Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica
Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
Dane kontaktowe: +48 696 086 546 |biuro@spiks.org.pl |Facebook

Magia świąt na Charytatywnym Koncercie Bożonarodzeniowym [ZDJĘCIA]

Najpiękniejsze kolędy i pastorałki, ale też klasyczne kompozycje zabrzmiały w Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu. Na Charytatywny Koncert Bożonarodzeniowy – „Obrazy dźwiękiem malowane”, wprowadzający w świąteczną atmosferę, zaprosili publiczność w sobotę, 14 grudnia świdniccy przedsiębiorcy. Muzycznemu wydarzeniu przyświecał szczytny cel. Środki zebrane ze sprzedaży biletów mają bowiem wesprzeć muzycznie uzdolnioną młodzież.

Świąteczny koncert zorganizowany został po raz czwarty przez Stowarzyszenie Przedsiębiorców i Kupców Świdnicy. Licznie przybyłych gości, wśród których znaleźli się także prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej oraz wiceprezydent Wałbrzycha Sylwia Bielawska,  przywitał prezes SPIKS Andrzej Panas, który przypomniał charytatywny cel muzycznego wydarzenia. Fundusze zebrane ze sprzedaży biletów zostaną przekazane na stypendia dla młodych muzyków z powiatu świdnickiego i wałbrzyskiego.

Tego trudnego wyboru dokona w przyszłorocznej edycji programu „Zostań Wirtuozem”, również realizowanego przez świdnickich przedsiębiorców, powołana Kapituła Honorowa. Komisji tradycyjnie przewodniczą zasłużeni muzycy i nauczyciele – profesor Krystian Kiełb i Małgorzata Wiłkomirska, która zaznaczyła na koncercie, że w naszym regionie mamy wiele utalentowanych, pracowitych dzieci i młodzieży, mających już na swoim koncie znaczące osiągnięcia.

Szczytna inicjatywa doskonale wprowadziła w nastrój zbliżających się świąt i stanowiła także wyjątkowe artystyczne przeżycie. Publiczność zgromadzona w wałbrzyskiej instytucji kulturalnej wysłuchała najpiękniejszych kolęd w klasycznych aranżacjach oraz znanych kompozycji muzyki poważnej, ale też rozrywkowej. O ich znakomite wykonanie zadbała Orkiestra Symfoniczna z Filharmonii Sudeckiej z Wałbrzycha, pod dyrekcją Bartosza Żurakowskiego. Wystąpił także tenor Rafał Żurakowski, a  słowa o muzyce z pasją wygłosiła prowadząca koncert Krystyna Swoboda.

Nie zabrakło też świątecznych i noworocznych życzeń, które złożył przedstawiciel wałbrzyskiego magistratu Jerzy Ignaszak, kierownik Biura Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej, Rolnictwa i Leśnictwa.  Poczęstunek zapewniła natomiast założona przez Jarosława Mazurka lokalna Winnica Silesian z Bagieńca.

/Tekst: Agnieszka Nowicka/
/Zdjęcia: Wiktor Bąkiewicz/

Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
SPIKS | Wszelkie prawa zastrzeżone 2014