Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica
Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
Dane kontaktowe: +48 696 086 546 |biuro@spiks.org.pl |Facebook

Nowe stowarzyszenie

Stowarzyszenie „Unia Przedsiębiorców dla Dolnego Śląska” to nowa organizacja gospodarcza, powstała na terenie Dolnego Śląska, której celem będzie wspieranie małej i średniej przedsiębiorczości i skuteczne pośredniczenie w kontaktach pomiędzy podmiotami gospodarczymi a strukturami Unii Europejskiej.

Założycielami stowarzyszenia są 23 osoby – menadżerowie, właściciele firm i samorządowcy Dolnego Śląska. Stowarzyszenie powołane zostało do życia w Świdnicy i tu właśnie znajdować się będzie siedziba organizacji. Inicjatorem powołania jej do życia był Krzysztof Wierzęć, właściciel firmy Mediator, Przewodniczący Rady Powiatu Świdnickiego. On też jednomyślnie został wybrany pierwszym prezesem stowarzyszenia. Spotknaie odbyło się 20 sierpnia.

 

Prócz niego w zarządzie stowarzyszenia zasiedli: jako wiceprezesi Hubert Sabała i Tomasz Kurzewski, sekretarz Sławomir Mazurek i skarbnik Roman Ethel. Na pierwszym założycielskim zebraniu powołano także komisję rewizyjną. W jej skład weszli: Antoni Kopeć, Paweł Ułaszewski i Ireneusz Bisikiewicz. Sąd koleżeński tworzą: Ryszard Pacholik, Beata Moskal-Słaniewska i Jan Dudkiewicz.

 

W gronie tych, którzy złożyli swoje podpisy pod aktem założycielskim znaleźli się ponadto: Leszek Koczuk, Dariusz Olejniczak, Szymon Rzewuski, Leszek mazurek, Zbigniew Żmudziński, Marzena Wierzęć, Ireneusz Bisikiewicz, Piotr Bober, Leszek Czajkowski, Adam Stocki, Paweł Tobiasz, Sławomir Jarosz i Wojciech Murdzek.

 

Członkowie-założyciele przyjęli statut stowarzyszenia. Najważniejsze cele, jakie w nim zawarto, to wspieranie międzynarodowych kontaktów biznesowych, szkolenia pracowników i pracodawców, włączanie się w programu unijne. Stowarzyszenie współpracować zamierza ściśle z przedstawicielami Polski w unijnych władzach, w tym z europosłem Jackiem Protasiewiczem z Platformy Obywatelskiej. Stowarzyszenie będzie także współdziałać z Europejską Unią Małych i Średnich Przedsiębiorstw Unicorn. Przedstawiciel Unicornu, Cezary Koczerga, był moderatorem świdnickiego spotkania.

Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
SPIKS | Wszelkie prawa zastrzeżone 2014