Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica
Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
Dane kontaktowe: +48 696 086 546 |biuro@spiks.org.pl |Facebook

Gratulacje dla samorządowców

Grudniowy opłatek SPiKŚ w dniu 15 grudnia był okazją do pierwszego po wyborach samorządowych spotkania przedsiębiorców z przedstawicielami władz lokalnych. Tym bardziej, że ostateczne rozstrzygnięcia znane były dopiero po 5 grudnia, czyli II turze wyborów prezydenckich w Świdnicy.

W imieniu wszystkich kolegów serdeczne gratulacje złożył prezes Edward Szywała.

Jako do pierwszej skierował swoje słowa do wójt gminy wiejskiej Świdnica Teresy Mazurek, której mieszkańcy gminy zaufali po raz kolejny: „Jest nam niezmiernie miło złożyć na Pani ręce najserdeczniejsze gratulacje z okazji kolejnego, trzeciego już wyboru na stanowisko szefa gminy. Bezapelacyjne zwycięstwo, jakie Pani odniosła, świadczy o poparciu, jakim darzą Panią mieszkańcy. To najlepsze świadectwo i najlepsza ocena Pani pracy.
Jako wójt wiejskiej gminy, pokazała Pani, że może to być wspaniałe miejsce do życia. Stało się tak, ponieważ konsekwentnie od lat poprzez prowadzone inwestycje poprawia Pani komfort życia ludzi, dba o ich potrzeby, rozumie ich troski. Mamy nadzieję, że te same cele przyświecać Pani będą podczas najbliższych czterech lat pracy.
Raz jeszcze serdecznie gratulujemy wyboru, życząc wielu sukcesów i konsekwencji w wypełnianiu swojej misji. Życzymy także wszystkiego dobrego w sferze prywatnej.”

W Starostwie Powiatowym, podobnie jak w poprzedniej kadencji, władze wykonawczą sprawować będzie zarząd pod kierownictwem Zygmunta Worsy.
„Serdecznie gratulujemy kolejnego wyboru na stanowisko Starosty Powiatu Świdnickiego. Mamy nadzieję, że stanął Pan na czele koalicji, która przez najbliższe cztery lata okaże się stabilna, i która z oddaniem pracować będzie na rzecz regionu pod Pańskim kierownictwem.
To właśnie samorząd powiatowy odpowiedzialny jest za budowę tożsamości regionu, za realizację zadań, które ułatwić mają nam wszystkim życie. Ufamy, że wiele ambitnych zadań, rozpoczętych w poprzedniej kadencji zostanie ukończonych i z powodzeniem realizować Pan będzie kolejne ważne dla nas wszystkich projekty.
Życzymy wielu sukcesów w tej niełatwej i odpowiedzialnej misji. Życzymy także wszystkiego dobrego w sferze prywatnej.”

Wreszcie gratulacje przekazano na ręce Wojciecha Murdzka, Prezydenta Świdnicy, który podobnie jak Teresa Mazurek, po raz trzeci objął stanowisko. Tym razem po II turze, którą wygrał z Adamem Markiewiczem.
„Pragnę złożyć na Pana ręce serdeczne gratulacje z okazji wyboru na stanowisko Prezydenta Miasta Świdnicy. To już trzecia kadencja, w której świdniczanie obdarzyli Pana zaufaniem, powierzając rolę gospodarza miasta.
My także ufamy, że będzie ją Pan wypełniał jak do tej pory – z zaangażowaniem i wizją, której głównym celem jest rozwój miasta. W poprzednich latach udowodnił Pan, że bliskie są Panu sprawy gospodarki, sprawy przedsiębiorców, zarówno tych większych jak i mniejszych. Wierzymy, że tak będzie i teraz.
Życzymy wielu sukcesów w tej niełatwej i odpowiedzialnej misji. Życzymy także wszystkiego dobrego w sferze prywatnej.”
 
Samorządowcy są częstymi gośćmi na spotkaniach Stowarzyszenia. Wielokrotnie też zaproszenia przychodzą z tej drugiej strony, szczególnie wówczas, gdy wiedza i biznesowe doświadczenie członków SPiKŚ wykorzystywane jest przy konsultacjach, na konferencjach czy podczas roboczych dyskusji. Ważne zatem, by relacje pomiędzy światem biznesu i polityki lokalnej były jak najlepsze. Oby przez kolejne cztery lata tak właśnie było.
 
 BMS

 

Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
SPIKS | Wszelkie prawa zastrzeżone 2014