Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica
Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
Dane kontaktowe: +48 696 086 546 |biuro@spiks.org.pl |Facebook

Dobra Gwiazdka dojechała

Wigilia z uśmiechem

Po raz piąty dzięki członkom Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich do dzieci i młodzież z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Walimiu przyjechał święty Mikołaj. Od dwunastu lat Stowarzyszenie uczestniczy w akcji Dobra Gwiazdka…
– Od pięciu lat skupiliśmy się na pomocy młodzieży z Walimia. To nie tylko świąteczne paczki. To także partycypacja w kosztach organizacji wypoczynku letniego, czy okazjonalne darowizny na zakup przyborów szkolnych. W 2008 roku wsparliśmy Ośrodek przy organizacji uroczystości nadania imienia – podkreśla Edward Szywała, prezes SPiKŚ.

Od lat na listopadowym spotkaniu przedsiębiorcy przekazują datki specjalnie na rzecz Dobrej Gwiazdki. Ostatnia zbiórka przyniosła 4.140 złotych. Za taką kwotę udało się przygotować atrakcyjne paczki dla około 30 wychowanków ośrodka. Kosmetyki, modne koszulki i oczywiście porcja słodkości sprawiły niemałą radość. Hitem jednak okazały się… zdalnie sterowane samochodziki, które otrzymali w prezencie młodsi chłopcy.

– W przyszłym roku my też takie poprosimy! – śmiali się gimnazjaliści, którzy z kolegami z podstawówki urządzili w korytarzu internatu prawdziwe zawody.

Nim jednak przyszedł czas na prezenty wychowankowie i ich goście obejrzeli przygotowane jak zwykle bardzo pięknie przedstawienie jasełkowe. Występy w Walimiu nie są zwykłymi występami – zawsze niosą ze sobą ważne przesłanie, refleksję, powód do zadumy. Mówią o miłości, przyjaźni, samotności, zwątpieniu, nadziei… Tak było i tym razem.

Po gromkich oklaskach artyści zasiedli wspólnie z innymi do wigilijnej wieczerzy. Na stołach nie zabrakło opłatka, którym dzielono się długo i serdecznie. Opłatkiem przełamywali się także goście – wójt Adam Hausman, sekretarz gminy Aleksandra Ignaszak, prof. Czesław Dutka czy Beata Moskal-Słaniewska, reprezentująca w ten świąteczny wieczór Stowarzyszenie Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich. Ciepłe słowo do wszystkich skierowała dyrektor placówki Ewa Bucholc. Wieczór zakończył się wspólnym śpiewaniem kolęd przy akompaniamencie gitary.

Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
SPIKS | Wszelkie prawa zastrzeżone 2014