Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica
Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
Dane kontaktowe: +48 696 086 546 |biuro@spiks.org.pl |Facebook

Kapituła rozpoczyna pracę

Ryszard Nowak został jednogłośnie wybrany przez Zarząd Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich przewodniczącym Kapituły Statuetki Przedsiębiorczości. W przyszłym roku nagroda wręczona zostanie szósty raz. – W najbliższych dniach oczekujemy od kolegów ze Stowarzyszenia pierwszych zgłoszeń. W specjalnie przygotowywanych ankietach przedstawią oni osoby, które ich zdaniem zasługują na wyróżnienie Statuetką Przedsiębiorczości – mówi Ryszard Nowak.

W czasie tajnego głosowania Kapituła wybierze – zgodnie z obowiązującym regulaminem – po trzy osoby w każdej z nagradzanej kategorii. W tej edycji zmieniono poprzednie zasady – wręczonych zostanie pięć statuetek, a nie cztery jak poprzednio.

– Zdecydowaliśmy się podzielić kategorię „menadżer lub przedstawiciel wolnego zawodu”. Ciężko było porównać obiektywnie pracę szefa dużej fabryki i na przykład świetnego lekarza. Stąd taka decyzja – wyjaśnia szef kapituły.
Po zatwierdzeniu nominacji w drugiej turze głosowania wybrani zostaną laureaci, a Statuetki Przedsiębiorczości wręczane będą na uroczystej Gali, która tradycyjnie odbywa się w kwietniu, „urodzinowym” miesiącu Stowarzyszenia. Prócz więc wymienionych już kategorii, kapituła wskaże zwycięzcę w kategorii „wzorowe prowadzenie działalności produkcyjnej”, a także najlepszych przedstawicieli handlu i usług. Oceniane są nie tylko wyniki przedsiębiorstw, należących lub zarządzanych przez nominowanych, lecz także, a może przede wszystkim styl prowadzenia biznesu.

W Kapitule obok Ryszarda Nowaka zasiadają: Marian Sworobowicz, Jerzy Markiewicz, Bogusław Solima i Leszek Mazurek.

Od niedawna wszystkie sylwetki laureatów Statuetki Przedsiębiorczości prezentowane są na stronie internetowej Stowarzyszenia w specjalnie przygotowanej zakładce. Prowadzona jest także specjalna Złota Księga, w której znajdują się relacje ze wszystkich dotychczasowych edycji konkursu. To jedna z trzech Złotych Ksiąg, które od tego roku prowadzi SPiKŚ. Kolejne poświęcone są odpowiednio – laureatom Nagrody Wiecznego Pióra i Członkom Honorowym.

Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
SPIKS | Wszelkie prawa zastrzeżone 2014