Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica
Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
Dane kontaktowe: +48 696 086 546 |biuro@spiks.org.pl |Facebook

16 października – Prezydencka debata

W Hotelu Park odbyła się debata, na którą członkowie Stowarzyszenia zaprosili wszystkich kandydatów na stanowisko prezydenta Świdnicy. Po raz pierwszy Polacy mieli wybierać podczas wyborów samorządowych szefów swoich gmin i miast. Ostremu ogniowi pytań poddali się wszyscy kandydaci: Mariusz Barcicki, Kazimierz Bełz, Janusz Kalinowski, Leszek Nowogrodzki, Bolesław Marciniszyn i Wojciech Murdzek.

 Gości powitał prezes Jerzy Skonieczny, zaś debatę poprowadził prezes honorowy SPiKŚ – Edward Szywała. Ławę „mężów zaufania”, którzy czuwali nad prawidłowością przebiegu debaty, tworzyli: Marek Jodko, Władysław Duduś, Marian Sworobowicz i Jerzy Lepak.

Pytania z sali dotyczyły przede wszystkim wizji rozwoju gospodarczego miasta i stosunku kandydatów do przedsiębiorców. Pytano o pomysły na ściągniecie inwestorów zewnętrznych i pomysły na to, by ułatwić działalność tym, którzy już prowadza swoje firmy na terenie Świdnicy.

Niestety, okazało się, że nie wszyscy kandydaci posiadają choćby podstawową wiedzę na temat istniejących w Świdnicy firm. Niewiele tez padło konstruktywnych pomysłów, dotyczących walki z bezrobociem. Debata potrwała do późnych godzin wieczornych.

 

Bolesław Marciniszyn:

„Chciałbym jako prezydent miasta zachęcić przedsiębiorców naszego miasta do współrządzenia i odpowiedzialności za rozwój i przyszłość Świdnicy. Pamiętajcie, że za miasto odpowiadały zawsze elity kupieckie i gospodarcze.”

 

Wojciech Murdzek:

„O rozwoju Świdnicy decydują jej mieszkańcy, wśród nich przedsiębiorcy i kupcy mogą odegrać zasadniczą rolę, należy z nimi współpracować i pomagać, by ich inicjatywy, ich ciężka praca mogła przynosić lepsze efekty. Jako prezydent będę wsłuchiwał się w głos tego środowiska i będę współdziałał, aby razem realizować zamierzone cele.”

 

Kazimierz Bełz:

„Moje hasło wyborcze związane z gospodarowaniem środkami finansowymi miasta brzmi: Równomierny rozwój miasta to sprawiedliwe warunki życia i rozwoju jego mieszkańców.”

 

Leszek Nowogrodzki

„Robić dobrze – to hasło, które przyświeca mi do tej pory i myślę, że będzie mi towarzyszyć zawsze.”

 

Bolesław Olejarczyk

„Mądre prawa, mniej podatków, świetna sprawa. Niechaj władzy ster przejmie Andrzej Lepper.”

 

Janusz Kalinowski

„Jesteście solą tej ziemi. Tego miasta. Wasze dobro jest dobrem Waszych pracowników i ich rodzin. W związku z powyższym życzę jak najmniejszych obciążeń, jak największych sukcesów gospodarczych.”

 

Mariusz Barcicki

„Obronimy polską własność w Świdnicy. Będziemy służyć miastu z wielkim oddaniem, działać dla jego rozwoju i pomyślności – Liga Polskich Rodzin.”

Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
SPIKS | Wszelkie prawa zastrzeżone 2014