Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica
Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
Dane kontaktowe: +48 696 086 546 |biuro@spiks.org.pl |Facebook

Wigilia w TPD

Akcja „Dobra Gwiazdka”, do której jak zwykle chętnie przystąpili wszyscy członkowie SPIKŚ, pozwoliła na przygotowanie prezentów dla 45 podopiecznych świetlicy socjoterapeutycznej „Nasze Gniazdko”, prowadzonej przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Na ręce prezesa Edwarda Szywały Lucyna Malinowska, prezes Zarządu Miejskiego TPD, przesłała serdeczne podziękowania w imieniu dzieci. Serdeczne słowa znalazły się także na łamach „Wiadomości Świdnickich”. Przytaczamy fragment listu:

 

 „Przyjaciele nie zawiedli także przed spotkaniem wigilijnym. Dzięki członkom Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich kolejny już raz dzieci otrzymały kosmetyki i zabawki. Słodkości dodał ksiądz proboszcz Jan Bagiński, który odwiedził dzieci z opłatkiem. Przy wigilijnym stole zasiadły nasze wierne przyjaciółki – między innymi radna Grażyna Sławińska-Gąska, Joanna Makuch z Powiatowego Centrum Wspierania Rodziny, Wanda Dudziak, szefowa Ligi Kobiet Polskich i sędzina Maria Korenkiewicz.

Ze Światełkiem Betlejemskim odwiedził biesiadników jak co roku komendant Piotr Pamuła. W przygotowaniu najważniejszego w roku spotkania pomogła niezawodna Violetta Kalin z Domu Dziennego Pobytu, który zresztą udzielił gościny dzieciom i ich gościom.

Dwoje przyjaciół TPD spotkało szczególne wyróżnienie. Ksiądz Jan Bagiński i Beata Moskal-Słaniewska otrzymali z rąk Zdzisławy Szkodzińskiej i moich odznaki honorowe TPD za „serdeczną przyjaźń”. Nie pierwsze to w Świdnicy i pewnie nie ostatnie wyróżnione w ten sposób osoby.

Mam nadzieję, że w roku 2005 także wielokrotnie naszych podopiecznych spotkają takie gesty życzliwości i dobroci, jak w ostatnich miesiącach. Cieszę się, że są ludzie, którzy rozumieją, iż wsparcie dzieci, będących w naprawdę trudnej sytuacji, ułatwienie im startu, procentuje potem przez całe życie. W imieniu tych dzieci serdecznie dziękuję.

 

Lucyna Malinowska

Prezes Zarządu Miejskiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci”

Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
SPIKS | Wszelkie prawa zastrzeżone 2014