Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica
Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
Dane kontaktowe: +48 696 086 546 |biuro@spiks.org.pl |Facebook

Statuetki Przedsiębiorczości

– – – 2012 – – –

I. Profesjonalne prowadzenie działalności produkcyjnej

  1. Tadeusz Badura – laureat

Od 11 lat właściciel Zakładu Urządzeń Przemysłowych w Świdnicy. Ukończył studia MBA. Przez wiele lat szef dużych państwowych firm produkcyjnych – Kopalni Barytu Boguszów Gorce, APC Metchem Opole i ŚFUP ZAP Świdnica. Firma jego produkuje stosowane na całym świecie,  ciężkie konstrukcje stalowe dla energetyki cieplnej i przemysłu wydobywczego ropy i gazu.

 2. Jarosław Mazurek

 Jest właścicielem Gospodarstwa Rolnego „MAZUREK”, które zajmuje się wielkotowarową produkcją roślinną, uprawianą na obszarze 500 ha. To nowoczesne, wysoko zmechanizowane przedsiębiorstwo rolne ukierunkowane na produkcję roślinną, a właściciel firmy jest entuzjastą ekologicznych upraw. Drugą gałęzią gospodarstwa staje się agroturystyka, której mocnym podłożem jest stadnina koni sportowych – rodzinna tradycja od pokoleń. W rozwijaniu firmy wspiera Jarosława żona Violetta, miłość do konie dzieli zaś z córkami – Sonią i Marysią.

 3.      Krzysztof Płomiński

Wspólnie z żoną Beatą kieruje firmą Pikgroup. To nowoczesna drukarnia offsetowa cyfrowa i solwentowa, zajmująca się między innymi drukami wielkoformatowymi. Przy drukarni funkcjonuje nowoczesne studio grafiki komputerowej. Prywatnie Krzysztof Płomiński jest zapalonym żeglarzem i narciarzem. Dwukrotnie ze swoim teamem zdobył główną nagrodę podczas Regat Księstwa Świdnicko-Jaworskiego „Książęcy Szkwał” w Sławie.

II Profesjonalne prowadzenie działalności usługowej

 1. Anna Szywała – laureatka

 Prowadzi firmę szkoleniowo-doradczą. Dzięki świadczonym w niej usługom ponad 65 tysięcy osób podniosło kompetencje zawodowe, a 8 tysięcy uzyskało nowe kwalifikacje. We współpracy z uczelniami wyższymi zorganizowano ponad 60 kierunków studiów podyplomowych. Anna Szywała odznaczona została medalem Komisji Edukacji Narodowej przez minister Aleksandrę Hal za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania Anna Szywała jest założycielką Klubu Myśli Intelektualnej XXI wieku, w którym gościli między innymi Prof. Leszek Balcerowicz, Tadeusz Mazowiecki czy Jan Lityński.

 2. Andrzej Hołdowański

 Lekarz weterynarii, od 17 lat właściciel Przychodni Weterynaryjnej przy ul. Żeromskiego w Świdnicy. Specjalizuje się w leczeniu małych zwierząt domowych. Od początku inwestuje w nowoczesne urządzenia diagnostyczne, dzięki czemu ma jeden z najlepiej wyposażonych gabinetów w regionie. Ceniony za kompetencje, doświadczenie i podejmowanie się – z dobrym skutkiem – skomplikowanych zabiegów chirurgicznych. Prywatnie – znakomity kucharz.

 3. Maciej Karpiński

 Od 1991 roku zarządza rodzinną firmą Farma Miejska, która zajmuje się projektowaniem i zakładaniem nowych terenów zielonych, wykonywaniem elementów małej architektury, pielęgnacją zieleni istniejącej i utrzymaniem czystości na terenach do niej przyległych. Jest także współwłaścicielem Zakładu Pogrzebowego Ostatnia Posługa. Należy do grona założycieli Polskiej Izby Przedsiębiorców Branży Pogrzebowej. Zatrudnia łącznie ponad 90 pracowników.

