Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica
Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
Dane kontaktowe: +48 696 086 546 |biuro@spiks.org.pl |Facebook

Zarządzają profesjonalnie

„Profesjonalne wykonywanie wolnego zawodu lub zarządzanie firmą” – to czwarta kategoria Statuetek Przedsiębiorczości. W 2008 roku otrzymał ją Janusz Szostak. Janusz Szostak to dyrektor generalny i prezes zarządu Remy Automative Poland sp. z o.o. W listopadzie 2007 roku powierzona mu została funkcja Europejskiego Dyrektora Jakości Grupy Remy. Janusz Szostak kieruje zakładem, produkującym przede wszystkim wyroby elektrotechniki motoryzacyjnej – alternatory i rozruszniki. Wcześniej związany był długo z Zakładami Elektrotechniki Motoryzacyjnej „Elmot”, które w 1998 roku wykupił amerykański koncern. Kieruje 500-osobową załogą. Pod jego rządami zakład uzyskał m.in. tytuł PREMO QUALITAS – dostawca roku 1999 Fiat Auto. Janusz Szostak jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej. Pełni funkcję prezesa SIPM NOT, był także w poprzedniej kadencji prezesem Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich. Jest członkiem Klubu Rotary Świdnica-Wałbrzych oraz Dolnośląskiej Rady Nauki i Przedsiębiorczości.

Prócz statuetki były oczywiście w tej kategorii nominacje. Zdobyli je Ewa Kilar i Krzysztof Wieczorkowski.

Ewa Kilar to lekarz, onkolog. Pacjenci mówią, że doktor Kilar mimo lat, poświęconych na leczenie chorych z chorobami nowotworowymi, nie wpadła w rutynę, nie zobojętniała. „Rak” – to słowo do niedawna było jeszcze nie tylko bolesne, ale… wstydliwe. Ewa Kilar należy do grupy tych pionierów, którzy przełamują ów stereotyp. O nowotworach mówi otwarcie, szczerze, starając się jednocześnie zrobić wszystko, by ofiar tej choroby było jak najmniej. Od lat promuje programy profilaktyczne, udowadniając, że walkę z rakiem można wygrać. Współpracowała między innymi z Fundacją Hope i wieloma innymi instytucjami, prowadzącymi ogólnopolskie i światowe akcje. Jako ordynator oddziału onkologii klinicznej i chemioterapii świdnickiego szpitala Latawiec pierwsza w Polsce rozpoczęła współpracę z Międzynarodowym Centrum Nowotworów Dziedzicznych w Szczecinie, kierowanym przez profesora Jana Lubińskiego. Marsze Życia, programy poświęcone zdrowiu kobiety – przy ich organizacji na pomoc Ewy Kilar zawsze można liczyć. Potrafi prostym, zrozumiałym językiem przestrzegać, uczyć, radzić. Zdobytą wiedzą i doświadczeniem chętnie dzieli się z kolegami – z jej inicjatywy zorganizowano w Świdnicy konferencje naukowe, poświęcone związkom genetyki i występowania chorób nowotworowych. W ostatnim czasie doktor Ewa Kilar została wyróżniona Złotą Odznaką za Zasługi dla Służby Zdrowia, nadana przez Ministra Zdrowia.

Krzysztof Wieczorkowski jest prezesem spółki akcyjnej „Sonel”. Spółka jest polskim producentem wysokiej jakości przyrządów pomiarowych dla budownictwa, elektroenergetyki i telekomunikacji. Świdnicki zakład, w którym powstają mierniki w 2001 r. otrzymał wiele nagród krajowych i międzynarodowych. Na swoim koncie ma między innymi tytuły Gazeli Biznesu, Lidera i Eurolidera Rynku, Przedsiębiorcy Roku oraz złotą statuetkę w konkursie Polski Sukces. Wiele wyróżnień na targach krajowych i międzynarodowych otrzymały przyrządy skonstruowane i wyprodukowane przez SONEL. Głównym rynkiem zbytu urządzeń SONELA jest Polska. Coraz więcej produktów trafia na rynki wschodnie – do Rosji i na Ukrainę. 30 mln zł to wartość inwestycji w świdnickiej podstrefie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park”, która właśnie się rozpoczęła. W Podstrefie Świdnica WSSE „Invest-Park” na 1,8-hektarowej działce powstanie hala o powierzchni 5 tys. m2, którą zajmą pomieszczenia produkcyjne i biurowe.

Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
SPIKS | Wszelkie prawa zastrzeżone 2014