Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica
Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
Dane kontaktowe: +48 696 086 546 |biuro@spiks.org.pl |Facebook

Gryfy i Klucze

Koniec września oznaczał rozstrzygnięcie dwóch ważnych konkursów gospodarczych w regionie. 26 na Gali Przedsiębiorczości w Świdnicy wręczano Statuetki Gryfa. 27 września, podczas uroczystej Gali w Teatrze im. C. K. Norwida w Jeleniej Górze odbyła się XII edycja Dolnośląskiego Klucza Sukcesu. W jedynym i drugim konkursie triumfowali członkowie SPiKŚ. .„Gryfy Świdnickie 2008”, trafiły do firm w 5 kategoriach. Prezydent zadecydował o dwóch specjalnych „Gryfach”, a mieszkańcy o jednym. Galę przedsiębiorczości, którą zorganizowano w piątek, 26 września, uświetnił występ znanego rockmana Johna Portera.

W gronie laureatów z grona kolegów ze Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich znaleźli się:

Cynkownia „Galess”, której właścicielami są Edward Szywała i Andrzej Lepak-Przybyłowicz w kategorii „dynamiczny rozwój firmy”

„Cloos Polska”, której właścicielem jest Andrzej Siennicki w kategorii „innowacyjność”

„Mediator”, którego właścicielem jest Krzysztof Wierzęć – zdobywca specjalnej statuetki Gryfa „za rozwój miejscowego rynku pracy”. W ten sposób prezydent uhonorował spółkę za szczególny wkład i zasługi w kształceniu świdniczan i dostosowanie do światowych standardów firm, które zainwestowały w Świdnicy oraz pomocy miejscowym przedsiębiorcom w konkurowaniu na nowoczesnym rynku.

W tym roku po raz pierwszy wręczono „Gryfa” w plebiscycie „Na najlepszego pracodawcę”. Głosami internautów i czytelników „Wiadomości Świdnickich” nagroda powędrowała do firmy Mediator.

Dzień potem, 27 września, Świdnica znów była godnie reprezentowana na konkursie o wojewódzkim tym razem charakterze.

Laureatami XII edycji Dolnośląskiego Klucza Sukcesu zostali miedzy innymi: Gmina Wiejska Świdnica, Kościół Pokoju i firma „Cloos Polska”. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Dolnego Śląska.

W kategorii najlepsza dolnośląska firma zatrudniająca do 250 osób świdnicki „Cloos” pokonał: Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej w Bolesławcu, „Jelenia Plast” w Jeleniej Górze oraz KGHM „Cuprum” Centrum Badawczo-Rozwojowe we Wrocławiu.

Najbardziej gospodarną gminą wiejską została gmina Świdnica, którą kieruje wójt Teresa Mazurek. Gmina Świdnica pokonała gminy: Głogów, Złotoryja oraz Mysłakowice.

Wyróżnienie specjalne za propagowanie dziedzictwa kulturowego i idei ekumenizmu przypadło Kościołowi Pokoju w Świdnicy.

Gmina Świdnica została zgłoszona do udziału w XII edycji wyróżnienia Dolnośląski Klucz Sukcesu za 2007 rok przez Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich. Jak mówił prezes SPiKŚ Edward Szywała – „Nie sposób nie zauważyć dynamicznego rozwoju w Gminie Świdnica, położonej wokół miasta Świdnicy. Dlatego też postanowiliśmy zgłosić Gminę Świdnica do tego najstarszego i najbardziej prestiżowego wyróżnienia w naszym regionie”.

Laureatom serdecznie gratulujemy!

Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
SPIKS | Wszelkie prawa zastrzeżone 2014