Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica
Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
Dane kontaktowe: +48 696 086 546 |biuro@spiks.org.pl |Facebook

Laureaci po raz dziesiąty

Statuetki Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich

Od 2004 roku członkowie Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich wyróżniają najlepszych przedsiębiorców i menedżerów regionu. W tym roku uroczystość wręczenia statuetek odbędzie się 19 czerwca.

 

Nominacje i statuetka wręczone będą w trzech kategoriach. W kategorii „przedsiębiorca” z grona zgłoszonych kandydatów kapituła wybrała trzy nazwiska: Andrzej Hołdowański, właściciel Lecznicy dla Zwierząt, Artur Janicki, właściciel Biura Organizacji Imprez i Promocji Artystycznej ARTE oraz Jerzy Madej, główny udziałowiec i prezes Centrum Meblarstwa.

W kategorii „menedżer” nominowani to: Jerzy Gajos, dyrektor Oddziału ZUS w Wałbrzychu, Bogdan Leśniański, wiceprezes Zarządu Fabryki Wagonów SA oraz Władysław Waleńciukiewicz, dyrektor świdnickiego oddziału Banku BGŻ.

Trzecia statuetka wręczona zostanie w nowej kategorii – „przedsiębiorca – społecznik”.

– Wyróżnić chcemy tych, którzy prowadząc działalność gospodarcza, tworzą jakąś wartość dodaną. Angażują się właśnie społecznie, wspierają nie tylko akcje charytatywne, ale większe przedsięwzięcia. A i sami inspirują innych – podkreśla Edward Szywała, szef Kapituły Statuetki SPiKŚ.

Takich przykładów ludzi, którzy prowadząc biznes nie patrzą jedynie na zysk, jest w Świdnicy wielu. Ale nominacje mogły być tylko trzy. Kapituła po długiej dyskusji w kategorii tej wyróżniła trzy osoby: Jerzego Franckiewicza, właściciela m.in. Franc Texilu i Dekorii, Stanisława Gabrysia, który stworzył Muzeum Broni oraz Piotra Snopczyńskiego, który od wielu lat propaguje wszystko, co związane z górami poprzez Dni Gór.

Kapitułę Statuetki SPiKŚ tworzą jej byli i obecni prezesi, członkowie Stowarzyszenia. W pracach gremium wzięli udział: Edward Szywała, Jacek Domejko, Janusz Szostak, Maciej Orski, Jerzy Skonieczny i Ryszard Rodziewicz.

Który z nominowanych otrzyma statuetkę, dowiemy się 19 czerwca podczas Gali SPiKŚ w Hotelu Piast Roman.

Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
SPIKS | Wszelkie prawa zastrzeżone 2014