Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica
Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
Dane kontaktowe: +48 696 086 546 |biuro@spiks.org.pl |Facebook

Plany na Sikorskiego

Teren ten firma kupiła w przetargu nieograniczonym, ogłoszonym przez Miasto Świdnica, przedkładając najciekawszą zdaniem Komisji Przetargowej i Zarządu Miasta ofertę dotyczącą zagospodarowania tego terenu. Miał tam powstać hipermarket handlowy, market budowlany oraz obiekty rekreacyjno-sportowe.

 W wyniku nieprzewidzianych wówczas okoliczności – między innymi szerokich protestów kupców świdnickich, zrzeszonych w Stowarzyszeniu „Gryf” inwestycja nie ruszyła w planowanym pierwotnie terminie. Jednak przez cały czas właściciel terenu podtrzymywał swoją wolę realizacji planów, choć w wersji nieco zmienionej w stosunku do pierwotnych ustaleń. Wynikało to między innymi z niemożności wywiązania się z terminów wobec operatorów, którzy prowadziliby w Świdnicy planowane obiekty.

 

Porozumienie pomiędzy miastem a Condixem spowodowało, że proces inwestycyjny może zostać uruchomiony. Stąd właśnie pomysł zaproszenia Jarosława Dutkiewicza na spotkanie w przedsiębiorcami, z których część jest zainteresowana ulokowaniem punktów handlowych lub usługowych w galerii, przygotowanej dla lokalnych handlowców.

 

Pozostałych interesowały po prostu plany i zamierzenia oraz terminy uruchomienia poszczególnych obiektów. W opinii bowiem Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich, która była głośno wyrażana publicznie oraz w mediach, Świdnica musi posiadać przynajmniej jeden hipermarket. To zapewni odpowiedni, światowy standard w robieniu zakupów. Poza tym to sygnał dla innych potencjalnych inwestorów, że jest to miejsce, w którym warto lokować swoje firmy.

 

Jarosław Dutkiewicz przedstawił plany obiektu handlowego, usytuowanie poszczególnych funkcji, a także plan sytuacyjny pierwszej części kompleksu. Nie chciał jeszcze wymieniać nazwy operatora, który prawdopodobnie przejmie obiekt. Jego zdaniem za wcześnie na upublicznianie tego typu informacji, tym bardziej, że na terenie Polski działa zaledwie 6 firm – operatorów hipermarketów. Na 99% potwierdzić zaś mógł, że obok powstanie market budowlany Castorama.

 

Dyrektor Dutkiewicz potwierdził, że przedsiębiorstwo ma zamiar budować kolejne elementy kompleksu, w tym obiekt sportowo-rekreacyjny. CONDIX jest jednak firmą budowlaną, która buduje obiekty pod potrzeby operatorów i późniejszych właścicieli. Stąd trudno dziś określić dokładnie funkcje użytkowe budowli. Niemniej firma jest zobowiązana do ich wzniesienia – taki obowiązek nakłada na Condix akt notarialny.

 

Gość nie krył, że sytuacja w Świdnicy zaskoczyła jego firmę. Stając do przetargu nie przewidywano takich kłopotów i niepotrzebnego medialnego zamieszania. Dla CONDIXu to stracony czas i pieniądze, które wyłożone zostały na zakup gruntu.

 

„Wiele się mówi o przychylności władz, ale po trzech latach działania na terenie miasta mogę stwierdzić, że ta przychylność jest iluzoryczna. Zaangażowaliśmy tu duży kapitał, który jest po prostu zamrożony. Staramy się być jak najdalej od tego, co się nazywa polityką. Interesuje nas sprawne prowadzeni inwestycji” – skomentował Jarosław Dutkiewicz. Gość przyznał, że w żadnym mieście CONDIX nie napotkał na takie perturbacje i problemy, jak w Świdnicy.

W tej chwili firma prowadzi nabór chętnych handlowców, którzy chcieliby się ulokować w galerii handlowej. Kupcy ze Świdnicy będą mieli zagwarantowane pierwszeństwo w najmie lokalu oraz preferencyjne warunki. W tej chwili trwa jeszcze nabór ofert. Można ja składać przez Interenet, korzystając z informacji umieszczonych na specjalnie w tym celu stworzonej stronie www.galeria-handlowa-swidnica.pl

Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
SPIKS | Wszelkie prawa zastrzeżone 2014