Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica
Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
Dane kontaktowe: +48 696 086 546 |biuro@spiks.org.pl |Facebook

Statuetki SPIKŚ rozdane

Już po raz jedenasty Kapituła Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich wręczyła prestiżowe wyróżnienia w trzech kategoriach: Przedsiębiorca, Menadżer oraz Przedsiębiorca – Społecznik. Podczas uroczystej gali, która odbyła się 16 kwietnia w Hotelu Piast Roman. Józef Suchorzewski, Ryszard Sobański i Piotr Snopczyński otrzymali tegoroczne statuetki Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich.

Tegoroczni nominowani reprezentowali różne branże i mają różny przepis na sukces. Łączy ich walka o przetrwanie na wymagającym rynku oraz to, że w biznesie kierują się zasadą „fair play”.  W tym roku kapituła, złożona z byłych prezesów SPIKS pod przewodnictwem Janusza Szostaka nominowała 9 wiodących postaci na arenie lokalnego biznesu. Do prac w kapitule w tym roku zostali zaproszeni również przedstawiciele Sudeckiej Izby Przemysłowo Handlowej i Federacji Stowarzyszeń Naukowo Technicznych przy NOT Świdnica.

 

                                       DSC_0625

 

Oprócz członków stowarzyszenia i nominatów w gali wzięli udział również wiceminister gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik i wiceminister administracji i cyfryzacji Stanisław Huskowski, marszałek województwa Jerzy Tutaj, posłowie, senatorowie, przedstawiciele samorządów powiatowych, m.in. prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek, starosta świdnicki Zygmunt Worsa, wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek, wójt gminy Marcinowice Jerzy Guzik. To, że tak licznie wszyscy przybyliście na naszą galę, daje mi poczucie, że my – przedsiębiorcy jesteśmy potrzebni – mówił w czasie gali prezes SPiKŚ Edward Szywała. – Nasze stowarzyszenie powstało 24 lata temu i tak naprawdę jesteśmy jednym z pierwszych stowarzyszeń biznesowych w Polsce.

DSC_0570

 

Punktem kulminacyjnym wczorajszego spotkania było wręczenie statuetek stowarzyszenia w trzech kategoriach – przedsiębiorca, menadżer i przedsiębiorca społecznik. W pierwszej nominowani byli Andrzej Panas (Panas Schody), Ryszard Satyła (Termet) i Józef Suchorzewski (Pebek, Fado). Statuetka trafiła do Józefa Suchorzewskiego. W kategorii menadżer zwyciężył Ryszard Sobański (MZEC), pokonując Katarzynę Malicką (IMP Komfort) i Bogdana Bawiec (ŚFUP). W przypadku trzeciej kategorii – przedsiębiorca-społecznik spradziło się powiedzenie „do trzech razy sztuka”. Zwycięzcą został nominowany trzeci rok z rzędu alpinista Piotr Snopczyński. Pokonał Januarego Skórskiego (Cedos) i Andrzeja Hryciuka (Kontrakt).

DSC_0575

W czasie gali statuetkę nowego członka stowarzyszenia odebrał Sebastian Owczarski, prezes Dase Financial Group SA, który oficjalnie został mianowany również rzecznikiem prasowym stowarzyszenia.

DSC_0582

 

Podziękowania za dotychczasową pracę odebrał natomiast Władysław Walenciukiewicz, dyrektor oddziału Banku BGŻ w Świdnicy, który za kilka miesięcy odejdzie na zasłużoną emeryturę.

DSC_0621

DSC_0603

DSC_0574

DSC00803DSC_0627

Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
SPIKS | Wszelkie prawa zastrzeżone 2014