Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica
Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
Dane kontaktowe: +48 696 086 546 |biuro@spiks.org.pl |Facebook

Dziękujemy za wakacje!

Ponad 1500 dzieci wysłał w tym roku na prawdziwe wakacje świdnicki Caritas. Stało się tak dzięki życzliwości wielu ludzi i firm, nie szczędzących pieniędzy dla tych, dla których wyjazd na przykład nad morze jest pierwszym w życiu. Miło nam donieść, że w gronie tym znalazło się aż 12 członków Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich.

 

Wszystkim darczyńcom i życzliwym ludziom, w tym wspaniałym wychowawcom, dzieci dziękowały podczas festynu, zorganizowanego na świdnickim Rynku 23 września. Wspaniała pogoda była odpowiednikiem pogody w sercach gospodarzy i gości, którzy przybyli tego dnia do Rynku. Na scenie wystąpiły zespoły artystyczne z wielu świdnickich szkół. Przyszedł też czas na oficjalne podziękowania i dyplomy. Dyrektor Radosław Kisiel nie szczędził ciepłych słów. Ale dzieci też nie pozostały dłużne, dziękując od siebie, poprzez piosenki i wierszyki, wszystkim, w tym i księdzu Radosławowi, który zazwyczaj lubi pozostawać w cieniu wszystkich wydarzeń. Wyrażono też wdzięczność za wszechstronną pomoc J.E. Ks. Biskupowi Ignacowi Decowi i prezydentowi Wojciechowi Murdzkowi. Dorosłych i dzieci zabawiały tego dnia Kosmokwaki, z którymi można było robić zdjęcia. W „bazie” na ulicy Łukowej wydawano darmową, pyszną grochówkę „caritasową”. Gwiazdą festynu był kultowy zespół „40 synów i 30 wnuków jeżdżących na 70 oślętach” z Wrocławia, na który czekało wiele młodych fanów, a przede wszystkim fanek. Zespół gra muzykę wspaniale trafiającą do młodzieży, a inspiracją do tworzonych tekstów są fragmenty Biblii. Festyn miał także inny wymiar – wolontariusze Caritasu pojawili się w Rynku z puszkami w rękach, a zebrane środki trafić miały do ofiar sierpniowych powodzi. W sumie uzbierało się ok. 1.400 złotych. Za pieniądze te już kupiono łóżka dla najbardziej potrzebujących rodzin w Kotlinie Kłodzkiej. Caritas Diecezji świdnickiej dziękuje tym, którzy przyczynili się do organizacji letniego wypoczynku dzieci w 2006 roku.

W gronie sponsorów, którym oficjalnie dziękowano tego dnia, nie zabrakło osób i firm z całej diecezji i spoza niej. W akcji „Lato z Caritasem” swój udział mają między innymi Mirosław Socha, Wojciech Rutkowski, Janina Opała, Tomasz Ligęza, Jarosław Rychter, Edward Nowak, Marek Banaszak, Lech Skomorowski, Adam Palus, Włodzimierz Badek, Krystyna i Franciszek Franczak, Krzysztof Wierzęć, Andrzej Ćwik, Edward Szywała, Andrzej Lepak-Przybyłowicz, Jerzy Skonieczny, Edward Fiszer, Helena Jarosz, Andrzej Schiewe, Marek Jodko, Jerzy Markiewicz, Pelagia i Andrzej Skarulowie, Władysław Duduś, Zenon Szymonowicz oraz firmy – EnergiaPro oddział Wałbrzych, KGHM Polska Miedź, Industrie Maurizio Peruzzo „Comfort” i Miejski Zakład Energetyki Cieplnej w Świdnicy, a także Fundacja Dobroczynności „Atlas”. – Pomoc, którą pozyskaliśmy, pozwoliła zorganizować akcje lato w o wiele szerszym zakresie, niż rok temu. Dzięki naszej ścisłej współpracy z parafiami i samorządami, trafia do dzieci naprawdę potrzebujących, które odbierają to z wdzięcznością i radością – podsumowuje ksiądz Radosław Kisiel.

Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
SPIKS | Wszelkie prawa zastrzeżone 2014