 III Profesjonalne prowadzenie działalności handlowej

 1. Stefan Hulecki

Sklep Retro, prowadzony przez wiele lat w Rynku, a potem przy ulicy Komunardów, znany jest wielu miłośnikom antyków, pięknych obrazów, nietypowych mebli, posiadających unikalną historię. Stefan Hulecki od 34 lat z wielką pasją i wiedzą prowadzi handel meblami z dawnych epok. Ocalił wiele unikatów przez dewastacją, a często unicestwieniem. Zawsze służy fachową radą i pomocą. Za sukces uważa przetrwanie w tak trudnej branży. Jego nowe przedsięwzięcie to dystrybucja okien.

2. Janusz Kielar – laureat

Absolwent Politechniki Wrocławskiej, inżynier budownictwa. Własną działalność gospodarczą prowadzi od 1994 roku. Jest współudziałowcem Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Handlowego JKB spółka jawna, zajmującego się projektowaniem i wykonawstwem instalacji grzewczych oraz projektowaniem, budową i modernizacją źródeł ciepła. Od początku istnienia JKB jest oficjalnym przedstawicielem firmy Viessmann. Jego największą pasją są podróże po Europie i Polsce.

3. Daniel Paterak

Karierę zawodową zaczynał jako dziennikarz lokalnych mediów. Pracował także jako wychowawca młodzieży. Z czasem jednak zwyciężyły w nim handlowy zmysł i miłość do książek. Pierwsza była placówka sieci EMPIK w świdnickim Rynku. Dziś Daniel Paterak prowadzi trzy sklepy – prócz wymienionego, salon w Kłodzku oraz w nowo otwartej Galerii Świdnickiej. Doskonała oferta oraz miły i kompetentny personel, zawsze służący pomocą, to najlepsze wizytówki Daniela Pateraka.

IV Profesjonalne wykonywanie wolnego zawodu

1. Piotr Kurnicki

Prowadzi działalność gospodarczą nieprzerwanie od 1993r. Jako licencjonowany doradca finansowy Europejskiej Federacji Doradców Finansowych zajmuje się szeroko pojętym doradztwem finansowo-ubezpieczeniowym. Wielokrotnie był wyróżniany oraz nagradzany przez grupę finansową Aviva. Trzykrotnie spełnił kryteria członkowstwa w międzynarodowej organizacji MDRT skupiającej 1% najlepszych doradców na świecie. Prywatnie pasjonat sportu. Jest założycielem i Prezesem UKS Świdnica, klubu sportowego piłki siatkowej chłopców.

 2. Radosław Nowicki- laureat

 Uprawnienia do wykonywania zawodu rzeczoznawcy majątkowego uzyskał po zdanym egzaminie państwowym w 1993 r. i w tym momencie stał się najmłodszym w Polsce rzeczoznawcą majątkowym. Bardzo wcześnie zdecydował się na własną działalność gospodarczą. Prowadzi firmę „Taksator”, zajmującą się wycenami majątkowymi od 1992 r. oraz firmę „Akta” prowadzącą archiwizację dokumentów oraz zajmującą się obrotem nieruchomościami. Jest członkiem Karkonoskiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców Majątkowych.

 3. Tadeusz Roczniak

 Od 40 lat nieprzerwanie wykonuje zawód adwokata w Świdnicy. Przez wiele lat był kierownikiem Zespołu Adwokackiego nr 2 w Świdnicy, a także pełnił funkcje w samorządzie adwokackim jako członek Okręgowej Rady Adwokackiej w Wałbrzychu. Był patronem dla wielu aplikantów adwokackich oraz od wielu lat (do chwili obecnej) prowadzi zajęcia z aplikantami. Jest ceniony w środowisku prawniczym, nie tylko w Świdnicy, za wiedzę i zaangażowanie w prowadzone sprawy. Został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi oraz Odznaką „Zasłużony dla Adwokatury”. Prywatnie lubi przyrodę, a w czasie wolnym zajmuje się pszczelarstwem.

 

V Profesjonalne zarządzanie firmą lub instytucją

 1. Artur Janicki

 Od lat właściciel firmy Arte-Jazz. Przed dziewiętnastu lat stworzył Świdnickie Noce Jazzowe, dzięki którym Świdnicę odwiedziły największe polskie i światowe gwiazdy jazzu. Jest współorganizatorem Festiwalu Bachowskiego, od 6 lat reżyseruje świdnicką Galę Przedsiębiorczości. Jest menedżerem Tax Free, grupy The Black i Teatru Rozrywki FRANT. Blisko współpracuje z Urszulą Dudziak. Jego najnowszy projekt, który latem doczeka się finału, to organizowany w Anglii Festiwal Muzyki Europy Wschodniej.

