Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica
Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
Dane kontaktowe: +48 696 086 546 |biuro@spiks.org.pl |Facebook

Statuetki SPiKS 2016| Menadżer

Drugą z kategorii, w których przyznawane są Statuetki SPiKS, to Menadżer. Tegoroczni nominowani to Bogdan Bawiec, Grzegorz Kloc oraz Tomasz Kotowski. Przedstawiamy krótkie sylwetki nominantów.

                                 

Bogdan Bawiec

bogdan bawiecWspomina, że początki na stanowisku prezesa zarządu spółki ŚFUP były bardzo trudne. Kłopoty z zamówieniami, pozyskaniem finansowania bieżącej działalności oraz skompletowanie załogi nie napawały optymizmem. Bogdan Bawiec kolejny z nominowanych w kategorii Menadżer zaznacza jednak, że było coś, co pomogło podnieść się z kolan – to nakreślona od początku wizja firmy, oparta na ciężkiej pracy wszystkich pracowników oraz wiara w sukces. Obecnie ŚFUP jest prężnie działającym przedsiębiorstwem, realizującym zamówienia głównie na eksport, ale również dla klientów z Polski. Jak podkreśla Bogdan Bawiec, aktualnie jednym z ważniejszych projektów jest realizacja dla dużego klienta z Francji nowego obiektu pod klucz – pieca do wypalania kamienia wapiennego o wielkości i parametrach dotychczas przez ŚFUP nie wykonywanego. Zdradza również, że firma bardzo poważnie myśli o certyfikacie do realizacji w energetyce jądrowej. Bogdan Bawiec podkreśla, że nominacja jest indywidualna, ale niemożliwa do zdobycia bez bardzo dobrego zespołu współpracowników – dlatego w tym miejscu chciałby serdecznie wszystkim, których cząstka pracy i zaangażowania jest w tym sukcesie. Zapytany o swoje największe zawodowe osiągnięcie odpowiada krótko:oczywiście ŚFUP Sp. z o.o.

Grzegorz Kloc

grzegorz kloc

Choć stanowisko dyrektora zajmuje od 2012 roku, na sukces Regionalnego Specjalistycznego Szpitala Latawiec pracuje już od 1999 roku jako dyrektor ekonomiczny. Grzegorz Kloc to drugi z nominowanych w kategorii Menadżer. Jego zasługą jest restrukturyzacja finansowa i organizacyjna świdnickiej placówki, a przez to ulokowanie jej wśród najbardziej znaczących na Dolnym Śląsku. Pod wodzą Grzegorza Kloca, Latawiec w 2014 roku zajął 4 miejsce w rankingu Rzeczpospolitej – Bezpieczny Szpital i od 4 lat przynosi zyski. Tylko w ostatnich latach inwestycje na sprzęt medyczny i infrastrukturę pochłonęły ponad 11 mln zł. Grzegorz Kloc podkreśla, że nominacja do Statuetki SPiKS jest dla niego zaskoczeniem, ale również swego rodzaju satysfakcją, że sposób zarządzania szpitalem jest pozytywnie oceniany także w środowisku przedsiębiorców. Priorytetami na najbliższe lata jest dla niego dalszy rozwój szpitala w celu doprowadzenia do maksymalnej komplementarności świadczonych usług medycznych w taki sposób by pacjenci ,którymi głównie są mieszkańcy Świdnicy i powiatu mogli mieć zapewnione kompleksowe leczenie.

Tomasz Kotowski

663

Kolejnym z tegorocznych nominowanych w kategorii „Menadżer” jest Dyrektor Zarządzający spółki KRAUSE,Tomasz Kotowski, który od 2013 roku wzmacnia pozycję wiodącego producenta drabin i rusztowań w kraju. Za swój największy sukces uważa przetrwanie kryzysu w branży motoryzacyjnej w 2009 roku, a za najważniejsze cele na przyszłość dalszą rozbudowę zakładu, uruchomienie zaawansowanych technologicznie linii produkcyjnych oraz rozszerzenie portfolio asortymentu produkowanego w Świdnicy. Mimo, że nominacja ma charakter indywidualny, Tomasz Kotowski podkreśla, że traktuje ją jako efekt pracy całego zespołu KRAUSE. – Mam w sobie dużo pokory i cały czas towarzyszy mi świadomość, że jeszcze dużo przed nami. Dlatego też bardzo doceniam fakt, że SPiKŚ już teraz zauważa i docenia nasze osiągnięcia oraz zaangażowanie w życie społeczności lokalnej – dodaje nominowany. Po godzinach Tomasz Kotowski nadrabia zaległości. Czas wolny w pełni poświęca rodzinie, ulubionej koszykówce oraz lekturze odkładanych systematycznie książek.

 

Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
SPIKS | Wszelkie prawa zastrzeżone 2014