Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica
Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
Dane kontaktowe: +48 696 086 546 |biuro@spiks.org.pl |Facebook

Razem dla rozwoju

10 kwietnia spotkali się reprezentanci przedsiębiorców, szkół oraz miasta, by rozmawiać o programie „Zostańcie z nami – Miasto i Powiat Świdnica”. Jako, że Stowarzyszenie Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich jest jednym z głównych partnerów programu, w Urzędzie Miasta nie mogło zabraknąć naszych przedstawicieli – prezesa Andrzeja Panasa i członka zarządu Krzysztofa Habowskiego.

„Dziękuję za już, proszę o jeszcze”

Spotkanie rozpoczęła prezydent miasta Świdnica, Beata Moskal-Słaniewska, która podkreśliła wyjątkowy wkład świdnickich przedsiębiorców w rozwój programu – Dziękuję za już i proszę o jeszcze. Stowarzyszenie Kupców i Przedsiębiorców Świdnickich pokazuje nowoczesny wizerunek ekonomii, wspomaga wiedzą oraz analizami (…). Liczę na wiele takich działań oraz oczywiście na efekt finalny. – W podobnym tonie wypowiadał się Piotr Fedorowicz, starosta powiatu świdnickiego, akcentując dwa, najważniejsze aspekty programu. Zaliczył do nich szkoły oraz przedsiębiorców – Dla młodzieży niezbędna jest wiedza praktyczna pozyskiwana od firm o dobrej renomie, które w przyszłości mogą być ich pracodawcami – mówił.

Przekażmy naszą energię innym

W dalszej części spotkania swoje wystąpienia mieli członkowie SPiKŚ. Prezes Andrzej Panas wskazywał na zalety miasta, jakie mogą decydować o jego przewagach konkurencyjnych oraz zaznaczał, że Świdnica ma dla przedsiębiorcy ogromny potencjał – Z racji tego, że jestem przedstawicielem przedsiębiorców cieszę się, że nie tylko członkowie naszego stowarzyszenia dołączyli do tego grona, ale także inni zauważyli korzyści płynące z programu. Świdnica ma olbrzymi potencjał, jeżeli chodzi o wykształcenie średnie. I właśnie na to będziemy kładli duży nacisk – oczywiście na tyle, na ile będziemy mogli. Ze strony biznesu będziemy też chcieli Państwu pomóc, mówię tutaj o dyrektorach szkół, by zauważyli w nas partnerów.

Klamrę podsumowującą rok działalności programu stanowiła prezentacja Krzysztofa Habowskiego, członka Zarządu, który w SPiKŚ jest odpowiedzialny między innymi za działania CSR. Uwrażliwiał on na istniejące trendy na rynku pracy oraz rekomendował sposoby na znalezienie i zatrzymanie dobrego pracownika. – Employer branding to pojęcie, z którym będziemy się stykać coraz częściej. To PR skierowany nie tylko do nowych kandydatów do pracy, ale także do wewnątrz firmy, by wykształcić postawę lojalnego pracownika. – W swoim wystąpieniu Krzysztof Habowski eksponował także niezwykle ważną rolę współpracy między różnymi podmiotami -Powinniśmy na to patrzeć szeroko. Czasami patrzenie krótkofalowe i wąskie jest szkodliwe. Człowiek zadowolony ze swojej pracy przekaże energię innym ludziom. – przekonywał. Dużo zostało już zrobione, ale wiele jeszcze pracy przed nami. Ważne jest jednak, by przedsiębiorcy pamiętali, że większa aktywność jest po ich stronie, ponieważ należy wskazać szkołom, czego, a przede wszystkim kogo potrzebują lokalne firmy by się rozwijać.

Krzysztof Habowski, członek zarządu SPIKSUrząd miasta, spotkanie (1)

Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
SPIKS | Wszelkie prawa zastrzeżone 2014