 2. Wojciech Murdzek – laureat

 Jego zaangażowanie w działalność samorządową sięga 1990 roku, kiedy to został radnym Rady Miejskiej w Świdnicy, w latach 1990-98 piastował funkcję wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej, a od 1999 do 2002 był pierwszym starostą świdnickim. Obecnie – nieprzerwanie od 2002 roku – jest prezydentem Świdnicy. Od 1990 r. założyciel i prezes Fundacji Pomocy Biednym Dzieciom „Ut Unum Sint”, która prowadzi świetlicę środowiskową dla dzieci i młodzieży oraz przedszkole niepubliczne. Lider lokalnego środowiska samorządowego. Prezydent Świdnicy od 2002 roku.

3. Krystyna Bobrowicz-Walkowska

Absolwentka i przez kilka lat pracownik naukowy Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Przez wiele lat była zastępcą naczelnika a od 2008 roku jest naczelnikiem Urzędu Skarbowego w Świdnicy. Powodem jej największej dumy jest dwukrotne zdobycie przez kierowaną przez nią instytucją statuetki Urząd Przyjazny Przedsiębiorcy. Jej najważniejsza i najpiękniejsza pasja to góry, szczególnie Alpy, po których wędruje od lat. Jest także zapalonym fotografikiem. Dokumentuje między innymi wszystkie swoje wyprawy.

Kapitułą Statuetki Przedsiębiorczości kierował Jerzy Lepak. Kandydatury, zgłoszone przez kolegów, oceniali prócz niego: Jacek Domejko, Leszek Mazurek, Maciej Orski, Marian Sworobowicz, Edward Szywała i Ryszard Rodziewicz.

 

– – – Rok 2011 – – –

Nominacje do Statuetki Przedsiębiorczości 2011

W kategorii „Profesjonalne prowadzenie działalności produkcyjnej”:

– Tadeusz Badura – właściciel Zakładu Urządzeń Przemysłowych w Świdnicy
– Andrzej Bieniasz – prezes zarządu „PRASMET” Sp. z o.o. w Świdnicy
– Tadeusz Kaliciński – współwłaściciel PPHU „TED-ROB” s.c. w Świdnicy

W kategorii „Profesjonalne prowadzenie działalności usługowej”:

– Anna Szywała – prezes Firmy Szkoleniowo-Doradczej Anna Szywała w Świdnicy
– Jerzy Lepak, Maciej Orski – świdniccy przedsiębiorcy
– Janusz Kielar – współudziałowiec PPH „JKB” Spółki Jawnej w Świdnicy

W kategorii „Profesjonalne prowadzenie działalności handlowej”:

– Waldemar Kociełowicz – właściciel PH „VECTRA” w Świdnicy
– Marek Kowalski – właściciel firmy „METEX – ŚWIDNICA” w Świdnicy
– Jerzy Madej – prezes zarządu Spółdzielni Pracy Wyrobów i Usług Meblowych w Świdnicy

W kategorii „Profesjonalne wykonywanie wolnego zawodu”:

– Anna Owcarz – zastępczyni pielęgniarki oddziałowej w RSS „Latawiec” o specjalizacji pielęgniarskiej z Medycyny Ratunkowej.
– Ireneusz Babiak – ordynator oddziału kardiologicznego RSS „Latawiec” w Świdnicy
– Tomasz Bokszczanin – właściciel Kancelarii Adwokackiej w Świdnicy

W kategorii „Profesjonalne zarządzanie firmą lub instytucją”:

– Leszek Mazurek – współwłaściciel „BMS” Sp. z o.o. w Świdnicy
– Wojciech Murdzek – prezydent Świdnicy
– Ryszard Sobański – prezes Miejskiego Zakładu Energetyki Cieplnej w Świdnicy

Nominacje w drodze głosowania ustaliła kapituła w składzie:
przewodniczący Kapituły – Jacek Domejko, wiceprzewodniczący Kapituły: Ryszard Nowak, członkowie Kapituły: Władysław Duduś, Tomasz Gołębiowski, Ryszard Rodziewicz, Andrzej Skarul, Jerzy Skonieczny, Marian Sworobowicz.

