Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica
Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
Dane kontaktowe: +48 696 086 546 |biuro@spiks.org.pl |Facebook

Nagrody, wyróżnienia i podziękowania. VI edycja „Zalogowanych” podsumowana [ZDJĘCIA]

Wizyty studyjne w lokalnych firmach, warsztaty edukacyjne, gra miejska i inne rozwijające talenty młodzieży i poszerzające wiedzę z zakresu przedsiębiorczości wydarzenia. Za nami już szósta edycja konkursu „Zalogowanych” i programu „Zostańcie z nami – Miasto i Powiat Świdnica”. Liczne nagrody, wyróżnienia i podziękowania wręczono podczas finału w piątek, 10 czerwca w Auli Widowiskowej przy I Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy.

Kolejna edycja konkursu „Zalogowani”, zainicjowanego i wspieranego przez Stowarzyszenie Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich, odniosła sukces. Zmagania z zakresu przedsiębiorczości w ramach programu „Zostańcie z nami – Miasto i Powiat Świdnica” zorganizowane zostały przez świdnicki magistrat we współpracy także z Powiatowym Urzędem Pracy oraz Powiatem Świdnickim. Niezmiennie jego celem jest zachęcenie młodzieży do pracy i zamieszkania w Świdnicy i w okolicach oraz dostarczenie wiedzy oraz praktycznych umiejętności, które pomogą im ułatwić realizację planów edukacyjnych i zawodowych.

W zakończonej szóstej odsłonie konkursu „Zalogowani” wzięło udział 174 ósmoklasistów z 11 świdnickich szkół podstawowych. Przez cały rok szkolny każdy z uczniów odwiedził 3 lokalne przedsiębiorstwa – w sumie zorganizowano 33 wycieczki do 13 firm. Wziął udział w 4 warsztatach z doradztwa zawodowego, mógł rozwiązać 8 e-bonusów i sprawdzić swoją wiedzę na temat świdnickiego rynku pracy. „Zalogowani” uczestniczyli również w II Forum Zawodów Ziemi Świdnickiej, na którym mieli okazję spotkać się z technicznymi i branżowymi szkołami ponadpodstawowymi oraz pracodawcami z terenu Świdnicy. W maju uczestnicy konkursu zmierzyli się także w grze miejskiej, rozwiązując zadania związane ze Świdnicą i jej Celami Zrównoważonego Rozwoju. Najlepsi zostali zakwalifikowani do drugiego etapu, podczas którego zaprezentowali przed komisją konkursową swoje pomysły na biznes w Świdnicy.

Dziewięcioro uczniów odebrało nagrody, czyli głośniki mobilne Sony lub słuchawki Philips, za osiągnięcie wysokiego wyniku w grze biznesowej. Mieli oni okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat Świdnicy, lokalnego rynku pracy, świdnickich przedsiębiorców i ekologii. Najlepszymi okazali się: Aleksandra Denysiewicz z SP 315, Karol Gączkowski z SP 2, Hubert Jaworski z SP 105, Wiktoria Ligierko z SP 1, Ernest Łepkowski z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Świdnickiego Stowarzyszenia Oświatowego „Bliżej Dziecka”, Hanna Napieracz z SP 2, Karolina Pietrzak z SP 2, Alan Wajdzik z SP 315, Igor Zając z SP 1.

Najwyższy wynik wśród wszystkich uczestników konkursu „Zalogowani”, pierwsze miejsce i bon o wartości 600 zł oraz smartband Huawei i tablet otrzymała – Nina Paczkowska ze Szkoły Podstawowej nr 1.

Drugie miejsce i bon o wartości 500 zł oraz aparat FUJIFILM Instax Mini 11, słuchawki i smartband Huawei zdobyła – Oliwia Fułat ze Szkoły Podstawowej nr 315

Trzecie miejsce i bon o wartości 400 zł, a także smartwatch XIAOMI oraz zestaw klocków LEGO Ideas wręczono – Alicji Leszko ze Społecznej Szkoły Podstawowej.

