Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica
Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
Dane kontaktowe: +48 696 086 546 |biuro@spiks.org.pl |Facebook

Giganci biznesu

Od 15 do 17 czerwca trwały XV jubileuszowe Targi Świdnickie. Tradycyjnie już swoje stoisko na wystawie miało Stowarzyszenie Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich. Gala Przedsiębiorczości, towarzysząca czerwcowym Targom Świdnickim, była okazją do wręczenia statuetek Gryfa Świdnickiego, zaprojektowanych przez plastyka Andrzeja Andrzejewskiego. Po raz drugi przyznawała je kapituła, złożona z przedstawicieli świata biznesu. Miło donieść, że czterokrotnie na scenie występowali przedstawiciele firm, związanych ze SPiKŚ. Trzy razy statuetkę odbierali szefowie zakładów, których właścicielami są członkowie Stowarzyszenia – Jerzy Franckiewicz, Zdzisław Jadczak i Jerzy Markiewicz. Statuetkę odebrał także Ryszard Sobański, zarządzający spółką MZEC.

Kilka nagród specjalnych wręczył prezydent Wojciech Murdzek. Swoje wyróżnienia wręczyły także współpracujące ze sobą „Widomości Świdnickie” i firma Giganci Media Consulting, prowadząca portal internetowy www.giganciswidnicy.pl. Te ostatnie nagrody dotyczyły tak ciekawych konkurencji, jak posunięcie marketingowe czy medialny debiut roku. W pierwszej kategorii statuetkę otrzymała firma M&J za promocję Majonezu Świdnickiego, w której wykorzystano postać Klaudiusza Sevkovica. Za Medialny Debiut Roku uznano spółkę Chocoffee. Nagrodę „dla sponsora, który nie szuka poklasku w mediach” odebrała Dorota Trajder, prezes spółki Cytra – właściciela sklepu Intermache.
Wojciech Murdzek w tym roku nagrodził firmę Bel-Pol, która docenił za dynamiczny rozwój i założenie sieci sklepów, hurtowni i przedstawicielstw w całej Polsce oraz za rozpoczęcie działalności deweloperskiej. Z okazji 10-lecia istnienia statuetkę otrzymała też spółka WSSE „Invest-Park”, która przez prezydenta Świdnicy doceniona została za wpływ, jaki miała i ma na rozwój gospodarczy miasta i regionu.
Pozostali nagrodzeni to: Franc Gardiner (produkt regionalny), Industrie Maurizio Peruzzo Comfort (inwestycja roku), Sonel (innowacyjność), PHUP Marconi (dynamiczny rozwój firmy)., MZEC (firma przyjazna środowisku). W tych kategoriach zwycięzców wybierała kapituła, w której skład weszli między innymi prezes SPiKŚ, a zarazem prezes NOT Janusz Szostak, dyrektor NOT Józef Kostka i prezes honorowy Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich Edward Szywała.

Nominacje do nagrody gospodarczej „Gryfy Świdnickie 2007”:
1) Kategoria „Produkt regionalny”
– Chocoffee s. c.
– Franc Gardiner Sp. z o.o.

2) Kategoria „Inwestycja roku”
– IMP Comfort sp. z o.o.
– Klingenburg nternational sp. z o.o.
– Cynkownia Ogniowa Galess (strefa)

3) Kategoria „Dynamiczny rozwój firmy”
– P. H.U.P „Marconi” Sp. z o.o.
– Franc Gardiner Sp. z o.o.
– „Zakład Techniki Ochrony Środowiska „FOLEKO” Sp. z o.o.

4) Kategoria „Innowacyjność”
– „THT” Sp. z o.o.
– „Sonel” S.A
– Klingenburg International sp. z o.o.

5) Kategoria „Firma przyjazna środowisku”
– Spółka Wodna „Bystrzyca”
– Galess Sp. z o.o. (galwanizernie Galess-Zem, Galles-Galpaf)
– MZEC Sp. z o.o.

Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
SPIKS | Wszelkie prawa zastrzeżone 2014