Laureaci:

W kategorii: „Profesjonalne prowadzenie działalności produkcyjnej”

Tadeusz Kaliciński

W kategorii: „Profesjonalne prowadzenie działalności usługowej”

Jerzy Lepak i Maciej Orski

W kategorii: „Profesjonalne prowadzenie działalności handlowej”

Marek Kowalski

W kategorii: „Profesjonalne wykonywanie wolnego zawodu”

Ireneusz Babiak

W kategorii: „Profesjonalne zarządzanie firmą lub instytucją”

Leszek Mazurek

 

– – – Rok 2010: – – –

Nominacje do Statuetki Przedsiębiorczości 2010

W kategorii „Profesjonalne prowadzenie działalności produkcyjnej”:

– Jarosław Mazurek – właściciel Gospodarstwa Rolnego „Mazurek” w Bagieńcu
– Stanisław Seweryn – prezes zarządu „DOLMEB” Spółka z o.o. w Świdnicy
– Krzysztof Wieczorkowski – prezes zarządu „SONEL” S.A. w Świdnicy

W kategorii „Profesjonalne prowadzenie działalności usługowej”:

– Krzysztof Płomiński – właściciel firmy „Pikgroup” w Świdnicy
– Jerzy Sosnowski – właściciel firmy „Cztery Pory Roku” Produkcja Odzieży w Świdnicy
– Krzysztof Wierzęć – prezes zarządu MEDIATOR Group S.A. w Świdnicy

W kategorii „Profesjonalne prowadzenie działalności handlowej”:

– Jacek Danielewicz – prezes zarządu DFS Motors Sp. z o.o. w Świdnicy
– Marek Michalak – właściciel P.P.U.H. „WEKTOR” w Świdnicy
– Andrzej Skarul – współwłaściciel firmy „BOSKAR” Spółka jawna w Świdnicy

W kategorii „Profesjonalne wykonywanie wolnego zawodu”:

– Ireneusz Babiak- ordynator Oddziału Kardiologicznego w RSS „Latawiec” w Świdnicy
– Adam Biernacki – dr n. med. kierujący Oddziałem Chirurgii Ogólnej w RSS „Latawiec” w Świdnicy
– Małgorzata Toruńska – współwłaścicielka Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „TOMED” s.c. w Świdnicy

W kategorii „Profesjonalne zarządzanie firmą lub instytucją”:

– Tomasz Gołębiowski – dyrektor oddziału Banku Zachodniego WBK S.A. w Świdnicy
– Waldemar Skórski – zastępca Prezydenta Miasta Świdnicy
– Piotr Snopczyński – współwłaściciel firmy „ALPIN-SKI Usługi Wysokościowe” w Pogorzale

Nominacje w drodze głosowania ustaliła kapituła w składzie:
przewodniczący Kapituły – Jacek Domejko, wiceprzewodniczący Kapituły: Ryszard Nowak, członkowie Kapituły: Władysław Duduś, Jerzy Markiewicz, Ryszard Rodziewicz, Jerzy Skonieczny, Marian Sworobowicz

Laureaci:

W kategorii: „Profesjonalne prowadzenie działalności produkcyjnej”

Krzysztof Wieczorkowski

W kategorii: „Profesjonalne prowadzenie działalności usługowej”

Krzysztof Wierzęć

W kategorii: „Profesjonalne prowadzenie działalności handlowej”

Andrzej Skarul

W kategorii: „Profesjonalne wykonywanie wolnego zawodu”

Adam Biernacki

W kategorii: „Profesjonalne zarządzanie firmą lub instytucją”

Tomasz Gołębiowski

 

– – – Rok 2009: – – –

Nominacje do Statuetki Przedsiębiorczości 2009

W kategorii Profesjonalne prowadzenie działalności produkcyjnej:

– Tadeusz Badura – właściciel Zakładu Urządzeń Przemysłowych
– Tadeusz Kaliciński – współwłaściciel PPHU „TED-ROB”
– Ryszard Rodziewicz – współwłaściciel firmy Stolgraf Spółka jawna

