Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica
Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
Dane kontaktowe: +48 696 086 546 |biuro@spiks.org.pl |Facebook

Wykazali się wiedzą o historii Świdnicy. Kto zdobył nagrody? [ZDJĘCIA]

35 uczestników, 12 zespołów i 45 zróżnicowanych pytań z historii Świdnicy i jej zabytków. Młodzież ze świdnickich szkół średnich i podstawowych po raz kolejny stanęła w szranki w konkursie historycznym, organizowanym przez Stowarzyszenie Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich oraz Muzeum Dawnego Kupiectwa. Zmagania z wiedzy o dziejach miasta przeprowadzone zostały w czwartek, 15 czerwca w Świdnicy. Kto okazał się najlepszy?

XVII edycja konkursu „Historia Świdnicy i jej zabytków” zorganizowana została w czwartek, 15 czerwca w Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy. W cyklicznych zmaganiach historycznych tym razem wzięło udział 35 uczniów z 12 zespołów reprezentujących świdnickie szkoły podstawowe i średnie. Młodzież musiała wykazać się wiedzą o dziejach Świdnicy i jej zabytków w 45 pytaniach testowych.

Nad przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie – dr Dobiesław Karst, dyrektor Muzeum Dawnego Kupiectwa, Andrzej Deska, pracownik Działu Naukowo – Oświatowego Muzeum Dawnego Kupiectwa oraz Leszek Mazurek ze Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich.

Tradycyjnie przyznano nagrody indywidualne i zespołowe, a wręczyli je wraz z dyplomami – prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska, Andrzej Panas i Leszek Mazurek ze Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich oraz dr Dobiesław Karst, dyrektor świdnickiego muzeum. Kto znalazł się w gronie laureatów?

Grand Prix i pierwsze miejsce zajęła Maja Marks z I Liceum Ogólnokształcącego. Na drugim miejscu był Stanisław Kudzia z II Liceum Ogólnokształcącego. Natomiast miejsce trzecie, po dogrywce, otrzymała Nadia Bielecka z I Liceum Ogólnokształcącego. Zespołowo najlepszy wynik zdobyło ponownie I Liceum Ogólnokształcące. Kolejno w klasyfikacji szkół drugie miejsce zajęło II Liceum Ogólnokształcące, a na trzeciej pozycji była Szkoła Podstawowa nr 8.

Konkurs został zorganizowany przez Stowarzyszenie Przedsiębiorców i Kupców Świdnicy oraz Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy. Honorowy patronat nad nim objęła prezent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska.

/SPIKS/
/Zdjęcia: Wiktor Bąkiewicz/

Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
SPIKS | Wszelkie prawa zastrzeżone 2014