Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica
Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
Dane kontaktowe: +48 696 086 546 |biuro@spiks.org.pl |Facebook

Wesoło na Kościelnej

Jak co roku, tak i teraz tuż przed Wigilią podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, którzy znajdują schronienie w świetlicy terapeutycznej „Nasze Gniazdko”, odwiedzili goście. My – przedstawiciele Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich pojawiliśmy się tam w najmilszej chyba roli – świętego Mikołaja. Kolejny bowiem raz dzięki akcji Dobra Gwiazdka udało się przygotować prezenty dla 45 wychowanków.

Prócz delegacji SPiKŚ z życzeniami i błogosławieństwem zjawił się zawsze pamiętający ks. prałat Jan Bagiński. Przybył prezydent Wojciech Murdzek. Nie zapomniały o dzieciach z Kościelnej wierne przyjaciółki: sędzina Maria Korenkiewicz, dyrektor PCPR – Beata Galewska, główna księgowa tej instytucji – Joanna Makuch, przedstawicielka MOPS – Grażyna Sławińska-Gąska. Była też obecna Wiesława Kołodziejczyk, szefowa Zarządu Oddziału Miejskiego TPD w Świdnicy oraz jej wieloletnia poprzedniczka, wciąż obecna w życiu „Naszego Gniazdka”, które przed 10 laty tworzyła – Lucyna Malinowska, bez której trudno wyobrazić sobie jakiekolwiek uroczyste spotkanie w „Naszym Gniazdku”.

Dzieci do spotkania z gośćmi, a stoły do wieczerzy wigilijnej przygotowały niezastąpiona Zofia Grabicka oraz wychowawczynie Justyna Zając i Joanna Mazur. To dzięki pani Justynie dzieciaki przygotowały piękny występ jasełkowy, w którym prezentowały się w przepięknych strojach. Dzieciaki po kolacji wspólnie z dorosłymi gośćmi śpiewały kolędy. Tego samego dnia prezentowały się jeszcze na scenie w Rynku.

– Występ wypadł całkiem dobrze, choć nasze dzieci dawno nie brały udziału w takich publicznych popisach. Nie znając sceny i nie umiejąc do końca posługiwać się mikrofonem, poradziły sobie – mówi zadowolona Joanna Mazur.

Jakież by było jednak opłatkowe spotkanie, gdyby zabrakło prezentów? Te jak zwykle zapewnili członkowie Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich. Podkreślić należy – jedyna od lat grupa, która pamięta o dzieciach z Kościelnej. Do siedziby TPD już dzień wcześniej dostarczono 45 upominków – lalek, samochodzików dla najmłodszych i kosmetyków dla starszych podopiecznych. To efekt trwającej już 11 lat akcji Dobra Gwiazdka, podczas której członkowie SPiKŚ dokonują zbiórki datków, za które potem kupowane są świąteczne prezenty.

Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
SPIKS | Wszelkie prawa zastrzeżone 2014