W kategorii Profesjonalne prowadzenie działalności handlowej:

– Jerzy Madej- prezes zarządu Spółdzielni Pracy Wyrobów i Usług Meblowych
– Tadeusz Nowakowski- właściciel Now-Et PHU Biuro Handlowe
– Dorota Trajder – właścicielka sklepów sieci INTERMARCHE

W kategorii Profesjonalne prowadzenie działalności usługowej:

– Jerzy Sosnowski – właściciel Centrum Fitness Body Art
– Andrzej Siennicki – dyrektor „CLOOS-Polska” Sp. z o.o.
– Krzysztof Wierzęć – prezes zarządu MEDIATOR Group S.A.

W kategorii Profesjonalne wykonywanie wolnego zawodu:

– Tomasz Bokszczanin – właściciel Kancelarii Adwokackiej
– Władysław Duduś – właściciel Kancelarii Notarialnej
– Andrzej Zając – współwłaściciel NZOZ MED-AZ Spółka Cywilna

W kategorii Profesjonalne zarządzanie firmą lub instytucją:

– Aldona Liszka – dyrektor Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych im. Tony Halika
– Teresa Mazurek – Wójt Gminy Świdnica
– Piotr Pamuła – Komendant Hufca ZHP im. Szarych Szeregów

Nominacje w drodze głosowania ustaliła kapituła w składzie:
przewodniczący Kapituły – Ryszard Nowak, wiceprzewodniczący Kapituły: Marian Sworobowicz, Członkowie Kapituły: Jerzy Markiewicz, Leszek Mazurek, Jerzy Skonieczny, Janusz Szostak

Laureaci:

W kategorii: „Profesjonalne prowadzenie działalności produkcyjnej”

Ryszard Rodziewicz

W kategorii: „Profesjonalne prowadzenie działalności handlowej”

Dorota Trajder

W kategorii: „Profesjonalne prowadzenie działalności usługowej”

Andrzej Siennicki

W kategorii: „Profesjonalne wykonywanie wolnego zawodu”

Władysław Duduś

W kategorii: „Profesjonalne zarządzanie firmą lub instytucją”

Teresa Mazurek

 

– – – Rok 2008: – – –

Nominacje do Statuetki Przedsiębiorczości 2008

W kategorii Profesjonalne prowadzenie działalności produkcyjnej:

– Bogdan Kowalik – prezes IMP Comfort
– Andrzej Siennicki – szef firmy Cloos Polska
– Ryszard Rodziewicz – współwłaściciel firmy Stolgraf

W kategorii Profesjonalne prowadzenie działalności handlowej:

– Dorota Trajder – właścicielka sklepu sieci Intermarche
– Stanisław Paleczny – główny udziałowiec spółki ELTECH
– Jan Nowakowski – szef i współwłaściciel salonów Toyota

W kategorii Profesjonalne prowadzenie działalności usługowej:

– Radosław Nowicki – właściciel firmy Taksator
– Jerzy Skonieczny – właściciel firmy Promet
– Dariusz Witrykus – współwłaściciel firmy Lider

W kategorii Profesjonalne wykonywanie wolnego zawodu lub zarządzanie firmą:

– Ewa Kilar – ordynator oddziału onkologicznego w szpitalu „Latawiec”
– Krzysztof Wieczorkowski – prezes spółki „Sonel”
– Janusz Szostak – prezes Remy Automative

Nominacje w drodze głosowania ustaliła kapituła w składzie: Jacek Domejko, przewodniczący (dyrektor NZOZ Świdnica), Marian Sworobowicz, wiceprzewodniczący (doradca podatkowy), Jerzy Markiewicz, (prezes firmy Marconi), Ryszard Nowak (właściciel salonu Forda), Bogusław Solima (właściciel firmy Piramida), Leszek Mazurek (specjalista w zakresie zarządu i obrotu nieruchomościami).

