Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica
Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
Dane kontaktowe: +48 696 086 546 |biuro@spiks.org.pl |Facebook

Członkowie Honorowi

Marszałek Województwa Dolnośląskiego i poseł Platformy Obywatelskiej Zbigniew Chlebowski decyzją Klubu 25 będą nowymi Członkami Honorowymi Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich. Dyplomy potwierdzające te decyzje oraz klubowe krawaty otrzymają podczas urodzinowego spotkania SPiKŚ 5 kwietnia.

 

Obaj od lat związani są z przedsiębiorcami świdnickimi. Na ręce obu przesłano listy, informujące o decyzji Stowarzyszenia.

 

W uzasadnieniu do wyróżnienia Marszałka Gołębiewskiego czytamy:

„To efekt docenienia przez nas, przedsiębiorców, działalności Pana na rzecz naszego regionu. To także dowód uznania dla wszelkich starań, które czyni Pan, by Dolny Śląsk był miejscem przyjaznym wszystkim, także ludziom zajmującym się biznesem. Znamiennym był dla nas choćby fakt, że wybrał Pan funkcję Marszałka – gospodarza regionu, przedkładając ją nad funkcję senatora. To dowód, że tak jak i nam, najcenniejsza jest dla Pana ta najbliższa rzeczywistość, którą można twórczo kreować.

 

Od lat mieliśmy w Panu sojusznika. Był Pan uczestnikiem i świadkiem wielu zdarzeń w Stowarzyszeniu Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich. Ufamy, że od tej chwili, gdy niejako wchodzi Pan do szacownego grona naszych Członków Honorowych, nasze kontakty będą jeszcze bardziej bliskie i serdeczne.”

 

W przypadku posła Chlebowskiego zaś:

„Od długiego czasu obserwujemy Pana znakomicie rozwijającą się karierę polityczną. Pokazuje nam Pan, jak być skutecznym, jak odważnie wyrażać swoje opinie, jak bronić swoich poglądów. W wielu kwestiach, szczególnie tych gospodarczych, jesteśmy z Panem zgodni. Wierzymy, że zawsze będziemy mieć w Panu sojusznika i że za Pana pośrednictwem głos ludzi tworzących i rozwijających polską przedsiębiorczość, dających pracę ludziom, będzie bardziej słyszalny z sejmowej trybuny.”

 

W gronie Członków Honorowych znajdują się między innymi prof. Leszek Balcerowicz, Marek Borowski, Tadeusz Syryjczyk, Andrzej Arendarski, Jan Lityński, Jerzy Ignaszak oraz wiele innych osób, które sumiennie i z oddaniem służą dobru naszej dużej, a także tej małej ojczyzny. Członkiem honorowym SPiKŚ był także nieżyjący już niestety znakomity publicysta Andrzej Szczypiorski.

 

Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
SPIKS | Wszelkie prawa zastrzeżone 2014