Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica
Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
Dane kontaktowe: +48 696 086 546 |biuro@spiks.org.pl |Facebook

Statuetki SPiKS 2016| Przedsiębiorca

Już za tydzień dowiemy się, do kogo w tym roku trafią nagrody, dedykowane wiodącym postaciom lokalnego biznesu. Przypominamy, że statuetki przyznane zostaną w trzech kategoriach. Prezentujemy nominowanych w pierwszej z nich – dla najlepszego przedsiębiorcy.

Roman Piech

O tym, że Strzegom kamieniem stoi, wiadomo nie od dziś. Nie od dziś również na kamieniarskim rynku funkcjonuje firma Prosper, prowadzona przez Romana Piecha. roman piechSwoją przygodę z branżą rozpoczął 37 lat temu od produkcji nagrobków. Obecnie zajmuje się szeroko pojętą przeróbką kamienia naturalnego. Jak na przestrzeni tak wielu lat biznesowej aktywności nie przepaść jak kamień w wodę na wymagającym rynku? Roman Piech stawia na perfekcyjną jakość wykonania i odpowiednią obsługę klienta. A od tego już tylko rzut kamieniem do sukcesu. Roman Piech za swoje największe osiągnięcie uważa przetrwanie na rynku w wielu trudnych okresach oraz permanentny rozwój. W swojej firmie wciąż aktywnie włącza się w procesy produkcji oraz sprzedaży. Aktywny jest również po godzinach: zimą na nartach, latem na rowerze. Kocha góry, swoją żonę, trójkę dzieci i wnuka.Jaki według tegorocznego nominanta powinien być dobry przedsiębiorca? Twardy jak kamień, ale nie z sercem z kamienia. Musi być uczciwy, pracowity, rzetelny i otwarty na nowe wyzwania.

Krzysztof Habowski

Fascynację nowymi technologiami rozpoczął jako dziecko, tuż po tym, jak namówił rodziców, by kupili mu komputer w Pewexie. Krzysztof Habowski karierę rozpoczynał jako programista, obecnie jest współwłaścicielem RST, prężnie rozwijającej się firmy zajmującej się projektowaniem i tworzeniem systemów informatycznych.

krzysztof habowski Ma na koncie tytuł Pracodawcy Roku 2015 Hewitt, samo RST natomiast – dwa Świdnickie Gryfy oraz dwie Gazele Biznesu. Za największy zawodowy sukces uważa stworzenie oraz wdrożenie systemu informatycznego dla sądów powszechnych i przekonanie ich do rezygnacji z papierowych repertoriów na rzecz elektronicznych oraz udostępnienia akt spraw dla uprawnionych osób przez internet. Według Krzysztofa Habowskiego dobry przedsiębiorca to ktoś, kto jest chwalony przez pracowników, klientów i konkurentów. Swoją nominację traktuje jako dowód, że wspieranie małej ojczyzny jest zauważalne.

Beata Ziółkowska

Właścicielka oraz redaktor naczelny Telewizji Teletop Sudety od ponad 20 lat działa jako dziennikarz, od zawsze natomiast związana jest z edukacją, upowszechnianiem kultury, publicystyką oraz organizacją wydarzeń. Uważa, że sukces to rodzaj podróżowania, a nie stacja docelowa. Za szczególne osiągnięcie uznaje to, że w świdnickiej telewizji wychowało się wielu dziennikarzy, operatorów kamer, którzy bez kierunkowego wykształcenia to właśnie tam zdobywali szlify, by dzisiaj pracować w dużych firmach producenckich oraz robić w tych zawodach kariery. Beata Ziółkowska to artystyczna dusza – z wykształcenia jest muzykiem, odpoczywa, rysując oraz fotografując na lokalnych wycieczkach. Za swój główny cel uważa dalszy rozwój Teletop Sudety poprzez wychowanie nowych pokoleń dziennikarzy z wdrożoną etyką zawodową, u podstaw której jest rzetelność informacji i jej obiektywność.

 

Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
SPIKS | Wszelkie prawa zastrzeżone 2014