Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica
Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
Dane kontaktowe: +48 696 086 546 |biuro@spiks.org.pl |Facebook

Najlepsi z Gryfami

Gospodarcza debata z udziałem prof. Krzysztofa Rybińskiego, rektora Uczelni Vistula, wywiad Forbesa, wyróżnienia dla „Nestorów biznesu” i wreszcie gala wręczenia nagród „Świdnickiego Gryfa” – taki miało przebieg spotkanie, zorganizowane przez Urząd Miejski 26 października w teatrze miejskim.

 

Przedpołudnie przedsiębiorcy wzięli udział w konferencji w Sudeckiej Izbie Przemysłowo-Handlowej, która poświęcona była szansom rozwoju przedsiębiorczości na przykładzie firm rodzinnych.

Po raz pierwszy w gronie nominowanych znaleźli się nie członkowie SPiKŚ, lecz samo Stowarzyszenie. Otrzymało nominację w kategorii „firma społecznej odpowiedzialności biznesu”. Oprócz SPiKŚ nominowani to Colgate – Palmolive oraz sklep Leroy Merlin. I właśnie ten ostatni podmiot uznany został przez kapitułę za najbardziej zasłużony i otrzymał statuetkę Gryfa. Stowarzyszenie na scenie reprezentował Marek Kowalski.

W gronie nominowanych znaleźli się także członkowie SPiKŚ. W kategorii „Sudecki produkt regionalny” nominowane zostało Przedsiębiorstwo Produkcji Handlu i Usług „Piramida” Sp. z o.o. z Kostrzy za unikatowe wykorzystanie granitu do wykonywania artystycznych produktów – m. in. ogromna granitowa torebka, granitowa bombka, którego właścicielem jest Bogusław Solima.

W kategorii „Dynamiczny rozwój firmy” nominowana została firma Jodko-Schiewe Sp. Jawna – salon samochodowy firmy Volkswagen, zajmujący się profesjonalną obsługę aut, którego własnością są Andrzej Schiewe i Marek Jodko. 8. Gala Przedsiębiorczości to uroczystość zorganizowana przez Miasto Świdnicę ze wsparciem: PKO Banku Polskiego, Electrolux Poland i Banku BGŻ.

Podczas wieczornej gali wystąpili: Formacji Tańca Nowoczesnego oraz Paulina Lenda z akompaniamentem gitarzysty Piotra Krakowskiego. Gwiazdą koncertu finałowego była Hanna Banaszak z zespołem.

Źródło zdjęcia na str. głównej – www.gryfyswidnickie.pl

Pozostałe zdjęcia dzięki uprzejmości ich autora – Wiktora Bąkiewicza.

     

Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
SPIKS | Wszelkie prawa zastrzeżone 2014