Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica
Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
Dane kontaktowe: +48 696 086 546 |biuro@spiks.org.pl |Facebook

Świdniccy przedsiębiorcy wybrali nowego prezesa. Jakie będą przyszłe cele stowarzyszenia?

W strukturach władz Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich wkrótce nastąpią zmiany. Nowym prezesem – na ten moment elektem – został wybrany wieloletni członek organizacji i Zarządu, właściciel CUK BILANS – Wiesław Pawlic. W planach realizacja projektów, które mają połączyć przeszłość z przyszłością.

Po trzeciej już kadencji obecny prezes SPIKS Andrzej Panas zaproponował na swojego następce Wiesława Pawlica, wieloletniego członka stowarzyszenia oraz Zarządu, w którym do tej pory pełnił funkcję rzecznika ds. ekonomicznych. Kandydatura świdnickiego przedsiębiorcy, prowadzącego od ponad 11 lat Centrum Usług Księgowych BILANS, za którego działalność był nominowany do nagrody Świdnickiego Gryfa 2019, zaproponowana została na Nadzwyczajnym Walnym Zebraniu 17 listopada 2021r.

Andrzej Panas sprawował funkcję prezesa SPIKS przez sześć lat i w trakcie swojej prezesury kontynuował sztandarowe inicjatywy edukacyjne w zakresie przedsiębiorczości oraz zainicjowane przez siebie projekty rozwijające talenty młodzieży – jak np. „Zalogowani” czy „Zostań Wirtuozem”, ale też podejmował nowe działania, w reakcji na aktualną sytuację przedsiębiorców np. w przypadku rządowego programu „Polski Ład” czy zapotrzebowania lokalnej społeczności w obliczu pandemii Covid-19. Jak wielokrotnie podkreślał realizowane inicjatywy były możliwe dzięki doskonałej współpracy i przy wsparciu zarówno Zarządu, jak i wszystkich członków stowarzyszenia.

Nowy prezes – elekt Wiesław Pawlic zacznie sprawować funkcje w styczniu 2022 roku, a jego kadencja zgodnie ze statutem będzie trwała przez kolejne dwa lata. W tym czasie zamierza nie tylko kontynuować pracę poprzednika, ale też realizować kolejne wartościowe cele.

Chciałbym byśmy powrócili do swoich korzeni. Jesteśmy najstarszą w regionie tego typu organizacją biznesową i mamy w swojej historii mnóstwo świetnych przedsięwzięć. Zamierzam reaktywować niektóre działania i funkcje stowarzyszenia, które z różnych względów, także tych pandemicznych, zostały zaniechane. Mam na myśli na przykład Świdnickie Forum Gospodarcze ze spotkaniami z przedstawicielami biznesu, gospodarki i polityki czy chociażby przerwany przez epidemię Covid-19 Charytatywny Koncert Bożonarodzeniowy, na którym zbierane były środki dla muzycznie uzdolnionej młodzieży – przyznawane później w ramach konkursu „Zostań Wirtuozem”. Nie zabraknie też nowych projektów, nad którymi aktualnie trwają przygotowania. Ważną kwestią dla mnie będzie również promocja naszych przedsiębiorców, ale też inicjatyw stowarzyszenia, które jak pokazały niosą ze sobą wartość. Planów jest więc wiele i mam nadzieję, że nadchodzące lata pozwolą na ich sprawną realizację – zapowiada prezes-elekt Wiesław Pawlic.

/Tekst: Agnieszka Nowicka/
/Zdjęcia: Tomasz Karpiński/

Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
SPIKS | Wszelkie prawa zastrzeżone 2014