Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica
Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
Dane kontaktowe: +48 696 086 546 |biuro@spiks.org.pl |Facebook

Hybrydowa piąta edycja „Zalogowanych” podsumowana. Wręczono nagrody i wyróżnienia [ZDJĘCIA]

E-warszaty z doradztwa zawodowego, e-wizyty w lokalnych firmach, wideokonferencja z prezydent miasta czy wirtualna gra biznesowa. W trakcie pandemii Covid-19 przebiegła piąta edycja konkursu „Zalogowani”, skierowanego do świdnickiej młodzieży. Z racji ograniczeń i obostrzeń sanitarnych tym razem inicjatywa, rozwijająca umiejętności i poszerzająca wiedzę z zakresu przedsiębiorczości, przybrała charakter hybrydowy. Finał wraz z podsumowaniem i wręczeniem nagród, wyróżnień i dyplomów nastąpił 17 czerwca w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Zakończyła się V edycja konkursu „Zalogowani”, organizowanego przez świdnicki magistrat w ramach programu „Zostańcie z nami – Miasto i Powiat Świdnica”, a przed laty zainicjowanego i corocznie wspieranego przez Stowarzyszenie Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich. Mimo iż konkurs przebiegał w trakcie pandemii Covid-19 i przybrał formę hybrydową, po raz kolejny cieszył się dużym zainteresowaniem młodzieży. W sumie uczestniczyło w nim 162 ósmoklasistów z 10 szkół podstawowych ze Świdnicy.

Z racji wprowadzanych obostrzeń sanitarnych, same zajęcia „Zalogowanych” były prowadzone zdalnie. On-line młodzież wzięła udział w czterech e-warsztatach z doradztwa zawodowego, dwóch e-wizytach w lokalnych firmach oraz wideokonferencji z prezydent Świdnicy. Na uczestników konkursu czekało także osiem e-bonusów i dwa testy wiedzy o firmach, które sprawdzały ich wiedzę na temat lokalnych przedsiębiorstw. 45 uczniów z 4 świdnickich szkół podstawowych szkoliło się również w nauce programowania na platformie Liga Niezwykłych Umysłów.

Powrót do normalności i bezpośrednich spotkań był możliwy po luzowaniu restrykcji. Dopiero przy drugim etapie konkursu realna była prezentacja pomysłów na biznes w Świdnicy, która została zorganizowana 10 czerwca w świdnickim Urzędzie Miejskim. 31 finalistów przed komisją konkursową przedstawiło 25 kreatywnych koncepcji na swoje firmy. Wyniki ogłoszono i nagrody przyznano tydzień później na tegorocznej gali, podsumowującej projekt edukacyjny.

Najwyższy wynik wśród wszystkich uczestników konkursu „Zalogowani”, pierwsze miejsce i bon o wartości 600 zł oraz tablet zdobył Kacper Małodobry ze Szkoły Podstawowej nr 1. Drugie miejsce i bon o wartości 500 zł oraz czytnik e-booków Pocketbook InkPad 3 dostała Klaudia Grabowska ze Szkoły Podstawowej nr 8. Natomiast trzecie miejsce i bon o wartości 400 zł, a także smartwatch HUAWEI Watch Fit otrzymała Kamila Iwan ze Szkoły Podstawowej nr 1.

Wyróżnienia trafiły natomiast do uczniów z najwyższą liczbą punktów. Są to – Marek Angierman z SP 4, Szymon Antonowicz z SP 105, Emilia Bieżyńska z SP 8, Karol Brożyna z SP 4, Hubert Chachoń z SP 6, Oliwia Gołuch z SP 6, Hubert Jasinowski z SP 6, Oliwia Kachnowicz z SP 315, Kamila Kamińska z SP 4, Igor Mytych z SP 6, Julia Niezgoda z SP 6, Maja Osowska z SP 4, Karolina Partyczna z SP 4, Agata Pawłowska z SP 1, Dorota Polak z SP 1, Julia Radaszewska z SP 105, Karolina Siwek z SP 8, Nina Skowronek z SP 1, Mateusz Słomiński z Niepublicznej Szkoły Podstawowej BD, Aleksander Sowa z SP 315, Szymon Świder z SP 6, Antonina Teuerle z SP 6, Radosław Tomaszewski z Niepublicznej Szkoły Podstawowej BD, Victoria Trzaska z SP 105, Sara Trzyna z SP 1, Oliwia Witkowska z SP 6, Kacper Wojnowski z Niepublicznej Szkoły Podstawowej BD, Klaudia Zając z SP 1.

