Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica
Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
Dane kontaktowe: +48 696 086 546 |biuro@spiks.org.pl |Facebook

Plany na kadencję

Prowadzenie spotkań w ramach Świdnickiego Forum Gospodarczego, nadawanie nagrody Statuetka Przedsiębiorczości, udział w Akademii Przedsiębiorczości, prowadzonej we współpracy ze świdnickimi szkołami ponad gimnazjalnymi – to tylko niektóre z działań, jakie planowane są na najbliższą kadencję SPiKŚ.

 

Na comiesięcznym spotkaniu w dn. 15 lutego prezes Jacek Domejko przestawił szczegółowy dokument, który omawia zadania i cele na najbliższe dwa lata. W harmonogramie działań, prócz tradycyjnych spotkań, organizowanych w trzecie środy miesiąca, jest wiele wydarzeń uroczystym charakterze. Wśród nich jest między innymi Gala Przedsiębiorczości, połączona z wręczeniem Statuetek Przedsiębiorczości, a planowana na kwiecień. W maju członkowie SPiKŚ planują bal. Czerwiec to czas kilku ważnych uroczystości – właśnie wtedy planowane jest wręczenie Diamentu Wolności tegorocznemu laureatowi, Markowi Belce, Prezesowi NBP. Także w czerwcu przeprowadzony będzie kolejny już Konkurs Historyczny, który SPiKŚ organizuje wspólnie z Muzeum Dawnego Kupiectwa. Wreszcie początek czerwca to data pikniku rodzinnego, który ma wyjątkowy, familijny charakter – uczestniczą w nich m.in. dzieci i wnuczki członków Stowarzyszenia.

Na wrzesień planowany jest III Turniej Tenisowy SPiKŚ. Także we wrześniu miłośnicy wypraw po najpiękniejszych sudeckich szlakach wybiorą się na XI Rajd Górski. Rok zakończy uroczyste spotkanie wigilijne. Stowarzyszenie nie zapomni oczywiście o swoich podopiecznych, dla których zorganizuje Dobrą Gwiazdkę.
– Ale w naszej działalności nie chodzi jedynie o podtrzymywanie dobrych tradycji i zwyczajów. Chcemy zapraszać nowe osoby do naszego grona, sprawiać, by dobrze się czuli w naszym gronie, promować wysokie standardy etyczne członków oraz dobrą atmosferę spotkań klubowych – mówi prezes Jacek Domejko.
Ważną rzeczą jest kształtowanie dobrego wizerunku Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich jako organizacji oraz jej poszczególnych członków.
– Ogólnopolskie badania pokazują, że przedsiębiorcy nie cieszą się dużym zaufaniem społecznym. Poprzez dobrą pracę, szanowanie zasad etycznego pracodawcy, chcemy ten niezbyt pochlebny obraz tu, lokalnie, zmieniać – podkreśla prezes.
Jacek Domejko z tego właśnie powodu kładzie szczególny nacisk na politykę informacyjną Stowarzyszenia, współpracę z mediami oraz instytucjami lokalnymi – szkołami, jednostkami kultury i innymi organizacjami, skupiającymi ludzi biznesu.

Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
SPIKS | Wszelkie prawa zastrzeżone 2014