Do Walnego Zgromadzenia Zarząd SPiKŚ przygotowywał się od kilku tygodni. Walne, które zwołano na 16 listopada, było zarazem podsumowaniem dwuletniej kadencji władz wykonawczych. Przyszedł czas na przekazanie pałeczki kolejnym kolegom.
Każdy z członków zarządu złożył sprawozdanie ze swojej sfery działalności. Relacje te były doprawdy imponujące, a prezes Edward Szywała stwierdził, że łatwiej byłoby wymienić to, co nie zostało zrealizowane z planów przedstawionych pod koniec 2003 roku.
Tak więc w trzecią środę miesiąca członkowie Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich spotkali się na Walnym Zgromadzeniu, by wybrać nowy Zarząd SPiKŚ, który kierować będzie pracami organizacji przez kolejne dwa lata, począwszy od 1 stycznia 2006 roku.
We władzach wykonawczych SPiKŚ nastąpiła niemal całkowita „zmiana warty”. „Chcemy dać szansę innym kolegom” – tłumaczył prezes ustępującego Zarządu Edward Szywała. Jednocześnie zapewnił, że na jego pomoc i wsparcie nowe władze zawsze mogą liczyć.
Na stanowisko szefa Stowarzyszenia zgłoszono dwie kandydatury – Janusza Szostaka i Jacka Domejki. Obaj należą do jednych z krótszym stażem członków, obaj jednak dali się poznać jako dobrzy koledzy, sympatyczni kompani, podchodzący z sumiennością do obowiązków wynikających z członkostwa. Obaj też zajmują w mieście ważne i eksponowane stanowiska. „Walka” w czasie wyborów była bardzo wyrównana – Janusz Szostak otrzymał 21 głosów, a Jacek Domejko – 17.
Nowym prezesem Stowarzyszenia został więc Janusz Szostak, dyrektor generalny i prezes zarządu Remy Poland sp. z o.o. Funkcję wiceprezesa pełnić będzie Jacek Domejko, dyrektor naczelny Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej. Skarbnikiem w nowym zarządzie będzie Andrzej Zając, sekretarzem zaś – Marian Sworobowicz (jedyny ze „starego” składu). Do zarządu weszli także Bogusław Solima, odpowiedzialny za komunikację wewnętrzną i dyscyplinę, Jerzy Lepak, który zajmować się będzie sprawami organizacyjnymi i rekreacją, oraz Leszek Mazurek, którego zadaniem będzie dbanie o dobre relacje z mediami i nadzór nad kroniką SPiKŚ.
Nowo wybranej Komisji Rewizyjnej przewodniczyć będzie Ryszard Nowak, a wspierać go będą Ryszard Rodziewicz i Zenon Szymonowicz. Na czele Sądu Koleżeńskiego stanął Janusz Kielar, a prócz niego członkami sądu zostali Marek Kowalski i Jerzy Majorek.
Nowo wybrany prezes umowne insygnia władzy – dzwonek, dźwięk którego obwieszcza początek i koniec wszystkich spotkań oraz kronikę Stowarzyszenia, odbierze na początku 2006 roku. Do końca grudnia pracami SPiKŚ kieruje zarząd pod wodzą Edwarda Szywały.
„Będziemy chcieli kontynuować wszystkie dobre tradycje Stowarzyszenia. Ale i na pewno zaproponujemy także nowe formy działalności” – mówił tuż po wyborach Janusz Szostak.
Zadanie nowy zarząd będzie miał niełatwe, bowiem ostatnie dwa lata to jeden z najbardziej efektownych okresów w działalności SPiKŚ – kilkadziesiąt spotkań, kilkunastu znaczących gości, dwa zorganizowane jubileusze i wiele innych działań na rzecz członków organizacji. To także regularna pomoc charytatywna i współpraca z instytucjami, opiekującymi się dziećmi. A także zajęcia sportowe i rekreacyjne, w tym górski rajd. Co ważne – w tym czasie uruchomiona została strona internetowa SPiKŚ, co pozwoliło na bieżące kronikarskie opisywanie wszystkich wydarzeń w Stowarzyszeniu.
Do czasu przejęcia władzy przez nowy zarząd, obecnie działający zorganizuje jeszcze spotkanie wigilijne, a przedtem posiedzenie Klubu 25. Nowym władzom życzymy wielu sukcesów i wytrwałości w realizacji planów.