Laureaci:

W kategorii: „Profesjonalne prowadzenie działalności produkcyjnej”

Bogdan Kowalik

W kategorii: „Profesjonalne prowadzenie działalności handlowej”

Stanisław Paleczny

W kategorii: „Profesjonalne prowadzenie działalności usługowej”

Jerzy Skonieczny

W kategorii: „Profesjonalne wykonywanie wolnego zawodu lub zarządzanie firmą”

Janusz Szostak

 

– – – Rok 2007: – – –

Nominacje do Statuetki Przedsiębiorczości 2007

W kategorii profesjonalne prowadzenie zakładu produkcyjnego:

– Bogusław Solima – właściciel Przedsiębiorstwa Handlu i Usług „Piramida” sp. z o.o.
– Tadeusz Kaczmarczyk – właściciel firmy CAPRICORN w Świebodzicach
– Jerzy Lepak – właściciel firmy PPHU „Lepak”

W kategorii profesjonalne prowadzenie działalności handlowej:

– Ryszard Nowak – współwłaściciel Salonu FORDA Świdnica, współwłaściciel DFS Motors – Autoryzowany Dealer Forda
– Stanisław Paleczny – współwłaściciel ELTECH Świdnica
– Dorota Trajder – właścicielka sklepu INTERMARCHE Świdnica, prezes spółki „Cytra”

W kategorii profesjonalne świadczenie usług:

– Jerzy Markiewicz – współwłaściciel, prezes Przedsiębiorstwa Handlowo-Usługowo-Produkcyjnego „Marconi” sp. z o.o. Zakład Pracy Chronionej
– Walerian Wyszyński – właściciel zakładu usługowego KODAK EXPRESS AGFA FOTO LAB
– Leszek Mazurek – właściciel BMS sp. z o.o.

W kategorii profesjonalne zarządzanie firmą, instytucją, organizacją:

– Jacek Domejko – dyrektor naczelny Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej
– Ryszard Sobański – prezes Miejskiego Zakładu Energetyki Cieplnej Świdnica sp. z o.o.
– Zbigniew Wróbel – dyrektor do spraw Techniczno-Produkcyjnych Przedsiębiorstwa ŚFUP-SERVIS w Świdnicy

Laureaci:

W kategorii: „Profesjonalne prowadzenie zakładu produkcyjnego”

Bogusław Solima

W kategorii: „Profesjonalne prowadzenie działalności handlowej”

Ryszard Nowak

W kategorii: „Profesjonalne świadczenie usług”

Jerzy Markiewicz

W kategorii: „Profesjonalne zarządzanie firmą, instytucją, organizacją”

Jacek Domejko

 

– – – Rok 2006: – – –

Nominacje do Statuetki Przedsiębiorczości 2006

W kategorii profesjonalne prowadzenie działalności produkcjnej:

– Monika Pilch – dyrektor zakładu produkcyjnego koncernu Bayer
– Bogdan Kowalik – prezes firmy Comfort
– Janusz Szostak – dyrektor generalny i prezes zarządu Remy Automative Poland sp. z o.o.

W kategorii profesjonalne prowadzenie działalności handlowej:

– Barbara Mielniczyn – współwłaścicielka firmy handlowej Bel-Pol.
– Marek Kowalski – właściciel firmy „METEX” i Rojek Polska
– Ryszard Nowak – współwłaściciel DFS Motors – Autoryzowany Dealer Forda.

W kategorii profesjonalne prowadzenie działalności usługowej:

– Janusz Kielar – współwłaściciel Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Handlowego JKB spółka jawna
– Jerzy Markiewicz – współwłaściciel, prezes Przedsiębiorstwa Handlowo-Usługowo-Produkcyjnego „Marconi” sp. z o.o. Zakład Pracy Chronionej.
– Zbigniew Wysoczański – właściciel P.P.U.H. „Drog – Ziem”.

W kategorii profesjonalne wykonywanie wolnego zawodu:

– Jacek Domejko – Dyrektor Naczelny Regionalnego Specjalistycznego Szpitala „Latawiec” w Świdnicy
– Tadeusz Roczniak – prawnik, adwokat, właściciel Kancelarii Adwokackiej w Świdnicy
– Marian Sworobowicz – właściciel Kancelarii Podatkowej Doradcy Podatkowego

Laureaci:

W kategorii: „Profesjonalne prowadzenie działalności produkcyjnej”

Monika Pilch

W kategorii: „Profesjonalne prowadzenie działalności handlowej”

Barbara Mielniczyn

W kategorii: „Profesjonalne prowadzenie działalności usługowej”

