Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica
Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
Dane kontaktowe: +48 696 086 546 |biuro@spiks.org.pl |Facebook

Wigilia świdnickich przedsiębiorców z kolędami, życzeniami i jubileuszem w tle [ZDJĘCIA]

Tradycyjnie tuż przed świętami Bożego Narodzenia członkowie Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich spotkali się na wigilijnej kolacji. Wśród zaproszonych gości znaleźli się także świdniccy samorządowcy i duchowni. Uroczystości opłatkowej w środę, 18 grudnia towarzyszyły barwne jasełka i kolędy w wykonaniu utalentowanej młodzieży, a także zapowiedź nadchodzącego jubileuszu 30-lecia.

W wigilii świdnickich przedsiębiorców w Hotelu Merkury Centrum w Świdnicy uczestniczyli m.in. prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska, wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek, starosta świdnicki Piotr Fedorowicz, wicestarosta Zygmunt Worsa, biskup diecezji świdnickiej Kościoła Rzymsko-Katolickiego ks. Ignacy Dec oraz biskup diecezji wrocławskiej ks. Waldemar Pytel, proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Świdnicy i gospodarz Kościoła Pokoju.

Podziękowania za owocną współpracę skierował do świdnickich samorządowców prezes Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich Andrzej Panas. – Dziękuję za pomoc przy realizacji naszych przedsięwzięć. Wśród nich – cieszącego się największym entuzjazmem młodych osób – programu „Zalogowani”, ale też Konkursu Historycznego czy Charytatywnego Koncertu Bożonarodzeniowego, dzięki któremu organizujemy konkurs „Zostań Wirtuozem”. Dziękuję również samorządowcom za przychylność i wsparcie przy realizacji różnych naszych własnych inwestycji i działań – podsumował Andrzej Panas.

Doroczne spotkanie opłatkowe dało okazję do złożenia noworocznych życzeń. – Żyjemy w demokratycznym kraju i wypowiadanie różnych kwestii na temat aktualnych wydarzeń w państwie są rzeczą naturalną. Chciałbym życzyć Wam byśmy w miarę możliwości mogli komentować to, co się dzieje wokół nas i być dla siebie tolerancyjni – mówił do samorządowców prezes SPIKS’u.

Zwrócił się także do obecnej na uroczystości młodzieży, wspominając przy tym o zbliżającym się jubileuszu. – W przyszłym roku stowarzyszenie będzie obchodzić swoje 30-lecie działalności. Zostało powołane do tego, by zarówno skupiać ludzi, ale też wymieniać się swoimi poglądami i mieć wsparcie w grupie. Chciałbym życzyć Wam tego samego, bowiem na kanwie naszych doświadczeń i ciężkiej pracy jest możliwe osiągniecie sukcesu – zauważył.

Słowa skierował również do przedsiębiorców. – Życzę Wam siły w prowadzeniu własnych działalności, ale też wyobraźni, pozwalającej zobaczyć to, czego inni nie dostrzegają oraz marzeń, które stają się naszymi celami w życiu – dodał.

Podziękowania i życzenia złożyli też świdniccy samorządowcy. – Dziękuję za bardzo dobry rok współpracy, za życzliwość, wsparcie i wspólne programy, których by nie było gdyby nie tak dobre relacje między samorządem a przedsiębiorcami. Dzięki Wam udało się zrealizować tyle wspaniałych rzeczy w tym mieście i dziękując za tą współpracę, wyrażam też nadzieję, że będzie takich projektów i pomysłów w przyszłości jeszcze wiele – wyraziła wdzięczność prezydent Świdnicy, wspominając też m.in. długoletnią i ważną działalność stowarzyszenia. – Cieszę się, że Świdnica rozwija się tak dobrze, że rozbudowujecie swoje firmy, tworzycie nowe miejsca pracy, budujecie nowe hale. Nie ukrywamy, że dla nas to konkretna korzyść, która przekłada się nie tylko na podatki. Dajecie nam bowiem stabilność, poczucie bezpieczeństwa i stały rozwój – dodała, składając też świąteczne i noworoczne życzenia.

Bożonarodzeniowe kazania wygłosili świdniccy biskupi. Nie zabrakło także modlitwy i czytania fragmentu Pisma Świętego. O artystyczną oprawę zadbała natomiast utalentowana młodzież. Barwne jasełka z receptą na szczęście wykonali podopieczni z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii im. UNICEF w Walimiu, który SPIKS wspiera już od ponad 20 lat. Nastrojowe polskie kolędy, ale i międzynarodowe świąteczne utwory pięknie zaśpiewały dzieci z Akademii Rozwoju Talentów w Świdnicy. Uroczystość zakończyło wspólne dzielenie opłatkiem i wigilijna kolacja.

/Tekst: Agnieszka Nowicka/
/Zdjęcia: Wiktor Bąkiewicz/

Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
SPIKS | Wszelkie prawa zastrzeżone 2014