Realizatorzy projektu „Twoja Wiedza. Twoja Firma. Zarzuć sieci współpracy” oraz władze Wyższej Szkoły Techniczno – Ekonomicznej zapraszają pracowników naukowych i naukowo-dydaktycznych uczelni oraz przedsiębiorców do udziału w seminarium naukowo-szkoleniowym: „Jakość życia a rozwój regionu świdnickiego”. Zaproszenie trafiło także do członków Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich.
Seminarium odbędzie się 29 września 2012, godz. 10.00-12.40, (rejestracja uczestników od godz.09.30), Wyższa Szkoła Techniczno- Ekonomiczna (dawniej Wyższa Szkoła Technologii Teleinformatycznych), ul. Kliczkowska 34, 58- 100 Świdnica, sala 8.
Celem seminarium oraz projektu jest promocja współpracy nauki z biznesem w obszarach związanych ze sferą produktów i usług społecznych. Zmiany wywołane kryzysem gospodarczym stają się szansą dla rozwoju obszarów społecznych i dziedzin gospodarki opartej na sferze usług związanych z jakością życia. W świecie, w którym jednostka staje się głównym podmiotem i odbiorcą działań gospodarczych, sfera usług dla ludności przeżywa rozkwit i proces ten będzie się nasilał. Czynniki demograficzne – starzenie się społeczeństwa i migracje będą weryfikowały założenia gospodarcze i ekonomiczne wszelkich przedsięwzięć biznesowych i społecznych. Rozpoznanie kiełkujących trendów daje szansę na perspektywiczny rozwój biznesu oraz zabezpieczenie rosnących potrzeb odbiorców.
W projekcie „Twoja wiedza. Twoja firma. Zarzuć sieci współpracy” poszukujemy przedstawicieli obszarów działalności naukowej i gospodarczej, w których można wprowadzić niezwykłe i innowacyjne rozwiązania. Rozwiązania, które przyniosą korzyści pracownikom uczelniom i przedsiębiorcom, lecz również przyniosą szerokie korzyści społeczne. Właściciele najlepszych pomysłów zostaną zaproszeni do udziału w pracach Zespołów Wdrożeniowych, wezmą udział w specjalistycznych warsztatach i symulacjach gospodarczych oraz skorzystają z porad najlepszych ekspertów ds. innowacji.
Zaproszeni goście podzielą się również doświadczeniami i omówią dobre praktyki w prowadzonej przez nich działalności gospodarczej, wskażą możliwości wykorzystania kryzysu gospodarczego do rozwoju usług społecznych oraz zainicjują dyskusję, która – jak mamy nadzieję – będzie trwała również po zakończeniu seminarium.
Udział w seminarium jest bezpłatny. Zgłoszenia uczestnictwa przyjmowane są do 28 września na stronie http://zgloszenia.twtf.pl/formularz/ oraz bezpośrednio w dniu seminarium.
Uczestnicy otrzymują materiały promocyjne oraz szkoleniowe.
Program seminarium szkoleniowego – Wyższa Szkoła Techniczno- Ekonomiczna
Jakość życia a rozwój regionu świdnickiego
29 września 2012, godz. 10.00-12.30, sala nr 8
09.30 – 10.00 Rejestracja uczestników
10.00 – 10.10 Otwarcie seminarium, przywitanie uczestników.
Rektor WSTE, dr inż. Tadeusz Jeleniewski,
Jan Burzyński, Prezes Venom Systems Sp. z o.o.
10.10-10.20 – Prezentacja założeń projektu „Twoja Wiedza. Twoja Firma. Zarzuć sieci współpracy” oraz oferty udziału w projekcie;
Tomasz Siemież – Koordynator sieci współpracy
10.20 – 10.30 Perspektywy współpracy uczelni z przedsiębiorcami
Rektor WSTE, dr inż. Tadeusz Jeleniewski
10.30 – 10.50 Potencjał szansą na podniesienie jakości życia- Innowacje szansą na rozwój społeczno- gospodarczy regionu
Prof. Piotr A. Wrzecioniarz – rzecznik Dolnośląskiej Rady Przedsiębiorczości i Nauki,
profesor Politechniki Wrocławskiej, Prezes Zarządu Instytutu Inwentyki Sp. z o.o.
10.50 – 11.10 Jakość życia mieszkańców Dolnego Śląska- raport z badań
Dr Bogna Bartosz, Instytut Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego
11.10 – 11.30 Przerwa kawowa
WARSZTATY:
11.30 – 12.30 Transfer wiedzy z wyższych uczelni do firm umożliwiający tańszy zakup nowych, nowoczesnych, innowacyjnych technologii
dr inż. Leszek Grocholski, rzeczoznawca nr 90 Polskiego Towarzystwa Informatycznego, ekspert prezesa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, opiniodawca innowacyjności projektów
11.30 – 12.30 Budynki niskoenergetyczne – na przykładzie praktycznych doświadczeń Centrum Technologii Energetycznych w Świdnicy
Krzysztof Brzozowski, Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość, Centrum Technologii Energetycznych
Zapraszają: Gospodarz seminarium – Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna i Lider Projektu – Venom System Sp. z o.o.