Zbigniew Wysoczański

W kategorii: „Profesjonalne wykonywanie wolnego zawodu”

Marian Sworobowicz

 

– – – Rok 2005: – – –

Nominacje do Statuetki Przedsiębiorczości 2005

W kategorii profesjonalizm w wykonywanej prywatnej działalności produkcyjnej:

– Andrzej Galik – prezes firmy Thermaflex
– Jerzy Skonieczny – właściciel firmy Promet
– Andrzej Lepak-Przybyłowicz i Edward Szywała – firma Galess

W kategorii profesjonalizm w wykonywanej prywatnej działalności handlowej:

– Andrzej Grajewski – firma „Grajewscy”
– Stefan Boczyło – firma STEMA
– Zdzisław Jadczak – Firma M&J

W kategorii profesjonalizm w wykonywanej prywatnej działalności usługowej:

– Stanisław Wądołowski – firma „Eurotrans”
– Maciej Karpiński – firma „Farma Miejska”
– Majorek Jerzy – firma „Steinbudex”

W kategorii wzorowe wykonywanie wolnego zawodu i zarządzanie firmą:

– Halina Zawadzka – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 w Świdnicy
– Mirosław Greber – Prezes Spółki Invest Park zarządzającej WSSE
– Marian Sworobowicz – Doradca Podatkowy z Świdnicy

Laureaci:

W kategorii: „Profesjonalizm w prywatnej działalności produkcyjnej”

Andrzej Lepak-Przybyłowicz i Edward Szywała

W kategorii: „Profesjonalizm w prywatnej działalności handlowej”

Zdzisław Jadczak

W kategorii: „Profesjonalizm w prywatnej działalności usługowej”

Stanisław Wądołowski

W kategorii: „Wzorowe wykonywanie wolnego zawodu i zarządzanie firmą”

Mirosław Greber

 

– – – Rok 2004: – – –

Nominacje do Statuetki Przedsiębiorczości 2004

W kategorii profesjonalizm w wykonywanej prywatnej działalności produkcyjnej:

– Jerzy Franckiewicz (właściciel firmy Franctextil i współwłaściciel firmy Franc Gardinier)
– Bogusław Solima (właściciel firmy Piramida)
– Ryszard Rodziewicz (współwłaściciel firmy Stolgraf)

W kategorii profesjonalizm w wykonywanej prywatnej działalności handlowej:

– Marek Jodko, Andrzej Schiewe (właściciele salonu Volswagena i Audi)
– Zdzisław Jadczak (współwłaściciel firmy M&J)
– Andrzej Skarul (współwłaściciel firmy Boskar)

W kategorii profesjonalizm w wykonywanej prywatnej działalności usługowej:

– Roman Krzyżanowski (współwłaściciel hotelu Piast-Roman)
– Jerzy Markiewicz (właściciel firmy Marconi)
– Maciej Orski (współwłaściciel firmy PPHU „LEPAK”)

W kategorii wzorowe wykonywanie wolnego zawodu:

– Władysław Duduś (notariusz)
– Zenon Szymonowicz (doradca podatkowy)
– Zbigniew Wróbel (lekarz – ginekolog położnik)

W kategorii profesjonalne zarządzanie firmą, instytucją, organizacją:

– Zbigniew Chlebowski (poseł na Sejm z ramienia Platformy Obywatelskiej)
– Tomasz Gołębiowski (dyrektor oddziału Banku Zachodniego WBK w Świdnicy)
– Janusz Szostak (dyrektor generalny, prezes zarządu Elmot DR)

Laureaci:

W kategorii: „Profesjonalizm w wykonywanej prywatnej działalności produkcyjnej”

Jerzy Franckiewicz

W kategorii: „Profesjonalizm w wykonywanej prywatnej działalności handlowej”

Marek Jodko i Andrzej Schiewe

W kategorii: „Profesjonalizm w wykonywanej prywatnej działalności usługowej”

Roman Krzyżanowski

W kategorii: „Wzorowe wykonywanie wolnego zawodu”

Zbigniew Wróbel

W kategorii: „Profesjonalne zarządzanie firmą, instytucją, organizacją:”

Zbigniew Chlebowski

Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
SPIKS | Wszelkie prawa zastrzeżone 2014