Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica
Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
Dane kontaktowe: +48 696 086 546 |biuro@spiks.org.pl |Facebook

Panas Andrzej

zakład / firma: PANAS SCHODY
profil działalności: produkcja ekskluzywnych schodów i podłóg
adres: Mysłaków 13
tel./fax: 74/850-58-71
e-mail: biuro@schodypanas.pl
www: schodypanas.pl
 rok przyjęcia do Stowarzyszenia: 2014

Drogę po schodach do sukcesu rozpoczynał od pożyczonego samochodu ojca i skonkretyzowanego celu. Swoją pracę określa jako spełnianie marzeń klientów.

Założyciel firmy PANAS SCHODY jest absolwentem wydziału Budownictwa Politechniki Wrocławskiej. Obecnie, na wydziale Budownictwa i Architektury tej uczelni, prowadzi gościnne wykłady poświęcone tematyce „Drewno i jego zastosowanie we wnętrzach”.

Andrzej Panas swoją przygodę z biznesem rozpoczął się w 2003 roku, kiedy to wspólnie z bratem założyli firmę stolarską. Od samego początku wiedzieli, co będą robić. Ich specjalnością stały się schody. Andrzej Panas podkreśla, że każdy produkt, sygnowany logiem jego firmy jest dopasowany do osobistych oczekiwań klienta. Indywidualizm zamiast masówki – ta taktyka okazała się jego schodami do sukcesu. Dzisiaj PANAS SCHODY to cały nowy park maszynowy i samowystarczalna firma, która jako jedna z pierwszych w Polsce, w schodach wprowadziła wszystkie elementy na przekroju klejone warstwowo tzn. jak sandwich. Od początku działalności firma była ukierunkowana na produkcję schodów i podłóg dla indywidualnego klienta, z założeniem wyrobienia sobie pewnego charakterystycznego stylu. Stąd produkcja podłogi o szerokości 230[mm], wierzchnia formatka 5[mm] i konstrukcja ze sklejki i długość do 6[m], a nawet 9[m] przy niektórych gatunkach egzotycznych, bez łączenia. Głównym produktem firmy PANAS SCHODY są schody, podłogi, a w miarę możliwości wolnych mocy produkcyjnych, stylowe meble na zamówienie. W zakresie produkcji wyrobów drewnianych można rozróżnić kilka etapów: wstępnej obróbki, produkcji oraz lakierowania.

W 2013 roku PANAS SCHODY zakwalifikowało się do podpisania bezpłatnego wprowadzenia w firmie systemu CSR. Oznacza to, że jako jedna z 18-tu firm z terenu Dolnego Śląska może wprowadzić nieodpłatnie program CSR (Corporate Social Responsibility) przy współpracy z Agencją Rozwoju Innowacji.

Członek SPiKŚ zaznacza, że chce się niejako odciąć od panującej mody na futurystyczny klimat, oszczędny w formie i nie zawsze kojarzony z ciepłem domowego ogniska. Opozycyjnie wprowadza więc elementy rzeźbione, wzorując się na dawnych rezydencjach. Po 11 latach działalności jego firma jest rozpoznawalna nie tylko w Polsce, ale i Europie. „Schody Panas” to także laureat prestiżowego godła „Teraz Polska” w kategorii „usługa – rzemiosło artystyczne”.

Andrzej Panas podkreśla, że jego produkt nie znosi kompromisów na szali jakości, ale za to pozwala eksponować swoje walory we wnętrzach niosąc za sobą markę i nazwisko PANAS.

Andrzej Panas był nominowany do Statuetki Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich 2014 w kategorii Przedsiębiorca .

 

Foto: Wiktor Bąkiewicz

 

Panas logo

 

 

Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
SPIKS | Wszelkie prawa zastrzeżone 2014