Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica
Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
Dane kontaktowe: +48 696 086 546 |biuro@spiks.org.pl |Facebook

Nowy zarząd zaczyna pracę

Podczas Walnego Zgromadzenia Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich 18 stycznia wybrano nowy zarząd, który kierować będzie pracami SPiKŚ przez kolejne dwa lata. Na czele zarządu stoi Jacek Domejko, któremu funkcję prezesa postanowiono powierzyć już rok temu.

 

Przez ostatnie dwanaście miesięcy przygotowywał się zatem do nowej roli, uczestnicząc w spotkaniach, prowadzonych przez Edwarda Szywałę.
– Edward Szywała bardzo wysoko ustawił poprzeczkę, łatwo więc nie będzie. Na pewno wypracowaliśmy wspólnie pewien nienaruszony fundament, na który składają się tradycje tworzone przez lata, imprezy, które a stałe wpisały się w kalendarz SPiKŚ. Ale czasy się zmieniają, przynoszą nowe wyzwania, będziemy zatem starali się im sprostać, licząc na pomoc i wsparcie doświadczonych kolegów – mówi Jacek Domejko, nowy prezes, a na co dzień dyrektor Szpitala „Latawiec”.

Funkcję wiceprezesa pełnić będzie Leszek Mazurek, który jest członkiem Stowarzyszenia od 1991 roku, a w zarządzie pracował przez cztery ostatnie kadencje, zajmując się między innymi organizacją stowarzyszeniowych imprez. On i Jacek Domejko to jedyne osoby ze „starego” zarządu, które pracować będą także w obecnej kadencji.
– Naszym założeniem było, by zaangażować młodszych kolegów, by wykorzystać ich pomysły, zapał i nowe spojrzenie. Będziemy kontynuować to, co sprawdziło się w naszej działalności, ale chcemy wprowadzać nowe elementy, zgodne z tym, czego oczekują nasi koledzy – wyjaśnia Leszek Mazurek.

I tak w skład nowego zarządu weszli: Marek Kowalski, Zbigniew Wysoczański, Piotr Kunicki i Krzysztof Płomiński. Podział obowiązków pomiędzy poszczególnych członków nastąpi na pierwszym posiedzeniu, które zaplanowano na 6 lutego.

Walne wybrało także składy Komisji Rewizyjnej i Sądu Honorowego. Do pierwszego gremium weszli Jerzy Skonieczny, Bogusław Solima i Maciej Orski. W Sądzie Koleżeńskim zasiedli Edward Szywała, Janusz Szostak i Marian Sworobowicz.

Członkowie, obecni na spotkaniu, jednogłośnie powierzyli też funkcję Przewodniczącego Świdnickiego Forum Gospodarczego Edwardowi Szywale. Zapraszanie na spotkania w Świdnicy osób ze świata polityki, nauki i kultury było jednym z jego pierwszych pomysłów w roku 1990, gdy SPiKŚ rozpoczynało swoją działalność. Przez ponad dwie dekady miasto odwiedziło wiele znakomitych osób i nikt nie ma wątpliwości, że te inspirujące, ciekawe spotkania trzeba kontynuować.

Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
SPIKS | Wszelkie prawa zastrzeżone 2014