Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica
Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
Dane kontaktowe: +48 696 086 546 |biuro@spiks.org.pl |Facebook

W siedemnaste urodziny

Jacek Domejko, Jerzy Markiewicz, Ryszard Nowak i Bogusław Solima to laureaci czwartej już edycji Statuetki Przedsiębiorczości – nagrody, przyznawanej przez Kapitułę, w skład której wchodzą członkowie Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich. Tym razem nagrodzeni odebrali wyróżnienia z rąk wiceministra rozwoju gospodarczego Tomasza Nowakowskiego i prezesa SPiKŚ Janusza Szostaka.

Spotkanie zorganizowano 19 kwietnia w hotelu Piast Roman i było ono zarazem okazją do świętowania siedemnastej już rocznicy istnienia stowarzyszenia. Na sali obecnych było wielu gości, w tym starosta Zygmunt Worsa, wicestarosta Anna Zalewska, prezydent Wojciech Murdzek, Przewodniczący Rady Miejskiej Michał Szukała, wójt Teresa Mazurek, laureaci statuetek z poprzednich lat, szefowie wielu miejskich i regionalnych instytucji.
Każda z 12 osób, nominowanych w czterech kategoriach, otrzymała stosowny certyfikat. Statuetka wędrowała do tego, kto w tym roku uznany został w tajnym głosowaniu za osobę najbardziej godną nagrody. – To takie firmy jak wasze – mali i średni przedsiębiorcy – wytwarzają przede wszystkim produkt krajowy brutto. To dzięki wam rozwija się nasza gospodarka i wam zawdzięczamy to, że możemy sprostać konkurencji Unii Europejskiej – mówił, gratulując wszystkim wyróżnionym poseł Zbigniew Chlebowski, członek honorowy stowarzyszenia.
W imieniu władz samorządowych wystąpił prezydent Wojciech Murdzek. Wyraził podziw dla efektów pracy firm, którymi kierują nominowani i nagrodzeni.
– Nie byłoby takich efektów, gdyby nie wasza determinacja i zaangażowanie – podkreślał prezydent. Nominowani i nagrodzeni nie kryli wzruszenia. Dla wielu nagroda, przyznana przez ostre jury, złożone bowiem także z ludzi biznesu, ma ogromne znaczenie.
– Aż trudno mi mówić. Naprawdę nie spodziewałem się takiego wyróżnienia – mówił Ryszard Nowak, właściciel salonu Forda, który 1 kwietnia tego roku rozpoczął 41 rok działalności na własny rachunek. Radości z nagrody nie kryła kibicująca mu rodzina – żona, córki i zięciowie oraz pracownicy jego firmy.
Wszyscy nagrodzeni podkreślali, że zasługą powodzenia ich firm jest dobra współpraca z załogą, z oddanymi pracownikami. Wieczór zakończył koncert Kwartetu Wieniawski oraz bankiet, na którym była okazja do rozmów niekoniecznie tylko o biznesie. Kapitułę Statuetki Przedsiębiorczości stanowili: Janusz Szostak, Edward Szywała, Andrzej Lepak-Przybyłowicz i Marian Sworobowicz.

Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
SPIKS | Wszelkie prawa zastrzeżone 2014