Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica
Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
Dane kontaktowe: +48 696 086 546 |biuro@spiks.org.pl |Facebook

Apel Prezesa Honorowego

Wesprzyjmy projekt zdolnych Polek!

Szanowni Koledzy,

Sonia Mazurek, córka jednego z naszych kolegów – Jarka – dzięki studiom ukończonym w Londynie ma możliwość realizacji swojej pasji – tworzenia filmów dokumentalnych. Nie na wszystkie projekty udaje się w prosty sposób pozyskać finanse. Sonia zwraca się z prośbą do wszystkich znajomych i nieznajomych, którzy chcieliby wesprzeć projekt, dotyczący niezwykłych ludzi, żyjących w niezwykłym miejscu.

 

         Na realizację filmu potrzeba jeszcze 12 tysięcy funtów. W ciągu dwóch tygodni dzięki akcji na Facebook’u oraz wsparciu polskich, w tym naszych lokalnych mediów, udało się zebrać 2 tysiące funtów. Warto by było moim zdaniem także mieć swoją cegiełkę w tym przedsięwzięciu. Dlatego zwracam się do Was jako Prezes Honorowy SPiKŚ. W końcu angażowanie się w tego typu projekty to także część naszej misji.

         Poniższy tekst jest i opisem przedsięwzięcia, i szczegółową instrukcją, jak wpłacić pieniądze. Najprościej – kartą kredytową, a instrukcja poprowadzi Was krok po kroku. Najniższy datek, możliwy do realizacji, to 2 funty. To niewiele – na przykład jedna dobra kawa. Lecz suma takich datków umożliwi spełnić marzenia Soni i jej przyjaciół, zaangażowanych już bardzo w realizację filmu. Zachęcam do obejrzenia – robi wielkie wrażenie. Myślę, że możemy być dumni, iż młode Polki znakomicie radzą sobie w Wielkiej Brytanii w niełatwej branży i realizują tak piękne przedsięwzięcia. Ja deklaruję wsparcie pomysłu kwotą co najmniej 20 funtów. Liczę też na Was koledzy!

         Zapraszam zatem w imieniu Soni na „tajemniczą wyspę niezwykłego ludu”, ja zaś raz jeszcze zachęcam do wsparcia tego pomysłu.

Z pozdrowieniami

Edward Szywała

Prezes Honorowy SPiKŚ

 

 

ON THE SEA WITH BADJAO

www.kickstarter.com

Moi Drodzy! To jest link do filmu dokumentalnego ( uwaga techniczna najpierw trzeba wejść na stronę www.kickstarter.com, później poszukać i wpisać w okienko nazwę projektu ON THE SEA WITH BADJAO), którego rozpoczęto produkcję i który ze względu na społeczny wydźwięk będzie realizowany z naszych wspólnych pieniędzy.

Kiedy wejdziecie na kickstartera zwróćcie uwagę – pod drugą ilustracją jest wersja w języku polskim, która dokładnie mówi, o idei i całym wydarzeniu. W produkcję filmu zaangażowana jest Sonia Mazurek, która od początku ciężko pracuje nad tym pomysłem i jego realizacją. Zamysł jest prosty – wspomóc realizację tego filmu. Chodzi o finanse, ale nie są one wygórowane, bo wystarczy 2 funty – ich równowartość to 10 złotych.

No i pomyślcie – babcia z Borneo za każdego z Was się pomodli – czyż to nie piękne? Ci ludzie, którym poprzez film będzie można pomóc w ten sposób, mogą się Wam odwdzięczyć. Jeśli ktoś nie lubi płacić kartą, może skontaktować się z mamą Soni – Violettą Mazurek, tel. 601 552 699.

Projektem zajmują się Polki i pokażmy, że jako Polacy możemy pomóc w tym międzynarodowym wydarzeniu.

Czego dotyczy projekt? O tym opowiadają (w filmie po angielsku), jego realizatorki.

„Według teorii ewolucji człowiek wyłonił się z wody. Na morzach wokół Borneo odkryliśmy ostatnie ogniwo łączące nas ludzi z naszymi przodkami zamieszkującymi morza: plemię Badjao. Niestety to ostatni moment, by na nowo poznać tajemnicę naszego pochodzenia. Badjao są na wyginięcie.

