Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica
Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
Dane kontaktowe: +48 696 086 546 |biuro@spiks.org.pl |Facebook

Metoda Toyoty dla młodzieży

Prezes Toyota Manufacturing Poland Carl Klemmbył gościem spotkania w ramach Akademii Przedsiębiorczości Młodych, które odbyło się 30 września 2011.

 

Akademia to pomysł Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich na zachęcanie młodzieży do przedsiębiorczości. – Głównym naszym celem jest zachęcenie Was, byście po ukończeniu nauki zakładali własne działalności, nie bali się ryzyka – mówił Janusz Szostak, sekretarz SPiKŚ witając gości. – Idea Akademii Przedsiębiorczości Młodych zrodziła się podczas spotkania mojego i Mariana Sworobowicza w Zespole Szkół Ekonomicznych – wspominał Edward Szywała, prezes stowarzyszenia. Spotkanie dedykowane uczniom szkół technicznych i ekonomicznych, odbyło się w Sudeckiej Izbie Przemysłowo-Handlowej, a udział w nim wzięli uczniowie z wielu świdnickich szkół średnich.

Gościem specjalnym był Carl Klemm, Brytyjczyk, prezes Toyota Manufacturing Poland, który wraz ze swoimi pracownikami opowiedział licznie zebranym młodym gościom o filozofii drogi, jaką przebyła Toyota, aby znaleźć się wśród najbardziej znaczących firm na naszym rynku. – Gdy dwadzieścia lat temu zatrudniałem się w Toyocie, prezes zapytał mnie, dlaczego chcę tam pracować. Odpowiedziałem, że chcę się nauczyć metod zarządzania Toyoty – mówił Carl Klemm. – W ciągu pięćdziesięciu lat ktokolwiek studiował na studiach menadżerskich, uczył się o metodach zarządzania typowych dla Toyoty. Przez te lata, odkąd pracuję w Toyocie, wiele osób pytało mnie o te metody, zarówno przedstawiciele małych rodzinnych firm, jak i menadżerowie z dużych przedsiębiorstw. Wiele organizacji i firm korzysta z tych metod. W Wielkiej Brytanii są to między innymi służba zdrowia i brytyjskie siły powietrzne.

Dwaj pracownicy Toyoty w Wałbrzychu opowiedzieli młodym ludziom, na czym polega system zarządzania w ich firmie, zarówno pod kątem zarządzania pracownikami, procesem produkcji, jak też jakości.

(ao)

Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
SPIKS | Wszelkie prawa zastrzeżone 2014