Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica
Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
Dane kontaktowe: +48 696 086 546 |biuro@spiks.org.pl |Facebook

Statuetki SPiKS|Przedsiębiorca – Menadżer – Społecznik

 

Ich działalność na rzecz społeczności lokalnej jest co najmniej tak imponująca, jak aktywność zawodowa. Przedstawiamy ostatnich trzech nominowanych, tym razem w kategorii „Przedsiębiorca – Menadżer – Społecznik”.

Urszula Pawłowska

urszula pawłowska

Pierwszą z nominowanych w tej kategorii to inżynier z krwi i kości. Spod ręki Urszuli Pawłowskiej, absolwentki Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, wyszły m.in. takie inwestycje jak świdnickie pogotowie ratunkowe, blok usługowy przy szpitalu Latawiec, Hospicjum Caritas Świdnica i wiele innych. Urszulę Pawłowską śmiało można określić również mianem społecznika oraz ambasadora miejskiej kultury. Dowodzą tego wielokrotne działania ze Świdnickim Ośrodkiem Kultury oraz Vitroart – założona przez nią galeria sztuki współczesnej. – To było miejsce kulturalnego życia Świdniczan, z wernisażami, wystawami autorskimi i kameralnymi spotkaniami. Miejsce magiczne, kształtujące gusta i przyciągające artystów, ale i Świdniczan, dla których sztuka była bezcenną dziedziną życia – wspomina nominowana. Urszula Pawłowska dodatkowo już drugą kadencję prezesuje Towarzystwu Regionalnemu Ziemi Świdnickiej, wraz z kolegami wydaje Rocznik Świdnicki, Encyklopedie Swidnicka i wiele innych wydawnictw zwiazanych z historia i kultura naszych ziem oraz organizujemy konkursy dla szkol podstawowych i ponad podstawowych z wiedzy regionalnej. Ta imponująca aktywność jej nie męczy, wprost przeciwnie – ma nadzieje, że jeszcze niejedno zadanie ma przed sobą, jeśli pozwoli zdrowie i siła wyższa.

Jerzy Franckiewicz

22lataFT-183

Jerzy Franckiewicz, prezes żarowskiej spółki Franc Textil oraz członek zarządu Franc Gardiner w Świdnicy to pierwszy z tegorocznych nominowanych w kategorii „Przedsiębiorca, Menadżer-Społecznik”. Na lokalnym rynku działa od 1990 roku. Otworzył wtedy mały sklep tekstylny, później natomiast firmę Franc Textil, specjalizującą się w produkcji tekstylnych dekoracji wnętrz. Asortyment docenili nie tylko klienci, ale również szwedzki gigant Ikea, z którym firma ze Świdnicy współpracuje od 1995 roku aż do chwili obecnej. Jerzy Franckiewicz to także współzałożyciel spółki Franc Gardiner, która obecnie produkując 3 mln rocznie rolet okiennych, jest drugim, największym producentem rolet w Europie, a pionierski w swojej branży sklep Dekoria działa już w 11 krajach Unii Europejskiej. Za swój największy zawodowy sukces Jerzy Franckiewicz uważa fakt, że jego rola w spółkach Franc Textil i Franc Gardiner ogranicza się już tylko do symbolicznego doradztwa. Świdnicki oraz żarowski zakład zatrudnia łącznie około 500 pracowników. To oni, według nominowanego, są składową sukcesu. Jerzy Franckiewicz podkreśla bowiem, że dobry przedsiębiorca to ktoś, kto potrafi zbudować zgrany zespół współpracowników i umiejętnie rozdzielić obowiązki zarządzania firmą.

Jan Dzięcielski

5X7A4138

Uważa, że dobry przedsiębiorca to człowiek myślący i działający, biorący odpowiedzialność za to, co robi. W życiu kieruje się maksymą: „Stajesz się odpowiedzialny za to, co oswajasz”. Jan Dzięcielski to ostatni z tegorocznych nominowanych. Dba o okoliczne lasy jako nadleśniczy w Nadleśnictwie Świdnica. W gronie licznych osiągnięć nominanta znajduje się m.in. budowa Ośrodka Edukacji Ekologicznej i jej pełna dostępność dla dzieci i dorosłych oraz budowanie pozytywnego wizerunku instytucji poprzez tworzenie materiałów telewizyjnych promujących Nadleśnictwo. Za swój największy sukces uważa dobrze zarządzaną jednostkę oraz dobre zarządzanie podległymi pracownikami. Jak sam o sobie mówi, od zawsze jest człowiekiem lasu i przyrody. Jest również Honorowym Obywatelem Gminy Świdnica oraz laureatem wielu nagród, m.in. za propagowanie rozwoju i turystyki Gór Sowich, zasłużony dla pożarnictwa oraz Krzyża Św. Stanisława za zasługi dla Diecezji Świdnickiej. Od 2014 roku przewodzi także Radzie Miejskiej w Świdnicy. Jako swoje najważniejsze cele wymienia jeszcze lepsze współdziałanie z organizacjami społecznymi, ochotniczymi strażami pożarniczymi oraz placówkami oświatowymi w formie doradztwa, pomocy i szkoleń. Zamierza również w dalszym ciągu sukcesywniedbać o dobry wizerunek Lasów Państwowych.

 

Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
SPIKS | Wszelkie prawa zastrzeżone 2014