Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica
Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
Dane kontaktowe: +48 696 086 546 |biuro@spiks.org.pl |Facebook

Dobra Gwiazdka dojechała

22 grudnia Andrzej Skarul jako przedstawiciel SPiKŚ uczestniczył w wigilijnym spotkaniu podopiecznych „Naszego Gniazdka” – świetlicy środowiskowej, prowadzonej przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci przy ul. Kościelnej. Dla 55 młodszych i starszych dzieci przygotowaliśmy lalki, samochodziki i kosmetyki – w zależności od wieku i upodobań.

 

Dzieci odwiedzili goście na co dzień zaprzyjaźnieni z placówką. Z błogosławieństwem i opłatkiem przybył ksiądz proboszcz Jan Bagiński, a z Betlejemskim Światełkiem Pokoju niezawodny komendant ZHP Piotr Pamuła. Był też starosta Jacek Wajs, przewodniczący Rady Miejskiej Michał Ossowski oraz szefowa zarządu powiatowego TPD Beata Szczepankowska. Honory gospodyni czyniła Lucyna Malinowska, od początku szefowa placówki. 

Opiekunowie przygotowali poczęstunek, a potrawą uznaną za najsmaczniejszą były wigilijne pierożki. Po posiłku nadszedł czas rozdawania choinkowych niespodzianek, co wzbudziło wielki entuzjazm, szczególnie wśród najmłodszych. Po chwili sale zmieniły się w tory wyścigowe dla autek i paradę lalek.

Jeszcze tego samego dnia kolejny transport z paczkami ruszył w stronę Walimia. W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym czekało 25 podopiecznych, nieco starszych, bo liczących od 13 do 17 lat. Młodzież wspaniale przygotowało się do przyjazdu gości – była pięknie przystrojona choinka, własnoręcznie wykonane prezenty – anioły i stroiki, pachnące siankiem choinki i przesłanie – Desiderata. Gości wzruszył niezwykły, opowiadający o miłości, wierze i nadziei program artystyczny, który w zupełnie inny, współczesny sposób pokazywał sens przesłania, jakie przyniósł nam Nowo Narodzony. Program młodzież przygotował pod okiem Anny Kukuły.

I tu tradycyjnie, po części artystycznej i kolacji, rozpoczęła się część najmilsza, bo rozdawanie prezentów. Udało się spełnić wiele marzeń. Były więc discmany dla najgrzeczniejszych, kosmetyki, ubrania, książki, inne drobne upominki. Dodatkowo za sprawą Jerzego Markiewicza do młodzieży trafiły wielkie paki słodyczy. Do przetransportowania tak dużych paczek trzeba było aż dwóch kierowców. A wcielili się w nich ustępujący i nowo wybrany prezes SPiKŚ, czyli Edward Szywała i Janusz Szostak. Obaj panowie po raz pierwszy byli w placówce, którą Stowarzyszeni wspiera od trzech lat. I obaj wracali z Walimia pełni dobrych wrażeń. Były chwile, gdy nie kryli swojego wzruszenia. Towarzyszyła w tej wyprawie Agnieszka Bielawska z „Gazety Wrocławskiej”.

W sumie w czasie tegorocznej akcji Dobra Gwiazdka zebrano 3.380 złotych. Darczyńcami zaś byli: Jerzy Majorek, Andrzej Lepak-Przybyłowicz, Jerzy Markiewicz, Tadeusz Kaliciński, Waldemar Wyszyński, Leszek Mazurek, Tomasz Franckiewicz, Krzysztof Płomiński, Marek Kowalski, Edward Fiszer, Roman Krzyżanowski, Andrzej Grzybowski, Roman Piech, Ryszard Nowak, Bogdan Solima, Marian Sworobowicz, Edward Szywała, Maciej Orski, Andrzej Zając, Janusz Szostak, Jerzy Sosnowski, Andrzej Skarul, Andrzej Schiewe, Radosław Nowicki, Andrzej Ćwik, Marek Jodko, Zdzisław Nowak, Jerzy Skonieczny, Janusz Kielar, Jerzy Franckiewicz, Władysław Duduś, Zenon Szymonowicz, Jacek Domejko, Ryszard Rodziewicz i Krzysztof Wierzęć. Akcję koordynowała Beata Moskal-Słaniewska.

Więcej zdjęć w dziale galerii: Dobra Gwiazdka

Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
SPIKS | Wszelkie prawa zastrzeżone 2014