Serdecznie Państwa zapraszamy do udziału w naszej akcji na Kickstarterze, która ma na celu zebranie funduszy potrzebnych do wykonania prac post-produkcyjnych niezwykłego filmu dokumentalnego „Na morzu z Badjao”.

Po wielu miesiącach filmowania na Borneo i dwóch lat przygotowań, z dumą możemy stwierdzić, że jesteśmy w posiadaniu nie tylko zapierających dech w piersiach ujęć podwodnych, ale co najważniejsze, pięknej, i dramatycznej historii człowieka, który każdego dnia ryzykuje swoje życie, by przetrwać.

W zamian za przekazane nam fundusze, przygotowaliśmy wyjątkowe nagrody (m.in. wyjazd na Borneo, gdzie wprowadzimy Państwa w niezwykły świat Badjao), staniecie się również współtwórcami tego filmu.

Prosimy o przyłączenie się do naszej akcji, przede wszystkim dlatego, że ten film zasługuje na to, aby został ukończony!

Dni kultury Badjao, Ludzi – Ryb, żyjących w ścisłej harmonii z morzem, o ponad ludzkich umiejętnościach, niestety są już policzone i czujemy się współodpowiedzialni za tragiczny los Badjao, który zgotowała im nasza cywilizacja!

Nasi bohaterowie każdego dnia ryzykują życie nurkując głębiej niż pozwalają na to możliwości zwykłego człowieka. W ten sposób wyławiają kilka ryb, co pozwala im przeżyć, ale również uciec do pięknego podwodnego świata, w którym czują sie jak prawdziwi królowie. Badjao pod wodą zapominają o odrzuceniu i problemach czekających na nich na powierzchni.

Alexan, bohater naszego filmu to ostatni nurek głębinowy (compressor diver) na wyspie Mabul, który postanawia przekazać swój warsztat 10-letniemu bratankowi Sariemu. Uczy go nie tylko niebezpiecznej sztuki nurkowania przy użyciu rurki i sprężarki powietrza, ale również odkrywa przed nim magiczne legendy i zwyczaje Badjao.
Historia Alexana i Sariego to opowieść o dojrzewaniu i przyjaźni, harmonii ze światem natury i zmaganiu się z morzem, jego niebezpieczeństwami, przypływami i odpływami. Nieprzewidywalność morza, jest odzwierciedleniem losów Badjao, których przyszłość jest bardzo niepewna.

Jeśli uda się nam dokończyć ten film, Ludzie – Ryby już na zawsze będą postrzegani jako władcy mórz a nie żebracy ulic Borneo, przynajmniej przez tych, którzy nasz film obejrzą. Planujemy dotrzeć z filmem wszędzie, a wtedy kto wie, może los Badjao nie jest jeszcze przesądzony!

Prosimy o przekazanie informacji swoim znajomym, bo szykuje się historia o jakiej świat jeszcze nie słyszał! Więcej informacji na www.kickstarter.com pod hasłem On the Sea with Badjao.

Jeżeli mają Państwo problemy z zapłaceniem kartą kredytową, prosimy o kontakt z Moniką Braid monika@braidmadefilms.co.uk Monika Braid (producent) Eliza Kubarska (reżyser)

NAGRODY!

2 funty – Babcia Kuya (mama Alexana) odmówi w twojej intencji, tradycyjną MODLITWĘ BADJAO. W te wakacje możesz pływać bez obaw, gdziekolwiek zechcesz (ale pod warunkem, że opowiesz o naszej akcji innym 😉 Termin: Czerwiec 2013

5 funtów – Zostań HONOROWYM BADJAO i otrzymaj gorące podziękowania na naszym Fan Pagu. Napisz o nas na swoim Facebooku, Twitterze i opowiedz o nas swoim znajomym! Termin: Czerwiec 2013

10 funtów – Oprócz podziękowań na naszym Facebooku, wyślemy Ci drogą elektroniczną 3 ZDJĘCIA W WYSOKIEJ ROZDZIELCZOŚCI zrobione pod wodą z Badjao. Termin: Czerwiec 2013

