Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica
Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
Dane kontaktowe: +48 696 086 546 |biuro@spiks.org.pl |Facebook

10 czerwca – Z przyszłym prezydentem

W Polsce trwa kampania wyborcza przed wyborami prezydenckimi, jakie odbyć się mają jesienią. W związku z prowadzoną kampanią w Świdnickim Forum Gospodarczym udział bierze Aleksander Kwaśniewski , przyszły prezydent RP. Spotkanie odbywa się w kawiarni Casanova. Budzi ogromne zainteresowanie nie tylko członków SPiKŚ, ale także ich gości oraz mediów, których przedstawiciele w rekordowej ilości odwiedzają miasto.

Aleksander Kwaśniewski zapowiada reformę centrum administracyjnego oraz powstanie specjalnej rządowej komórki ds. integracji z Unią Europejską.

 Przyszły prezydent przedstawia swoje poglądy na temat zasadniczych kwestii dotyczących kraju. Według niego problemem numer jedne jest opracowanie i uchwalenie Konstytucji. Aleksander Kwaśniewski wyraża nadzieje, że kompletny projekt ustawy zasadniczej będzie gotowy jeszcze w 1995 roku, na przełomie września i października. Głównym założeniem reformy konstytucyjnej jest zasada stworzenia podwalin pod demokratyczne państwo prawa. Stworzony musi być system ochrony tego prawa i ochrony obywatela.

 

Wśród pytań pada pytanie o zagrożenia dla demokracji. Według Kwaśniewskiego największym takim zagrożeniem jest frustracja i rozczarowanie społeczne.

 

„Niezbędnym czynnikiem rozwoju demokracji, szczególnie w okresie przekształceń, jest zachowanie niezbędnej równowagi między tymi, którzy są beneficjantami reform, a tymi, którzy w nieuchronny sposób są przegrani w tych reformach. Mamy grupy, które wyraźnie w reformach się znalazły -–przedsiębiorcy, politycy, dziennikarze. Ale pamiętajmy, że z drugiej strony mamy cały czas 3 miliony bezrobotnych, szczególnie słabo i średnio wykształconej młodzieży, Tego nie wolno bagatelizować” – mówi gość.

 

Kandydat na prezydenta ma jeszcze czas na krótki spacer po centrum miasta. Rynek robi na przyszłym prezydencie bardzo dobre wrażenie. Jest też chwila na zrobienie wspólnych pamiątkowych zdjęć z gośćmi Świdnickiego Form Gospodarczego.

 

Wpis do księgi pamiątkowej:

„Z podziękowaniem za gościnę oraz najlepszymi życzeniami pomyślności w interesach, życiu osobistym i towarzyskim, a także stowarzyszenia! Gratuluje wspaniałego Rynku świdnickiego.”

Aleksander Kwaśniewski


Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
SPIKS | Wszelkie prawa zastrzeżone 2014