Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica
Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
Dane kontaktowe: +48 696 086 546 |biuro@spiks.org.pl |Facebook

Misja do Włoch

Przedstawiciele Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich wrócili z misji do Włoch. Przebywali tam z inicjatywy wójta Marcinowic Waldemara Budzyńskeigo, który od kilku lat prowadzi współpracę partnerską z samorządowcami z okolic Rzymu.

W delegacji – prócz wójta Budzyńskiego – uczestniczyli z ramienia SPiKŚ Edward Szywała, Bogusław Solima, Jerzy Skonieczny i Marek Kowalski, reprezentujący firmę Galess Piotr Lepak oraz Zygmunt Worsa, wicestarosta. Delegacja przebywała we Włoszech od 22 do 29 lutego.

Program wypełniony był spotkaniami z przedstawicielami samorządów, biznesu, izb gospodarczych. Przygotowano także bogaty program turystyczny. Goście z Polski zwiedzali między innymi Rzym i Pizę, a także mniejsze miasta okolic Rzymu. Goszczeni byli między innymi przez samorządowców z Sant’Oreste, Torrita Tiberina, Capeny, Civitella San Paolo , Campagnano di Roma, Nazzano i Filacciano.

Przedsiębiorcy spotkali się między innymi z przedstawicielem Unione degli Industirali di Roma – panem Gianluca Francia. Reprezentowana przez niego instytucja skupia największe firmy przemysłowe okręgu Rzymu. W imieniu agencji gospodarczej PROMOLAZIO polską delegację przyjmował dyrektor generalny Federico d’Errico. Jednak najbardziej prestiżowym spotkaniem była dyskusja na temat biznesowej przyszłości pomiędzy naszymi krajami z Luca Daniele Biolato – wiceministrem spraw zagranicznych Włoch, który w rządzie pełni funkcję Dyrektora Generalnego ds. Europy i odpowiada za ekonomiczne i finansowe inwestycje na naszym kontynencie. Minister w poprzednich latach pełnił w Polsce funkcję ambasadora. Zna język polski, zna polskie realia i jest wielkim rzecznikiem zbliżenia gospodarczego pomiędzy Polakami i Włochami.

Zbliżenie gospodarcze z Polską jest jednym z celów włoskich przedsiębiorców. Jesteśmy postrzegani jako dobry rynek zbytu i rynek kooperantów. Polscy biznesmeni mają we Włoszech dobre notowania. Potwierdzić to mógł bezpośrednio Bogdan Solima, właściciel firmy Piramida, który od kilku lat współpracuje z dużym sukcesem z włoskimi partnerami.

„To była wizyta zorganizowana na prawdziwie europejskim poziomie. Mieliśmy możliwość rozmawiać z przedsiębiorcami interesujących nas branż. Wiele sobie obiecujemy po tych spotkaniach, bowiem pierwsze kontakty zostały już nawiązane. Przyjęto nas ciepło, serdecznie, gwarantując nam bardzo dobre warunki pobytu. Teraz my chcemy odwdzięczyć się tym samym. Będziemy aktywnymi uczestnikami misji, jaką Włosi chcą zorganizować do Polski. Chciałbym podkreślić, że nasz wyjazd i możliwość nawiązania tak dobrych, bliskich kontaktów, to zasługa Waldemara Budzyńskiego, który namówił nas na ten wyjazd. Nie żałujemy!”

– komentuje prezes SPiKŚ Edward Szywała.

Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
SPIKS | Wszelkie prawa zastrzeżone 2014