„Profesjonalne prowadzenie działalności produkcyjnej” – w tej kategorii Statuetkę Przedsiębiorczości otrzymał Bogdan Kowalik. Była to druga nominacja dla prezesa IMP Comfort. Bogdan Kowalik od początku jest prezesem IMP Comfort, firmy produkującej włókniny techniczne i włókniny dla potrzeb przemysłu motoryzacyjnego. W latach 70-tych, po ukończeniu studiów na wydziale budowy maszyn Politechniki Częstochowskiej, brał udział w narodzinach najpopularniejszego w Polsce samochodu – Fiata 126p. Z Fabryki Samochodów Małolitrażowych trafił w 1989 roku do Świdnicy, by kierować powstającą właśnie spółką polsko-włoską Polovat. Z Comfortem, a zarazem grupą spółek, powiązanych osobą właściciela – Włocha Maurizio Peruzzo, związany jest od 1989 roku. Jednym z ostatnich sukcesów jest uruchomienie nowego zakładu w Świdnicy, który produkuje włókno poliestrowe w oparciu o najnowocześniejsze technologie. Prócz tego Bogdan Kowalik kieruje zakładem recyklingu Polowat w Bielsku. Hobby? Współpracownicy śmieją się, że… podróże pomiędzy Świdnicą a Bielskiem. Drugie hobby to kreowanie nowych pomysłów w firmie. Bardzo wymagający jako szef, ma jednocześnie otwarte serce dla pracowników, dla których jest zawsze dostępny. Bogdan Kowalik nie krył zadowolenia z otrzymanego wyróżnienia.
Prócz niego w kategorii tej nominacjami zostali wyróżnieni Andrzej Siennicki i Ryszard Rodziewicz.
Andrzej Siennicki, szef firmy Cloos Polska, dyrektor zarządu, a zarazem właściciel firmy. Do Świdnicy przyjechał z małżonką w 1971 roku. Przez 20 lat pracował w Wagonach Świdnica w ostatnim okresie jako kierownik ośrodka robotyzacji i Główny Spawalnik. W roku 1991 przeszedł do spółki Cloos – jako jej prezes. Spółka jest firmą inżynieryjno-handlową z polskim kapitałem, o profilu innowacyjno wdrożeniowym, która w oparciu o umowę licencyjną zawartą z firmą Carl Cloos Schweisstechnik z Niemiec zajmuje się projektowaniem i budową zautomatyzowanych i zrobotyzowanych stanowisk spawalniczych oraz jest dystrybutorem wysokiej klasy sprzętu spawalniczego do spawania metodami MIG/MAG/TIG, urządzeń do cięcia i spawania plazmowego, urządzeń do spawania orbitalnego, stanowisk filtrowentylacyjnych, oraz materiałów spawalniczych i sprzętu ochronnego dla spawaczy przede wszystkim przyłbic samościemniających. Poza tym firma świadczy usługi serwisowe, szkoleniowe oraz prowadzi doradztwo techniczne. Początkowo spółka była własnością Fabryki Wagonów oraz niemieckiej firmy Cloos. W momencie prywatyzacji Andrzej Siennicki wykupił udziały obu udziałowców, stając się jedynym właścicielem spółki. Rozwija ją przez lata z powodzeniem, co potwierdzają liczne nagrody i certyfikaty.
Ryszard Rodziewicz, współwłaściciel firmy „Stolgraf” sp. j. Firma posiada nowoczesną drukarnię, produkuje druki akcydensowe, jest jednym z największych w kraju producentów druków samokopiujących, świadczy usługi poligraficzne. Stolgraf działa od 3 grudnia 1981 roku jako 3-osobowa spółka, obecnie jawna, i co ważne – wciąż w tym samym, niezmienionym składzie. Zatrudnia około 70 osób. Ryszard Rodziewicz jest z wykształcenia ekonomistą, absolwentem Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Jest członkiem-założycielem Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich. Prywatnie – zapalony narciarz, wcześniej zjazdowy, a ostatnio turowy i biegowy.