20 funtów – BĄDŹ JEDNYM Z PIERWSZYCH, KTÓRZY OBEJRZĄ WERSJĘ TELEWIZYJNĄ FILMU (43 MIN.)! Wyślemy Ci spersonalizowany link do filmu w jakości HD, PLUS wszystkie nagrody powyżej. Termin: Grudzień 2013

30 funtów – Wyślemy ci link z PEŁNOMETRAŻOWĄ WERSJĘ FILMU w jakości HD, 6 naszych ulubionych ZDJĘĆ Z BORNEO W WYSOKIEJ ROZDZIELCZOŚCI oraz specjalnie stworzony DZWONEK NA TELEFON z piosenką Alexana BOLA BOLA! Termin: Czerwiec 2014

50 funtów (limit 100)- Wyślemy Ci 3 ZDJĘCIA (20,32 x 25,4 cm) z LIMITOWANEJ EDYCJI NASZYCH ULUBIONYCH FOTOGRAFII zrobionych przez wielokrotnie nagrodzonego fotografa oraz FILM NA DVD i wszystkie nagrody powyżej. Termin: Czerwiec 2014

100 funtów – TWOJE IMIĘ NA DUŻYM EKRANIE! Wymienimy Twoje imię i nazwisko w podziękowaniach w napisach końcowych filmu oraz wyślemy Ci online specjalnie przygotowany filmik z KURSEM NURKOWANIA Z KOMPRESOREM przeprowadzonym przez naszego mistrza w tej dziedzinie Alexana. PLUS nagrody powyżej. Termin: Czerwiec 2014

250 funtów (limit 10)- Zorganizujemy prywatny pokaz filmu – w Twoim domu, szkole, ośrodku lub miejscu pracy, wraz z dyskusją po filmie z twórcami (przeprowadzoną za pośrednictwem Skypa, albo osobiście, – w zależności od lokalizacji). PLUS powyższe nagrody. Termin: Czerwiec 2014

500 funtów (limit 5)- Lekcja wspinaczki z naszą reżyserką Elizą Kubarską w Warszawie, bądź Londynie. Podczas wspinaczki Eliza chętnie podyskutuje z Tobą o filmie! PLUS powyższe nagrody. Termin: Czerwiec 2013

500 funtów (limit 5)- Otrzymaj Blue Ray-a ze specjalnie dla Ciebie zmontowanym MATERIAŁEM PODWODNYM z wyspy Sipadan, sławnej na cały świat z cudownej rafy koralowej i wyjątkowo bogatej fauny morskiej. Ponadto Babcia Kuya zaśpiewa piosenkę przygotowaną specjalnie dla Ciebie! PLUS powyższe nagrody Termin: Styczeń 2014

1500 funtów (limit 5 )- LOGO TWOJEJ FIRMY w napisach końcowych filmu! PLUS powyższe nagrody. Termin: Czerwiec 2014

1500 funtów (limit 5 )- Zostań GOŚCIEM HONOROWYM na premierze filmu i świętuj razem z naszą wspaniałą ekipą! PLUS powyższe nagrody! Termin: Lipiec 2014

2500 funtów (limit 4)- ZOSTAŃ WSPÓŁPRODUCENTEM filmu (Associate Producer)! PLUS nagrody powyżej. Termin: Czerwiec 2014

5000 funtów (limit 2)- PRAWDOPODOBNIE NAJLEPSZA NAGRODA KIEDYKOLWIEK OFEROWANA NA KICKSTARTERZE! Przyjedź na Borneo i poznaj osobiście Badjao, naucz się free-divingu (w bezpieczny sposób), poznaj bohaterów filmu i na moment tak jak oni stań się częścią morza (opłacimy Twój lot w terminie, który wspólnie ustalimy i zorganizujemy Twój pobyt. Hotel na własny koszt). Ponadto wykupimy Ci pozwolenie na odwiedzenie wyspy Sipadan, abyś mógł sam doświadczyć najlepszej na świecie miejscówki do nurkowania, ze swoją niesamowitą rafą koralową, żółwiami, rekinami, ławicami barakud i innymi rzadkimi gatunkami zwierząt morskich! Plus powyższe nagrody.

Termin: Czerwiec 2013

Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
SPIKS | Wszelkie prawa zastrzeżone 2014