Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica
Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
Dane kontaktowe: +48 696 086 546 |biuro@spiks.org.pl |Facebook

Znak wiarygodności

Po raz dziesiąty kapituła, której w tej chwili przewodniczy marszałek województwa Andrzej Łoś, przyznała Dolnośląskie Certyfikaty wiarygodności. Wręczono je 25 czerwca we wrocławskim Ratuszu. Miłym akcentem było wręczenie certyfikatów dwóm filmom, których właściciele są członkami SPIKS – Galess i Mediator. W imieniu Galess statuetkę odebrali Andrzej Lepak-Przybyłowicz i Bogdan Lasak, w imieniu Mediatora – Krzysztof Wierzęć.
Od kilku lat Dolnośląskim Certyfikatem wyróżniane są firmy, które w sposób rzetelny prowadzą swoją działalność, rozwijają się i pozytywnie wpływają na wizerunek regionu. W tym roku nadano 28 certyfikatów. Wśród laureatów największym była Fabryka Mebli „Bodzio” z Twardogóry, zatrudniająca blisko 1,3 tys. pracowników. W najmniejszej z wyróżnionych firm było biuro doradcze Gis Partner, w którym pracuje zaledwie osiem osób. Choć grono wyróżnionych zdominowały przedsiębiorstwa z Wrocławia, to o sukcesie może mówić także z ośmiu „niewrocławskich” certyfikatów trzy przypadły firmom właśnie z tego miasta.

W kategorii „Średnie przedsiębiorstwa” wyróżniono „Mediator” Ośrodek Szkoleń i Doradztwa Gospodarczego oraz firmę „Sonel”. Wśród przedsiębiorstw po raz kolejny uhonorowanych Dolnośląskim Certyfikatem Gospodarczym znalazła się Cynkownia „Galess”.
Celem Dolnośląskich Certyfikatów Gospodarczych jest uhonorowanie wiarygodnych podmiotów gospodarczych, które wyróżniają się jakością usług i produktów oraz innowacyjnością, jak również wnoszą wkład w rozwój Dolnego Śląska i tworzenie nowych miejsc pracy.
Idea Dolnośląskich Certyfikatów Gospodarczych zrodziła się w 1999 roku podczas Dolnośląskiego Forum Politycznego i Gospodarczego w Krzyżowej. W czasie dotychczasowych dziewięciu edycji kapituła wręczyła 163 certyfikatów 65 firmom.
Dolnośląski Certyfikat Gospodarczy (DCG) jest regionalnym certyfikatem wiarygodności i jakości gospodarczej przyznawanym przedsiębiorcom i produktom przez Województwo Dolnośląskie. Idea, jaka znalazła się u podstaw przyznawania certyfikatu, to chęć wyróżnienia i uhonorowania wiarygodnych podmiotów gospodarczych Dolnego Śląska i ich produktów wnoszących swoją działalnością istotny wkład w rozwój regionu, w tworzenie rynku pracy oraz stanowiących wizytówkę jakości, innowacyjności i nowoczesności. Nagrody mają podkreślać osiągnięcia przedsiębiorców w zakresie podkreślania dolnośląskiej specyfiki gospodarczej oraz regionalnych możliwości wspierania rozwoju przedsiębiorczości.
Idea DCG wzoruje się na znanych międzynarodowych nagrodach gospodarczych, takich jak japońska Nagroda Deminga, amerykańska Nagroda Malcolma Baldriga czy Europejska Nagroda Jakości. Jak podkreślają twórcy DCG – „Misją Dolnośląskiego Certyfikatu Gospodarczego jest budowanie tożsamości regionalnej i wspieranie wzrostu gospodarczego Dolnego Śląska poprzez promowanie przedsiębiorczości i tworzenie korzystnych warunków jej rozwoju.” To także płaszczyzna, na jakiej stykają się przedstawiciele władzy i biznesu, by wspólnie budować tożsamość regionu i wspierać rozwój społeczeństwa obywatelskiego.

Laureaci X edycji Dolnośląskich Certyfikatów Gospodarczych

Małe przedsiębiorstwa:
1. Widex Polska sp. z o.o. z Wrocławia
2. Eltron Frank Glasse z Wrocławia
3. As-Bau sp. z o.o. z Wrocławia
4. KEA sp. j. z Wrocławia
5. Specjalistyczna Firma Ortopedyczna „Med-Orth” z Wrocławia
6. Casus Finanse sp. z o.o. z Wrocławia
7. MIS S.A. z Wrocławia
8. Elekol Wrocław L. Paśko i Wspólnicy sp. j. z Wrocławia
9. Funam sp. z o.o. z Wrocławia
10. Systemy Multimedialne z Wrocławia
11. Koksztys Kancelaria Prawa Gospodarczego Spółka komandytowa z Wrocławia
12. GIS Partner sp. z o.o. z Wrocławia
13. Firma Transportowa „Transmar” Marian Matłok z Trzebnicy

Średnie przedsiębiorstwa:
1. „Mediator” Ośrodek Szkoleń i Doradztwa Gospodarczego ze Świdnicy
2. Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej sp. z o.o. z Kamiennej Góry
3. Elektrotim S.A. z Wrocławia
4. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Bisek” Adam Bisek z Wrocławia
5. PPU ,,Comex” sp. z o.o. z Wrocławia
6. PM Group Polska sp. z o.o. z Wrocławia
7. Sonel S.A. ze Świdnicy

Duże przedsiębiorstwa:
1. Przedsiębiorstwo Usługowo – Produkcyjne „Eltur-Serwis” sp. z o.o. z Bogatyni
2. Fabryka Mebli ,,Bodzio” Bogdan Szewczyk Spółka Jawna z Twardogóry
3. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Kamieńskiego z Wrocławia
4. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego z Wrocławia
5. Donako sp. z o.o. z Wrocławia

Przedsiębiorstwa po raz kolejny uhonorowane Dolnośląskim Certyfikatem Gospodarczym:
1. Cynkownia Galess sp. z o.o. ze Świdnicy
2. Dolnośląskie Młyny S.A. z Udanina
3. PB Inter-System sp. z o.o. z Wrocławia

Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
SPIKS | Wszelkie prawa zastrzeżone 2014