Wyróżniono również uczniów, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów. Bon o wartości 200 zł, słuchawki bezprzewodowe HAYLOU oraz smartbanda Huawei otrzymali: Tymoteusz Minta z SP 4, Julia Darowska z SP 4, Karolina Pietrzak z SP 2, Ernest Łepkowski z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Świdnickiego Stowarzyszenia Oświatowego „Bliżej Dziecka”, Marta Moląg z SP 8, Hubert Jaworski z SP 105, Brajan Osienienko z Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przysposabiającymi Do Pracy „Rzemieślnik”, Wiktoria Masłowska z SP 6, Wiktoria Grabczyńska z SP 4, Aleksandra Denysiewicz z SP 315, Kacper Czubaszek z SP 6, Angelika Kurowska z SP 4, Wiktoria Ligierko z SP 1, Martyna Towarnicka z Niepublicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej, Gaja Rybak z SP 8, Zuzanna Dudzic z SP 1, Patryk Gaładyn z SP 6, Hanna Kiebuła z SP 4, Hanna Napieracz z SP 2, Natalia Waszczuk z SP 8, Amelia Gonera z SP 4, Natalia Brondel z SP 1, Wiktoria Tabor z SP 4, Mikołaj Waligóra ze Społecznej Szkoły Podstawowej, Igor Zając z SP 1 i Maja Mikosz z SP 6.

Kolejna grupa nagrodzonych otrzymała bon o wartości 200 zł, głośnik mobilny Sony lub JBL oraz smartbanda Huawei, a byli to: Wiktoria Studzińska z Niepublicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej, Daria Piechurska z SP 6, Maciej Buchman z SP 6, Alan Wajdzik z SP 315, Karolina Zawadzka z SP 1, Piotr Dziadura z SP 6, Agata Hruszowiec z SP 4, Wojciech Bętkowski z SP 1 i Oliwia Stark z SP 315.

Nad całoroczną aktywnością uczniów w każdej szkole czuwał nauczyciel-opiekun. Podziękowania i nagrody odebrali: Aneta Kachnic ze Szkoły Podstawowej nr 1, Adriana Krzyżaniak ze Szkoły Podstawowej nr 2, Justyna Adamska-Litwińska ze Szkoły Podstawowej nr 4, Marcin Kuc ze Szkoły Podstawowej nr 6, Iwona Kurek ze Szkoły Podstawowej nr 8, Paweł Kondzior ze Szkoły Podstawowej nr 105, Renata Cichowska ze Szkoły Podstawowej nr 315, Justyna Gąsior z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Świdnickiego Stowarzyszenia Oświatowego „Bliżej Dziecka”, Justyna Kielar z Niepublicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej, Barbara Hollik z Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przysposabiającymi Do Pracy „Rzemieślnik” i Ewelina Leszko ze Społecznej Szkoły Podstawowej

Podziękowania skierowano również do doradców zawodowych z Powiatowego Urzędu Pracy w Świdnicy: Marzeny Rybki, Agnieszki Dolińskiej, Katarzyny Ślimak-Kołodziejskiej i Karoliny Paluch. Panie przeprowadziły w każdej szkole serię warsztatów, podczas których pomagały „Zalogowanym” odkryć ich mocne strony i predyspozycje zawodowe, co z pewnością ułatwi uczniom podejmowanie trafnych decyzji na dalszych etapach nauki i wyboru zawodu.

Podczas gali wystąpili młodzi wokaliści świdnickiej Akademii Rozwoju Talentów.

Sponsorami tegorocznej edycji byli: Prezydent Świdnicy, AAM Poland, DBI Plastics, Electrolux Poland, Greenbrier Wagony Świdnica, IMP Comfort, Krause, Panas Ekskluzywne Schody i Podłogi, Przedsiębiorstwo AMS, Sonel, Stowarzyszenie Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich oraz ZUPBADURA.

/oprac. AN/

/Komunikat – UM Świdnica/
/Zdjęcia: z facebooka Zalogowanych:
Daniel Gębala | mojaswidnica.pl, Aleksander Jończyk | Sonel /

Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
SPIKS | Wszelkie prawa zastrzeżone 2014