Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica
Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
Dane kontaktowe: +48 696 086 546 |biuro@spiks.org.pl |Facebook

Spotkanie wigilijne z biskupem

Jego Ekscelencja ks. biskup prof. Ignacy Dec zaszczycił swoja obecnością wigilijne spotkanie członków Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich. Co roku przedsiębiorcy w trzecią środę grudnia spotykają się przy opłatku i świątecznych potrawach, by złożyć sobie najserdeczniejsze życzenia. W tym roku wieczór był wyjątkowo uroczysty.

Raz – z okazji wizyty Biskupa, dwa – dzięki przepięknej oprawie muzycznej, przygotowanej przez zespół Viatori, którym kieruje Ryszard Fidler. Wysłuchano znanych kolęd w nowoczesnych, ciekawych aranżacjach oraz kompozycji własnych zespołu, związanych z okresem Bożego Narodzenia. Grupa raz jeszcze potwierdziła swoją klasę i znakomite przygotowanie wokalno-instrumentalne.

Składając życzenia zebranym Jego Ekscelencja podkreślił, że Boże Narodzenie to święto, które wywołuje radość, pokój i wielką życzliwość dla innych. A łamanie się opłatkiem to symbol naszej dobroci i chęci dzielenie się z drugim człowiekiem tym, co mamy.

Niech wszyscy tu obecni przeżyją te święta religijnie. Niech odrodzi się w nas wiara. W roku 2005 niech Bóg towarzyszy wam i wspiera wasze inicjatywy – obyście cały czas czuli jego obecność – mówił biskup.

Wspominał także o tym, że Bóg tak bardzo umiłował człowieka, że pragnął nim się stać. Stąd właśnie narodziny Jezusa, czego pamiątkę obchodzimy co roku w grudniu. „A słowo stało się ciałem” – zacytował biskup słowa znanej kolędy, opartej na biblijnych zapisach.

Potem łamano się opłatkiem, składano sobie najserdeczniejsze życzenia. Przede wszystkim zdrowia, spokoju i powodzenia w pracy oraz wszelkiego szczęścia w rodzinie.

Przy kolacji przedsiębiorcy jak co roku dokonali zbiórki pieniędzy w ramach akcji Dobra Gwiazdka. Zebrano 3.080 złotych. Była to już siódma z kolei gwiazdkowa zbiórka, prowadzona od samego początku przez Beatę Moskal-Słaniewską.

Dzięki zebranym pieniądzom udało się z choinkowymi prezentami odwiedzić świetlicę „Nasze Gniazdko”, prowadzoną przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Walimiu oraz przekazać słodycze i zabawki do Domu Dziecka w Bystrzycy Górnej. Upominki od Stowarzyszenia trafiły do ponad setki dzieci.

Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
SPIKS | Wszelkie prawa zastrzeżone 2014