przedstawiciele Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich, między innymi Edward Szywała i Jerzy Franckiewicz, którzy zainwestowali w strefie. Obecny był także Ryszard Sobański – prezydent Sudeckiej Izby Przemysłowo-Handlowej.
Nie sposób wymienić wszystkich gości, przybyłych na akademię, ale wspomnijmy choćby o najważniejszych. Byli to między innymi posłowie Katarzyna Mrzygłocka, Henryk Gołębiewski, Ryszard Wawryniewicz, wicemarszałek Dolnego Śląska Marek Moszczyński, wojewoda dolnośląski Krzysztof Grzelczyk, wojewoda opolski Bogdan Tomaszek, samorządowcy, a wśród nich prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, prezydent Wałbrzycha Piotr Kruczkowski, prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek i burmistrz Dzierżoniowa Marek Piorun. Najdostojniejszym jednak gościem był JE ks. biskup Ignacy Dec, który błogosławił wszystkim zaangażowanym w rozwój strefy. Biskup zaznaczył, że godne poparcia są wszystkie działania, które prowadzą do powstawania kolejnych miejsc pracy, to bowiem gwarancja stabilnego, normalnego życia. Z ramienia Ministerstwa Gospodarki życzenia i gratulacje składał szef Biura Politycznego ministra – Marek Wróbel. Podkreślił, że inwestorzy przynieśli do strefy nie tylko potężny kapitał, ale właśnie nowoczesne rozwiązania technologiczne. Blisko 25 tysięcy osób pracuje dziś w nowo wybudowanych zakładach, tworzonych od podstaw na miarę XXI wieku.
Niespodzianką dla zebranych były wyróżnienia, wręczone wyróżniającym się przedsiębiorcom. Miło nam poinformować, że wśród światowych gigantów znalazł się także przedstawiciel naszego rodzimego biznesu, a zarazem członek SPiKŚ – Jerzy Franckiewicz. Gratulujemy serdecznie!!!
Statuetki WSSE „INVEST-PARK”
Kategoria „nieruchomość o powierzchni do 5 ha”:
– Takata Petri za największą liczbę zatrudnionych na terenie WSSE „INVEST-PARK”
– YAGI POLAND FACTORY za najwyższą wartość poniesionych nakładów inwestycyjnych na terenie WSSE „INVEST-PARK”
Kategoria „nieruchomość o powierzchni od 5 ha do 10 ha”:
– GENERAL ELECTRIC POWER CONTROLS POLSKA za najwyższą wartość nakładów inwestycyjnych poniesionych na terenie WSSE „INVEST-PARK”
Kategoria „nieruchomość o powierzchni od 10 ha do 20 ha”:
– FAURECIA-WAŁBRZYCH za największą liczbę zatrudnionych oraz najwyższą wartość nakładów inwestycyjnych poniesionych na terenie WSSE „INVEST-PARK”
– FagorMastercook za drugie miejsce co do wielkości zatrudnienia na terenie WSSE „INVEST-PARK”.
Kategoria „nieruchomość o powierzchni od 20 ha do 40 ha”:
– TOYOTA MOTOR INDUSTRIES POLAND za najwyższą wartość poniesionych nakładów inwestycyjnych na terenie WSSE „INVEST-PARK”
– HLE POLSKA za największą liczbę zatrudnionych na terenie WSSE „INVEST-PARK”
Kategoria „nieruchomość o powierzchni powyżej 40 ha”:
– Whirlpool za największą liczbę zatrudnionych na terenie WSSE „INVEST-PARK”
– Electrolux Poland za najwyższą wartość nakładów inwestycyjnych poniesionych na terenie WSSE „INVEST-PARK”
Kategoria „najlepsza firma polska”:
– CERSANIT III za największą liczbę zatrudnionych oraz najwyższą wartość nakładów inwestycyjnych poniesionych na terenie WSSE „INVEST-PARK”
– FRANC-TEXTIL za drugie miejsce pod względem liczby zatrudnionych na terenie WSSE „INVEST-PARK”
– ORION za drugie miejsce pod względem wartości nakładów inwestycyjnych poniesionych na terenie WSSE „INVEST-PARK”
Kategoria „firma przyszłości”:
Colgate – Palmolive Manufacturing ( Poland)
Cadbury Polska
3M Wrocław
Kategoria „Największa inwestycja na terenie WSSE „INVEST-PARK”:
Toyota Motor Manufacturing Poland

Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
SPIKS | Wszelkie prawa zastrzeżone 2014