Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica
Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
Dane kontaktowe: +48 696 086 546 |biuro@spiks.org.pl |Facebook

Biznes w praktyce. Świdniccy uczniowie z wizytą w firmie Panas [ZDJĘCIA]

Jak powstają schody, drzwi, czy podłogi drewniane? Uczniowie z klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy odwiedzili prezesa Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich Andrzeja Panasa i jego firmę Panas w Strzelcach. Wizyta studyjna, podczas której młodzież poznawała funkcjonowanie zakładu realizującego drewniane konstrukcje, odbyła się w ramach nowej edycji programu „Zalogowani”.

Uczniowie klas ósmych ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy, pod opieką nauczyciela i przedstawiciela Urzędu Miejskiego w Świdnicy, odwiedzili firmę Panas we wtorek, 15 stycznia. Młodzież miała okazję poznać historię i różne aspekty funkcjonowania zakładu, zajmującego się produkcją m.in. schodów, drzwi i podłóg drewnianych.

Drogę tworzenia własnego biznesu – od pomysłu, przez realizację projektów i proces ich powstawania, po sukces ugruntowany pozycją na rynku i nagrodami – zaprezentował jeden z właścicieli firmy Panas – prezes przedsiębiorstwa , jego inżynier i projektant Andrzej Panas.

Młodzież miała okazję dowiedzieć się chociażby jak powstają poszczególne drewniane konstrukcje, skąd pozyskiwany jest na nie odpowiedni materiał czy jakie są właściwości i zastosowanie poszczególnych gatunków drewna. W trakcie tej żywej lekcji przedsiębiorczości nie zabrakło zwiedzania zakładu i praktycznego poznawania procesu produkcji. Na uczniów czekał też poczęstunek i słodki upominek w postaci pralinek z logo firmy Panas.

Wizyty studyjne w firmach to jedna z form nauki przedsiębiorczości. Odwiedziny uczniów w zakładach pracy realizowane są w ramach programu „Zalogowani”, którego pomysłodawcą jest Stowarzyszenie Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich. Inicjatywa stanowi serce projektu „Zostańcie z nami – Miasto i Powiat Świdnica”, w ramach którego odbywają się także m.in. zajęcia z doradztwa zawodowego i coachingu, spotkania motywacyjne z przedsiębiorcami, lekcje edukacji obywatelskiej z prezydent Świdnicy, konkurs „Wiem to” z zadaniami w formie e-bonusów czy warsztaty ekonomiczne i miejska gra ekonomiczna. Organizatorem przedsięwzięcia jest miasto Świdnica we współpracy ze Stowarzyszeniem Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich, Forum Obywatelskiego Rozwoju, Powiatowym Urzędem Pracy oraz Powiatem Świdnickim. W tym roku trwa już jego czwarta edycja.

/Tekst: Agnieszka Nowicka/
/Zdjęcia: SPIKS/

Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
SPIKS | Wszelkie prawa zastrzeżone 2014