W ramach projektu Liga Niezwykłych Umysłów spośród 45 uczestników nagrodzono najlepszych w każdej szkole. Laureatami zostali – Mateusz Kozłowski ze Szkoły Podstawowej nr 1, Igor Kutyła ze Szkoły Podstawowej nr 4, Marcel Marszałek ze Szkoły Podstawowej nr 8 oraz Kamil Jamroz ze Szkoły Podstawowej nr 105.

Za rozwiązywanie zadań i zdobycie najwyższej liczby ligowych punktów, tzw. neuronów, w Świdnicy uhonorowano trzech uczniów – Mateusza Kozłowskiego ze Szkoły Podstawowej nr 1 (pierwsze miejsce); Klaudie Zając ze Szkoły Podstawowej nr 1 (drugie miejsce) oraz Piotra Florczaka ze Szkoły Podstawowej nr 1(trzecie miejsce). Wśród Ligowiczów znajdował się uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 Wojciech Bętkowski, który dołączył do programu trzy lata temu, jako piątoklasista. Od tego czasu udało mu się zgromadzić ponad 9 mln neuronów, co dało mu czwarte miejsce w ogólnokrajowym rankingu LNU, za co również został nagrodzony.

Ponadto dziewięcioro uczniów odebrało nagrody za osiągnięcie wysokiego wyniku w wirtualnej Grze Biznesowej. Mieli oni okazję sprawdzić swoja wiedzę na temat Świdnicy, lokalnego rynku pracy i świdnickich przedsiębiorców. Najlepszymi okazali się: Kacper Małodobry z SP 1, Agata Pawłowską z SP 1, Antonina Teuerle z SP 6, Oskar Bodnar z SP 1, Dorota Polak z SP 1, Nina Skowronek z SP 1, Kamila Iwan z SP 1, Amelia Powroźnik z SP 8 oraz Klaudia Zając z SP 1.

Wręczono także podziękowania opiekunom i koordynatorom projektu. Otrzymali je m.in. doradcy zawodowi z Powiatowego Urzędu Pracy w Świdnicy: Marzena Rybka, Agnieszka Dolińska, Katarzyna Ślimak-Kołodziejska i Karolina Paluch. Nagrody i podziękowania trafiły również do nauczycieli czuwający nad całoroczną aktywnością „Zalogowanych” w każdej ze szkół. Byli nimi – Aneta Kachnic ze Szkoły Podstawowej nr 1, Justyna Adamska-Litwińska, ze Szkoły Podstawowej nr 4, Marcin Kuc ze Szkoły Podstawowej nr 6, Iwona Kurek ze Szkoły Podstawowej nr 8, Renata Jończyk ze Szkoły Podstawowej nr 105, Renata Cichowska ze Szkoły Podstawowej nr 315, Wiesława Szeszko z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Świdnickiego Stowarzyszenia Oświatowego „Bliżej Dziecka”, Justynę Kielar z Niepublicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz Barbara Hollik z Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przysposabiającymi Do Pracy „Rzemieślnik”.

W sukcesach Ligowiczów znaczącą rolę odegrali natomiast nauczyciele koordynujący projekt w poszczególnych szkołach. Podziękowania dostali – Krzysztof Marszałek ze Szkoły Podstawowej nr 1, Paweł Polczyk ze Szkoły Podstawowej nr 4, Konrad Wrzodek ze Szkoły Podstawowej nr 8 oraz Piotr Działa ze Szkoły Podstawowej nr 105. Szczególne wyróżnienie otrzymał natomiast Krzysztof Marszałek ze Szkoły Podstawowej nr 1.

Organizatorem przedsięwzięcia jest miasto Świdnica we współpracy ze Stowarzyszeniem Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich, Forum Obywatelskiego Rozwoju, Powiatowym Urzędem Pracy oraz Powiatem Świdnickim.

Galę uświetnił występ młodych wokalistów ze świdnickiej Akademia Rozwoju Talentów.

Sponsorami tegorocznej edycji byli: Prezydent Świdnicy, Electrolux Poland, IMP Comfort, Wagony Świdnica, Krause, FAP Pafal, Sonel, Stowarzyszenie Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich oraz ZUPBADURA.

/oprac. Agnieszka Nowicka/
/komunikat: Urząd Miejski w Świdnicy/
/Zdjęcia: Wiktor Bąkiewicz/

Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
SPIKS | Wszelkie prawa zastrzeżone 2014