Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica
Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
Dane kontaktowe: +48 696 086 546 |biuro@spiks.org.pl |Facebook

Wielka Gala

Już 20 kwietnia przedsiębiorcy ze Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich wręczą po raz szósty Statuetki Przedsiębiorczości. Zdarzenie to będzie miało miejsce podczas Gali Przedsiębiorczości w Hotelu Park. Jak co roku Stowarzyszenie zaprosiło do udziału w Gali interesujących i bardzo znanych prelegentów. Pierwszym z nich będzie Ryszard Kalisz, adwokat, parlamentarzysta, jeden z czołowych działaczy polskiej współczesnej lewicy. Drugi z gości to Władysław Frasyniuk, wybitny działacz opozycji lat 80-tych, wieloletni poseł, przedsiębiorca.

Władysław Frasyniuk wystąpi z wykładem, dotyczącym rocznicy Okrągłego Stołu. Ale nie będzie to jego jedyny występ na scenie.

Decyzją Stowarzyszenia postanowiliśmy przyznać Władkowi Frasyniukowi Członkostwo Honorowe SPiKŚ. To wyraz naszego uznania dla jego pracy na rzecz wolnej Polski. Jest nam miło, że przyjął tę propozycję i będzie z nami w tym ważnym dla Stowarzyszenia dniu – mówi Edward Szywała, prezes SPiKŚ.

Bardzo ważną częścią uroczystości, powiązaną z 19. urodzinami Stowarzyszenia, będzie wręczenie już po raz szósty nagród gospodarczych, które przedsiębiorcy wręczają w uznaniu za styl i sposób prowadzenia biznesu. W tym roku nad wyłonieniem nominowanych i laureatów pracowała kapituła w składzie: Ryszard Nowak – przewodniczący oraz jako członkowie Marian Sworobowicz, Jerzy Skonieczny, Jerzy Markiewicz, Leszek Mazurek i Janusz Szostak.

W tym roku Kapituła przyzna statuetki w pięciu kategoriach, oceniając przedsiębiorców z różnych grup zawodowych.
W gronie nominowanych w kategorii najlepiej prowadzonej działalności produkcyjnej znaleźli się Tadeusz Badura, właściciel Zakładu Urządzeń Przemysłowych w Świdnicy, Tadeusz Kaliciński, współwłaściciel firmy Ted-Rob i Ryszard Rodziewicz, współwłaściciel firmy Stolgraf.
Za przedsiębiorców, prowadzących wzorowo działalność usługową, uznano Jerzego Sosnowskiego, współwłaściciela niedawno otwartego Centrum Fitness Body Art, Andrzeja Siennickiego, właściciela firmy Cloos i Krzysztofa Wierzęcia, właściciela ośrodka Mediator.
Nominowanymi w kategorii „wzorowo prowadzona działalność handlowa” są Dorota Trajder, właścicielka sklepów Intermache, Jerzy Madej, szef Spółdzielni Pracy Wyrobów i Usług Meblowych i Tadeusz Nowakowski, właściciel Biura Handlowego Now-Et.
Nominowani przedstawiciele wolnego zawodu to adwokat Tomasz Bokszczanin, notariusz Władysław Duduś i lekarz Andrzej Zając.
Ostatnia kategoria nominowanych to osoby zarządzające firmą lub instytucją – Aldona Liszka, dyrektor Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych, Teresa Mazurek, wójt Gminy Wiejskiej Świdnica oraz Piotr Pamuła, Komendant Hufca Związku Harcerstwa Polskiego.

Kto z nominowanych otrzyma statuetkę, dowiemy się 20 kwietnia.

Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
SPIKS | Wszelkie prawa zastrzeżone 2014