Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica
Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
Dane kontaktowe: +48 696 086 546 |biuro@spiks.org.pl |Facebook

Tym razem o gospodarce

Tradycjom kupieckim Świdnicy oraz historii Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich ma być poświęcona tegoroczna edycja konkursu historycznego organizowanego wspólnie przez nasze stowarzyszenie, Muzeum Dawnego Kupiectwa i „Wiadomości Świdnickie”.
 Już 8 kwietnia do walki o tytuł najlepszego staną gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych ze Świdnicy. Doroczny konkurs historyczny znany pod nazwą „Świdnica – Moje Miasto”, tym razem zostanie poświęcony historii kupiectwa i gospodarki miasta, a przede wszystkim – z okazji jubileuszu 20-lecia SPiKŚ – historii tej właśnie organizacji. Nagrody zostaną rozdane 10 kwietnia podczas Debaty Gospodarczej, w ramach jubileuszowych obchodów.

 
Debata Gospodarcza i Statuetki Przedsiębiorczości
 
Jubileuszowe obchody 20-lecia SPiKŚ uświetni m.in. Debata Gospodarcza „20 lat transformacji gospodarczej, czyli co dał przedsiębiorczości Okrągły Stół”.
10 kwietnia w Sudeckiej Izbie Przemysłowo-Handlowej w prowadzonej debacie przez Władysława Frasyniuka, niegdyś działacza Solidarności i uczestnika Okrągłego Stołu, dziś przedsiębiorcę, i Edwarda Szywałę, prezesa SPiKŚ wezmą udział: dr Andrzej Arendarski – prezes Krajowej Izby Gospodarczej, Leszek Balcerowicz – wicepremier i minister finansów w trzech rządach, były prezes NBP, poseł na sejm III kadencji, Maciej Grelowski – przewodniczący Rady Głównej Business Centre Club w Warszawie, Mateusz Morawiecki – prezes Banku Zachodniego WBK oraz dr Tadeusz Syryjczyk – minister w rządach Tadeusza Mazowieckiego i Jerzego Buzka, poseł RP I, II i III kadencji.
W czasie debaty zostaną także wręczone tegoroczne Statuetki Przedsiębiorczości. Początek debaty o godz. 10.30.

 
Przed jubileuszową galą
 
Wyjątkowo zapowiada się jubileuszowa gala z okazji 20-lecia Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich, która odbędzie się w świdnickim teatrze 10 kwietnia.
Ma zaśpiewać i zagrać Sygit Band, w której swoje talenty muzyczne ujawniają m.in. prof. Jan Miodek i pochodząca ze Świdnicy lekarz chirurg Monika Pfanhauser, wychowanka Mirosława Jabłońskiego, który na galę także przygotował recital z udziałem aktorki Magdaleny Kajrowicz. Całość zakończy Emilian Kamiński, który tak jak przed dwudziestu laty, zaśpiewa w Świdnicy piosenki Jacquesa Brela i Włodzimierza Wysockiego.
– Nie myślałem, że doczekamy swojego dwudziestolecia – mówił 30 marca na specjalnie zwołanej przed galą konferencji prasowej Edward Szywała, prezes i inicjator powstania SPiKŚ. Dwadzieścia lat temu to on zaproponował kolegom przedsiębiorcom i ludziom wolnych zawodów założenie stowarzyszenia biznesowego, które przetrwało dwie dekady. – Jesteśmy najstarszym takim stowarzyszeniem w Polsce. Nawet Business Centre Club powstał po nas, poza tym BCC to spółka z o. o., więc to inny rodzaj działalności – dodaje prezes. – Naszym największym sukcesem jest to, że przez ten czas nigdy nie staliśmy się filią, odnogą żadnej partii politycznej. Szanujemy różne poglądy naszych członków, a na nasze spotkania zapraszamy ludzi z różnych środowisk, partii i organizacji.
 

(ao)

Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
SPIKS | Wszelkie prawa zastrzeżone 2014